Квітень 2018

Понеділок, 23 Квітень 2018

Новини з податкової: В Електронному кабінеті запроваджено новий сервіс

В Електронному кабінеті запроваджено новий сервіс

Державна фіскальна служба запровадила новий сервіс в Електронному кабінеті - окремий Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена.

Реєстр розміщено у відкритій частині Електронного кабінету.

Пошук інформації в Реєстрі здійснюється за такими фільтрами: «Індивідуальний податковий номер», «Номер ПН/РК», «Дата складання ПН/РК».

У Реєстрі відображається інформація щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена та по яким прийняті рішення відповідними комісіями, а також розпочато процедури адміністративного та судового оскарження.

Реєстр функціонує в тестовому режимі протягом місяця з дня набрання чинності Порядку.

У частині формування у відкритому доступі окремого Реєстру Електронний кабінет доопрацьовано відповідно до пункту 8 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

***

Запрошуємо власників земельних ділянок, які мають пільги зі сплати земельного податку, до 1 травня відвідати податкову

Фахівці Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадують. Кожного року проводяться облік фізичних осіб – платників плати за землю і нарахування податку. Про застосування пільги фізична особа до 1 травня поточного року має подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки.

Законодавством визначено, що від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З 1 січня 2018 року звільнення від сплати податку передбачене для відповідної категорії фізичних осіб на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм. А саме: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше 2 гектарів; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара; для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара.

***

Які права має запитувач згідно Закону України «Про звернення громадян»

Відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Кожен громадянин користується правом отримувати необхідну інформацію на підставі письмових звернень, звернень надісланих з використанням мережі Інтернет, засобами електронного зв'язку (електронне звернення), усних звернень викладених на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв'язку

Електронні звернення від громадян приймаються на електронну адресу Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. у вигляді сканкопій чи фотокопій письмових звернень з підписом заявника.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про звернення громадян» та Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фіскальній службі України та її територіальних органах, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.03.2015 № 271, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за № 484/26929 посадовими особами Державної фіскальної служби України та її територіальних органів регулярно у встановлені дні та години проводиться особистий прийом. Графік особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області розміщено в Центрі обслуговування платників.

Попередній запис громадян на особистий прийом до посадових осіб Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області здійснюється за телефоном (04268) 25675. Попередній запис закінчується не пізніше ніж за десять робочих днів до дати особистого прийому.

***

Платники Подільської ОДПІ перерахували

понад 50 мільйонів гривень плати за землю

За січень-березень поточного року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів в надійшло 50 млн 562 тис. грн. плати за землю.

Так по м.Подільськ сплачено – 7,7 млн грн., Подільському району – 10,0 млн грн., Ананьївському відділенню – 2,8 млн грн., Любашівському відділенню – 6,6 млн грн., Савранському відділенню – 2,5 млн грн., Балтському відділенню – 7,3 млн грн., Кодимському відділенню – 7,0 млн грн., Окнянському відділенню – 6,6 млн грн.

Зокрема, юридичні особи сплатили майже 42 млн 412 тис.грн.,

фізичні особи перерахували до казни 8 млн 150 тис. гривень.

Нагадаємо, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Суб'єкти господарювання самостійно обчислюють суму податку і подають контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платники подають податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настають за звітним.

Фізичним особам податок нараховують контролюючі органи за місцем знаходження земельної ділянки та надсилають платникові за місцем реєстрації до 1 липня податкове повідомлення-рішення.

Сектор організації роботи Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Понеділок, 16 Квітень 2018

Новини з податкової: До уваги платників податків! Затверджено нові узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб

До уваги платників податків! Затверджено нові узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб

Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 03.04.208 №400 (далі – Наказ №400) відповідно до п.52.6 ст.52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) та Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.09.2017 року №811, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2017 за №1266/31134, затверджено узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб, а саме:

Узагальнюючу податкову консультацію щодо необхідності звернення до суду для визнання заборгованості безнадійною відповідно до п.п.«а» п.п.14.1.11 п.14.1 ст.14 ПКУ;

Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положень п.139.3 ст.139 ПКУ стосовно порядку врахування перевищення резерву над розміром встановленого ліміту;

Узагальнюючу податкову консультацію щодо необхідності здійснення коригування фінансового результату до оподаткування у зв'язку із використанням резерву при здійсненні прощення фінансовою установою заборгованості боржника;

Узагальнюючу податкову консультацію щодо належного повідомлення боржника – фізичної особи про анулювання (прощення) боргу.

Слід зазначити, що податкові консультації повинні застосовуватись у частині, що не суперечать вищевказаним узагальнюючим податковим консультаціям.

***

Звертаємо увагу роботодавців! Заповнюйте звіти по ЄСВ правильно!

Фахівці Подільськаї ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадують страхувальникам про необхідність дотримання норм наказу Міністерства фінансів України від 14.04.15 № 435 "Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " при заповненні звіту по єдиному соціальному внеску.

Звертаємо увагу на заповнення Таблиці 5 та Таблиці 6 Додатку 4 «Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов 'язкове державне соціальне страхування» в частині надання достовірної інформації ознак трудових відносин з застрахованими особами за всіма видами нарахувань.

Некоректне заповнення вказаних таблиць Звіту може стати як причиною перевірки контролюючими органами, так і негативно вплинути на зарахування періоду роботи до страхового стажу ваших працівників.

***

Як платнику податків оскаржити рішення контролюючого органу

Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляє, що у разі виникнення ситуації, коли платники податків не погоджуються із сумами нарахованих їм податкових зобов'язань та звертаються до суду із скаргами. Натомість Податковий кодекс України містить норму, яка дозволяє платникам проводити процедуру оскарження в адміністративному порядку. Але звертаємо увагу, що подаються такі скарги протягом 10 календарних днів, які настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу. При цьому скарга має подаватися до контролюючого органу вищого рівня, тобто до ДФС України.

Така скарга розглядається і по ній приймається рішення, яке в подальшому, за необхідності, може бути оскаржене в судовому порядку. Терміни звернення до органу суду встановлено статтею 102 Подакового кодексу України та становлять 1095 днів. Слід пам'ятати, що рішення суду в подальшому не може оскаржуватися в адміністративному порядку. Також звертаємо увагу, що, відповідно до статті 56 Подакового кодексу, не підлягають оскарженню (ні адміністративному, ні судовому) грошові зобов'язання, визначені платником самостійно.

***

Податкові надходження від платників Подільської ОДПІ за перший квартал 2018 року склали майже 270 мільйонів гривень

Упродовж першого кварталу 2018 року платники податків, які перебувають на обліку в Подільській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області до зведеного бюджету сплатили 269 млн грн. податків.

До Державного бюджету платники перерахували 91,8 млн. грн., а до місцевого бюджету надходження склали – 177,2 млн грн. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року податковий внесок бізнес-середовища збільшився на 27,7 млн грн., або на 18,6 відсотків.

Основні суми податкових надходжень державного бюджету склали: податок на доходи фізичних осіб – 31,3 млн. грн., податок на додану вартість – 42,4 млн грн., військовий збір - 8,1 млн грн., податок на прибуток – 8,0 млн грн.

Найбільшу питому вагу у надходженнях до місцевих бюджетів складають: податок на доходи з фізичних осіб – 93,2 млн грн., плата за землю – 50,5 млн грн., єдиний податок – 28,1 млн грн., акциз з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 1,8 млн грн..

Варто також зазначити, що протягом першого кварталу цього року платниками Подільської ОДПІ сплачено до бюджету 111,6 млн грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що більше на 14,4 млн.грн. порівняно з першим кварталом 2017 року.

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Середа, 11 Квітень 2018

Новини з податкової: «Легальний Акциз» долучилися до протидії незаконному обігу підакцизної продукції

Новини з податкової:

«Легальний Акциз» долучилися до протидії незаконному обігу підакцизної продукції

За словами начальника Головного управління ДФС в Одеській області Глеба Мілютіна мобільний додаток «Легальний Акциз», запроваджений в Одеській області, набирає популярності серед громадян.

Мобільний додаток через Play Market та App Store вже завантажили близько 1200 користувачів. Цей електронний сервіс покликаний в сучасний спосіб протидіяти незаконному обігу підакцизної продукції.

«За перші два тижні роботи через мобільний додаток до Головного управління ДФС в Одеській області та Головного управління Національної поліції в Одеській області направлено 73 повідомлення, в яких громадяни, поскаржилися на реалізацію алкогольної та тютюнової продукції без марок акцизного податку, без дозвільних документів (ліцензій), невидачу фіскального чеку та продаж підакцизної продукції неповнолітнім», - зазначив керівник Головного управління ДФС в Одеській області.

Найбільшу кількість скарг (61) надіслали одесити. Також про факти порушень повідомили мешканці Балтського, Лиманського, Овідіопольського та Біляївського районів області.

Наразі Головним управлінням ДФС в Одеській області розпочато перевірки за фактами, викладеними у скаргах, - переважно щодо реалізації продукції без марок акцизного податку та невидачі фіскального чеку.

***

До уваги підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування!

Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує платникам загальної системи оподаткування про обов'язок сплатити єдиний внесок, нарахований за 2017 рік. Термін сплати минув 9 лютого 2018 року.

Звертаємо увагу, що мінімальна сума єдиного внеску в 2018 році , яку необхідно сплатити фізичним особам - підприємцям що перебувають на загальній системі оподаткування, становить 9828,72 грн. (819,06 грн. х 12 міс.).

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне пере¬рахування) єдиного внеску, згідно з п. 2 частини 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум.

За неподання, несвоєчасне подання, по¬дання не за встановленою формою звіт¬ності, передбаченої Законом про ЄСВ, контролюючим органом здійснюється на¬кладення штрафу в розмірі 10 неоподатко¬вуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне по¬дання або подання не за встановленою формою (п. 7 частини 11 ст. 25 цього За¬кону).

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було засто¬совано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів гро¬мадян за кожне таке неподання, несвоєчас¬не подання або подання не за встановле¬ною формою звітності, передбаченої за¬значеним Законом.

Нагадуємо, що з 2018 року підприємці загальної системи оподаткування зобов'язані сплачувати єдиний внесок щоквартально.

Отже, за 1 квартал 2018 року слід сплатити єдиний внесок за себе до 20 квітня.

Мінімальна сума єдиного внеску за 1 квартал 2018 року, яку необхідно сплатити фізичним особам - підприємцям, що перебувають на загальній системі оподаткування, становить 2457,18 грн. (819,06 грн. х 3 міс.).

***

Податкова застава

Право податкової застави виникає: у разі несплати у строки, встановлені Податковим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; у разі несплати у строки, встановлені Податковим кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.

У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому Податковим кодексом.

Право податкової застави не поширюється на майно, на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов'язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов'язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.

Право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

***

Перші підсумки «Кампанії декларування-2018»

По Подільській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області громадяни задекларували 38 млн грн. доходу, отриманого у минулому році.

Подільська об'єднана державна податкова інспекція нагадує, що з 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. У ході проведення кампанії – з 1 січня по 30 квітня – громадяни зобов'язані виконати свій конституційний обов'язок, задекларувавши доходи, які не були оподатковані у минулому році.

За оперативними даними станом на 01.04.2018 громадянами подано 2427 податкових декларацій про майновий стан і доходи.

Задекларовано до сплати 2,6 млн. грн., сума військового збору, задекларована платниками податків самостійно до сплати, становить – 372,1 тис. грн.

Кількість громадян, які задекларували право на податкову знижку становить 165 осіб. Їм буде повернуто 292 тис. грн..

Запрошуємо усіх жителів міста та району до Центру обслуговування платників Подільської ОДПІ за адресою: м.Подільськ, вул. Мельніченка,126, для ознайомлення з основними випадками подання декларації у 2018 році, правилами застосування податкової знижки, порядком оформлення декларації та отримання практичної допомоги при заповненні декларації.

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Понеділок, 02 Квітень 2018

Новини з податкової: Порядок оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна

Порядок оподаткування операцій з продажу об'єктів нерухомого майна

Фахівці Подільської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області надають роз'яснення що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків бази оподаткування та військовим збором за ставкою 1,5%.

У такому самому порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об'єкта незавершеного будівництва.

***

Продаж легкового автомобіля: коли оподатковується?

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна визначено статтею 173 Податкового кодексу України.

Так, дохід фізичної особи від продажу (обміну) протягом звітного року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Якщо фізична особа продавала або обмінювала протягом 2017 року два та більше об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації (паспортними даними). Граничний строк подання річної податкової декларації для такої фізичної особи - до 01 травня 2018 року.

Крім того, фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня 2018 року, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

***

Присвоєння релігійним організаціям ознак неприбутковості

Державна фіскальна служба України, керуючись листом Міністерства юстиції України від 27.02.2018 № 7519/3914-26-18/8.4.3 щодо присвоєння релігійним організаціям ознак неприбутковості, повідомляє.

Змінами, внесеними до абзацу третього пункту 34 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», що відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу, а для релігійних організацій - вимогам абзацу другого підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, включаються контролюючим органом до Нового Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр). За бажанням неприбуткова організація може подати до контролюючого органу копії установчих документів.

Керуючись вимогами Кодексу (у редакції з 01.01.2018), основною умовою для внесення релігійних організацій, які перебувають у Старому Реєстрі, до Нового Реєстру є відповідність вимозі щодо утворення та реєстрації відповідно до закону, що регулює діяльність такої неприбуткової організації.

Релігійні організації утворюються у порядку, визначеному Законом України від 23 квітня 1991 року № 987-ХІІ «Про свободу совісті та релігійні організації» (далі - Закон № 987) та іншими законодавчими актами, виданими відповідно до нього.

Згідно зі статтею 13 Закону №987 релігійна організація визнається юридичною особою з дня її державної реєстрації.

Детальніше з даним роз'ясненням можна ознайомитись в листі ДФС України від 21.03.2018 року №8196/7/99-99-12-03-06-17.

***

Платниками Подільської ОДПІ на соціальні виплати спрямовано 73 мільйони гривень єдиного внеску

З початку року платники єдиного внеску перерахували 73 мільйони гривень. У порівнянні із відповідним періодом минулого року надходження зросли на 14,2 млн. гривень.

Так по м.Подільськ сплачено – 20,8 млн грн., Подільському району – 2,9 млн грн., Ананьївському відділенню – 8,6 млн грн., Любашівському відділенню –8,5 млн грн., Савранському відділенню – 5,4 млн грн., Балтському відділенню – 14,9 млн грн., Кодимському відділенню – 6,2 млн грн., Окнянському відділенню – 5,4 млн грн.

Єдиний внесок є основним джерелом соціальних виплат на фінансування державних гарантій для окремих верств населення.

Своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Квітень 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30