Травень 2016

Вівторок, 31 Травень 2016

Підсумки деклараційної кампанії – 2016!

Підсумки деклараційної кампанії – 2016!

Котовська ОДПІ повідомляє про результати кампанії декларування доходів громадян. Так, станом на 17.05.2016 року 7201 громадянина подали свої декларації про майновий стан та доходи за 2015 рік, загальна сума задекларованих доходів становить 106 мільйонів гривень.

До сплати податку на доходи фізичних осіб за 2015 рік визначено більше 52 мільйонів гривень та військового збору – 800 тисяч гривень .

Найбільшу частку задекларованих доходів громадян, які зобов'язані подавати декларацію згідно законодавства, становлять доходи громадян від реалізації сільськогосподарської продукції. Таким чином з цього виду доходу 642 громадянина подали декларації та задекларували дохід на суму майже 3 мільйони гривень. Також 324 громадянина подали декларації про дохід від отримання спадщини та від здачі в найм нерухомого майна (крім земельної ділянки) - 23 громадянина. Інші види доходів задекларували 159 громадян.

Фахівці Котовської ОДПІ нагадуть платникам, що з метою отримання податкової знижки необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи протягом 2016 року.

***

В Котовській ОДПІ відбулась чергова зустріч з представниками бізнесу

Начальник Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Перішков В.В зустрівся з представниками бізнесу міста та районів. Зустріч проходила у форматі засідання «круглого столу» на тему: «Податок на майно».

На засіданні розглянуті актуальні питання щодо врегулювання земельних правовідносин у розрізі сплати земельного податку або орендної плати, можливість зниження розміру ставок земельного податку та сплати транспортного податку.

Заступник начальника Котовської ОДПІ Сергій Бурдейний звернув увагу присутніх на визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб. Під час обговорення були порушені питання ставки та пільг податку на нерухоме майно, які прийняті рішенням Котовської міської ради, сільських та селищних громад.

Представниками бізнесу наголошено, що дане питання потребує подальшого обговорення та постійного діалогу, також з органами місцевого самоврядування.

Засідання «круглого столу» пройшло в атмосфері жвавої дискусії та обміну думками.

***

До уваги виробників та підприємств оптової та роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами!

У зв'язку із численними зверненнями, повідомляємо, що відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» всі суб'єкти господарювання, які мають ліцензії, а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Форми таких звітів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470, який розроблено на виконання частини третьої статті 16 Закону №481.

Першим звітним періодом для подання звітів за формами, затвердженими Наказом №49, був квітень 2016 року. В зв'язку із тим, що останній день строку для подання звіту за квітень 2016 припадав на святковий день – 9 травня, подання звіту переносилося на 10 травня 2016 року.

Звертаємо увагу суб'єктів господарювання, що граничний строк (останній день) подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року!

Відповідно до порядків подання та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб'єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.

Разом з тим, у разі виявлення суб'єктом господарювання помилки у звітній інформації і направленні нових звітів з уточненими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.

***

До уваги страхувальників!

З 01 липня 2016 року звіти з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за звітний період "червень 2016 року" подаються за новою формою згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).

***

Доопрацьовано «Електронний кабінет платника»

Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

***

Сектор організації роботи

Котовської ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

Read more

Понеділок, 23 Травень 2016

Відбулись зміни у порядку реєстрації та обліку платників

Відбулись зміни у порядку реєстрації та обліку платників

ДФС інформує про набрання чинності наказів Міністерства фінансів України:

від 03.03.2016 № 308 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (далі – Наказ 308);

від 18.03.2016 № 373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ 373);

від 18.03.2016 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ 375).

Змінами до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відмінене присвоєння новоствореним платникам класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.

Змінами до Порядку обліку платників податків і зборів виключені положення щодо формування та направлення органами ДФС до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (ф. № 18-ОПП).

Водночас Наказом 373 Положення про реєстрацію платників ПДВ приведене у відповідність до норм пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України та виключені процедури анулювання реєстрації платника ПДВ за наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи – підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Наказом 308 та Наказом 375 для проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб запроваджені нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відтепер державний реєстратор або інший суб'єкт державної реєстрації направлятиме до органів ДФС запити для отримання відомостей про наявність/відсутність заборгованості, органи ДФС у відповідь – зазначені відомості. Крім того, встановлено єдиний строк у 10 робочих днів для призначення документальної позапланової перевірки платника податків, що припиняється (закривається), як у випадках прийняття рішення про припинення засновниками (учасниками) юридичної особи, так й у інших випадках.

***

Щодо фінансової відповідальність, яка передбачена за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних

Відповідно до п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема, фінансова відповідальність.

Пунктом 111.2 ст. 111 ПКУ встановлено, що фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з ПКУ та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Згідно з п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 ПКУ порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених ст. 231 ПКУ тягне за собою накладення штрафу в розмірі:

- 2 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

- 10 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 20 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 30 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;

- 40 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів. Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов'язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ).

***

Роман Насіров: Боротись з тіньовим оборотом підакцизної групи товарів можна за допомогою смартфона

У рамках боротьби з корупцією Головне управління ДФС в Одеській області презентувало інноваційний проект «Check and drink». Проект було розроблено за підтримки ДФС. Додаток дозволяє перевірити наявність у підприємств ліцензій на виробництво та реалізацію алкоголю, а також ліцензії на реалізацію тютюнових виробів в Одеській області.

«Додаток має на меті боротьбу з тіньовим оборотом підакцизної групи товарів та недопущення реалізації підакцизної продукції неповнолітнім особам», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час робочого візиту до Одеської області.

За його словами, програмний продукт розроблений як комп'ютерна програма, тому всі власники смартфонів зможуть встановити цей додаток на мобільний пристрій. Кожен громадянин може вільно користуватися програмою та попереджати про правопорушення, в тому числі з боку представників фіскальних органів.

«Користувачі додатку зможуть відправити скаргу щодо порушення компанією або підприємством законодавства: повідомити про проблеми з фіскальним чеком, реалізацію контрафактної продукції, реалізацію продукції неповнолітнім та інші порушення. Скарга відразу відправляється до ДФС та буде опрацьована в найкоротші строки», - підкреслив очільник служби.

Передбачається, що програма дозволить створити рівні умови для ведення бізнесу, зробить Одеський регіон більш привабливим для туристів та збільшить надходження до державного бюджету від реалізації підакцизної групи товарів.

***

Плата за землю поповнила місцеві бюджети більш як на 38 мільйонів гривень

Впродовж чотирьох місяців 2016 року власники та орендарі земельних ділянок платники Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області поповнили місцеві бюджети на 38,1 млн грн. Так надходження до місцевих бюджетів склали по м.Котовськ – 7,1 млн грн., Котовському району - 4,5 млн. грн., Красноокнянському району - 4,6 млн грн., Ананіївському району - 2,3 млн грн., Балтському району - 6,2 млн грн., Любашівському району - 6,2 млн грн., Савранському району - 2,2 млн грн., Кодимському району - 4,6 млн грн.

При цьому 31,1 млн. грн. сплачено юридичними особами та 7 млн. грн. – фізичними особами.

Нагадаємо, плата за землю включає в себе два види обов'язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Слід відмітити, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

***

Платники Котовської ОДПІ сплатили майже 79 мільйонів єдиного соціального внеску

З початку року платниками Котовської ОДПІ було сплачено до Державного бюджету 78,8 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. Тільки за квітень місяць надійшло 18,9 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

Нагадуємо, що з 17 травня 2016 року набрала чинності оновлена Інструкція про порядок нарахування та сплати ЄСВ, якою було приведено у відповідність до норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 (із змінами та доповненнями).

Зокрема, з документу виключено норми щодо утримання ЄСВ та встановлено єдину ставку нарахування внеску у розмірі 22% незалежно від класу професійного ризику. Окрім того, уточнено правило нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати. А саме: якщо база нарахування ЄСВ менше розміру мінімальної заробітної плати, то ЄСВ розраховують із розміру мінімальної заробітної плати. Правило діє за умови перебування працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

Додамо, вищевказана вимога не застосовуються до заробітної плати:

– не за основним місцем роботи (базою нарахування ЄСВ є отриманий дохід (прибуток) незалежно від його розміру);

– яка нараховується підприємствами, установами, організаціями працівникам-інвалідам, до яких застосовують розмір ЄСВ 8,41%, 5,3% або 5,5%;

– працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО.

Також, у зв'язку з нововведеннями, які набрали чинності з 01 січня 2016 року, в Інструкції прописано, що максимальна величина бази нарахування ЄСВ дорівнює двадцяти п'яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Сектор організації роботи

Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Понеділок, 16 Травень 2016

Котовськими платниками на зміцнення обороноздатності країни сплачено більше 6 мільйонів гривень військового збору

Котовськими платниками на зміцнення обороноздатності країни сплачено більше 6 мільйонів гривень військового збору

За чотири місяці 2016 року платниками Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області сплачено 6,3 млн грн. військового збору. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 0,7 млн грн, або на 12 відсотка.

Податківці нагадують, що військовим збором оподатковуються доходи у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов'язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу України.

***

Надходження до місцевих бюджетів єдиного податку у порівнянні з минулим роком зросли на 5,5 мільйонів гривень

На обліку в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на 01.05.2016 року перебуває 5584 платників єдиного податку, які сплатили протягом січня-квітня 2016 року до місцевих бюджетів 16,3 млн грн. єдиного податку , а саме :

по м.Котовськ – 1,8 млн грн., Котовському району – 1,5 млн грн., по Красноокнянському відділенні – 1,9 млн грн., Любашівському відділенні – 2,3 млн грн., Балтському відділенні – 3,1 млн грн., Кодимському відділенні – 1,8 млн грн., Ананьївському відділенні – 1,6 млн грн., Савранському відділенні – 2,1 млн грн., (в т.ч. юридичні особи сплатили 8,8 млн грн, фізичні особи-підприємці 7,5 млн. грн.).

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження єдиного податку збільшились на 52 відсотки.

***

Майже 84 млн грн. податку на доходи фізичних осіб надійшло до бюджетів від котовський платників

За січень – квітень поточного року платники податків сплатили до місцевих бюджетів 62,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що перевищує минулорічні надходження на 15,1 млн грн., або на 32 відсотки.

До державного бюджету за цей період надійшло 21,4 млн грн. податку на доходи фізичних осіб.

В загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевих бюджетів, що контролюються Котовською ОДПІ, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб становить 49%, від загальної суми надходжень до державного бюджету – 42,4 відсотків.

***

Скарга при порушенні порядку заповнення акцизної накладної

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області надає роз'яснення, щодо подання скарги на особу, яка реалізує пальне. Відповідно до п. 231.5 ст. 231 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН), така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального.

Абзацом третім п. 231.6 ст. 231 ПКУ визначено, що з метою отримання акцизної накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в ЄРАН, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до ЄРАН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування в ЄРАН та акцизну накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в ЄРАН та отриманими отримувачем пального.

Згідно з п. 231.10 ст. 231 ПКУ при порушенні особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної в ЄРАН отримувач пального має право протягом 60 календарних днів, що настають за днем реалізації пального, подати до контролюючого органу заяву із скаргою на таку особу, яка реалізує пальне. До заяви додаються копії первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16 липня 1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання такого пального.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеної особи, яка реалізує пальне.

***

З якого моменту новостворений підприємець являється платником єдиного податку

Фахівці Котовської ОДПІ звертають увагу суб'єктів господарювання, щодо дати з якої новостворений підприємець являється платником єдиного податку, у разі написання ним заяви про застосування спрощеної системи оподаткування.

Згідно з пп.298.1.2. п.298.1. ст.298 Податкового кодексу України зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація. Зареєстровані в установленому законом порядку суб'єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації. Платники першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, а платники єдиного податку третьої групи - протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Сектор організації роботи

Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

На Одещині шахраї видають себе за працівників фіскальної служби

На Одещині шахраї видають себе за працівників фіскальної служби

Шановні платники податків!

Головне управління ДФС в Одеській області попереджає про активізацію шахраїв, які діють під виглядом працівників фіскальної служби.

Так, мають місце непоодинокі випадки вимагання невідомими особами грошових коштів від суб'єктів підприємницької діяльності.

Для вимагання грошей зловмисники телефонують начебто від імені керівництва Головного управління ДФС в Одеській області та державних податкових інспекцій області.

Офіційно повідомляємо, що посадовими особами Головного управління ДФС в Одеській області жодних дзвінків платникам податків щодо перерахування грошових коштів не здійснюється.

Для запобігання діяльності шахраїв просимо у випадку отримання таких дзвінків, або інших протиправних дій, терміново звертатися до Антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс» за телефоном (044) 284-00-07, або ж до управління внутрішньої безпеки Головного управління ДФС в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Мечникова, 59, телефон (0482) 34-49-78.

Read more

Вівторок, 10 Травень 2016

Платники податків Котовської ОДПІ направили до Зведеного бюджету майже 50 мільйонів гривень

Платники податків Котовської ОДПІ направили до Зведеного бюджету майже 50 мільйонів гривень

За квітень 2016 року котовські платники податків перерахували до Зведеного бюджету 49,3 млн. грн. . Про це на брифінги для місцевих друкованих ЗМІ розповів начальник Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Володимир Перішков. Начальник інспекції повідомив, що згідно постанови КМ України від 04.11.2015 № 892 «Деякі питання територіальних органів ДФС, наказам ДФС України від 24.02.2016 №169 «Про реорганізацію деяких територіальних органів ДФС в Одеській області» до Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області було приєднано 5 відділень.

До Державного бюджету направлено 12,6 мільйонів гривень а саме : по м.Котовськ -3,3 млн грн., Котовському району 1 млн грн., по Красноокнянському відділенні - 0,7 млн грн., Любашівському відділенні – 1,2 млн грн., Балтському відділенні -3 млн грн.,

Кодимському відділенні - 1 млн грн., Ананьївському відділенні – 1,4 млн грн., Савранському відділенні -1 млн грн.

У розрізі основних податків надходження до загального фонду Державного бюджету склали:

– по податку на прибуток надійшло 150 тис. грн.;

– по податку на додану вартість надійшло 5 млн грн.;

– по військовому збору надійшло 1,6 млн грн.;

До місцевих бюджетів надійшло 36 мільйонів гривень, а саме : по м.Котовськ - 9 млн грн., Котовському району - 3,1 млн грн., по Красноокнянському відділенні - 3 млн грн., Любашівському відділенні – 5 млн грн., Балтському відділенні -6,4 млн грн.,

Кодимському відділенні - 4 млн грн., Ананьївському відділенні – 3,4 млн грн., Савранському відділенні -2,1 млн грн.

У розрізі основних податків надходження склали:

по податку на доходи фізичних осіб сплачено 16,6 млн грн;

по платі за землю сплачено 11 млн грн.;

по єдиному податку сплачено 5,1 млн грн.;

по акцизного податку сплачено 2,4 тис. грн.;

***

Нові розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

з 1 травня 2016 року

Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» з травня по листопад 2016 року (включно) мінімальна зарплата та прожитковий мінімум для працездатної особи встановлені у розмірі не менше 1450 грн. замість 1378 грн.

З огляду на вищезазначене, збільшиться мінімальна сума єдиного внеску за травень-листопад 2016 року і становитиме не менше 319 грн. щомісяця. Звертаємо увагу! Залишаються незмінними:

• • сума податкової соціальної пільги (689 грн.);

• • граничний розмір доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1930 грн.);

• • ставки єдиного податку для І (до 137,80 грн.) та ІІ групи (275,60 грн.).

Ці показники обчислюються на основі розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (1378 грн.)

***

Обсяг виручки перевищив 1 мільйон гривень – реєструємось платником податку на додану вартість

Котовська ОДПІ повідомляє, що відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій розміром 1 мільйон гривень.

При цьому, якщо така заява не була подана, то платник податку, який не подав до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за не нарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Окрім того, незалежно від обсягів та незалежно від того, який режим оподаткування використовує суб'єкт господарювання, він зобов'язаний зареєструватися платником ПДВ у разі, якщо ним проводяться операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у ст. 243 Митного кодексу України).

***

При здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого її переказу ОСББ зобов'язане застосовувати касовий апарат

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Дія цього Закону поширюється на всіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Статтею 24 Закону України від 22 березня 2012 року №4572-VI "Про громадські об'єднання" встановлено, що громадське об'єднання зі статусом юридичної особи для виконання своєї статутної мети (цілей) має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане такому громадському об'єднанню його членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності такого об'єднання, підприємницької діяльності створених ним юридичних осіб (товариств, підприємств), а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом.

Джерелами формування майна об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ) відповідно до ст.19 Закону України від 10 липня 2003 року №1087-IV "Про кооперацію" є вступні, членські та цільові внески його членів.

Таким чином, сплата вступних, членських і цільових внесків згідно із Законом №265 не є розрахунковою операцією за товари (послуги), розрахунки за які можуть здійснюватись у касі підприємства без застосування РРО.

Водночас, при здійсненні операцій з приймання готівки для подальшого її переказу (розрахунки за електропостачання, водопостачання та водовідведення, тощо) ОСББ зобов'язане застосовувати РРО.

***

З початку року котовські платники забезпечили стовідсоткове надходження ЄСВ

З початку року Котовською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області забезпечено надходження по єдиному соціальному внеску в сумі 81 мільйон гривень. Так тільки за квітень місяць при доведеному завданні 20,4 мільйонів гривень надійшло 21 мільйон гривень, таким чином виконання дорівнює 103,2 відсотка.

«На сьогодні одним з пріоритетних векторів нашої роботи є забезпечення стабільного надходження єдиного соціального внеску, від якого безпосередньо залежить фінансування соціальної сфери міста. В цьому питанні наші зусилля спрямовані за двома основними напрямами – виявлення та ліквідація тіньових схем мінімізаторів та вдосконалення сервісного обслуговування платників. Варто зауважити, що результати надходжень єдиного соціального внеску свідчать про вжиття комплексу організаційних та практичних заходів, які були спрямовані на підтримку платників єдиного внеску і створення умов для зручності для здійснення цього платежу», - зазначила перший заступник начальника Котовської ОДПІ Людмила Олійник .

Також, Людмила Олійник нагадала про збільшення мінімальної суми єдиного внеску за травень-листопад 2016 року, не менше 319 грн. щомісяця.

Отримати консультації з питань застосування законодавств по ЄСВ можна у Центрі обслуговування платників при Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області та за телефонами 04862 (25675).

Сектор організації роботи Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Четвер, 05 Травень 2016

Нові можливості Електронного кабінету платника

Нові можливості Електронного кабінету платника

ДФС повідомляє про доопрацювання електронного сервісу «Електронний кабінет платника».

Від сьогодні платникам акцизного податку з реалізації пального в своєму особистому кабінеті надано можливість користуватися новим розділом, створеним в рамках функціонування Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП).

У новому розділі СЕА РП можна переглянути проведені операції в системі електронного адміністрування реалізації пального (дані Реєстру операцій обсягів пального із застосуванням необхідних фільтрів, у т.ч. в розрізі типів операцій та кодів товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД), а також перевірити поповнення та стан електронного рахунку (дані Реєстру сум акцизного податку).

Також нагадуємо, що у відкритій частині Електронного кабінету платника в режимі он-лайн функціонує Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, а у особистому кабінеті платникам надано можливість сформувати та направити запит для отримання Витягу з такого Реєстру, та у разі необхідності надіслати заяву про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального з позначкою «Зміни».

***

Декларацію з податку на прибуток підприємств за I квартал 2016 року необхідно подати до 10 травня

Платники податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений згідно з показниками Звіту про фінансові результати за 2015 рік перевищує 20 мільйонів гривень повинні подати декларацію з податку на прибуток за І квартал 2016 року.

При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за показниками Звіту про фінансові результати, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Нагадуємо, квартальна звітність подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Отже, декларацію з податку на прибуток за I квартал 2016 року необхідно подати не пізніше 10 травня 2016 року, а сплатити податок на прибуток за I квартал – не пізніше 20 травня 2016 року.

***

Три важливих нагадування для платників

Фахівці Котовської ОДПІ нагадують виробникам і продавцям алкогольних напоїв та тютюнових виробів і продавців пального.

До 10 травня включно суб'єкти господарювання, які отримали відповідні ліцензії на виробництво та продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів подають Звіти за формами №№1-РС, 2-РС, 3-РС, 1-ОА, 1-ОТ, 1-РА та 1-РТ. Звіт подається засобами електронного зв'язку у порядку, передбаченому для податкової звітності, до органу ДФС за місцем реєстрації суб'єкта господарювання.

Також нагадуємо, що всі продавці пального повинні були подати Декларації з акцизного податку за березень 2016 року за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 23.04.2015 №14 (тобто за старою формою). Незважаючи на те, що граничний термін подання такої декларації минув 20 квітня, ряд платників і на сьогодні не відзвітували.

І ще одне важливе нагадування. Сільськогосподарські товариства які витрачають своє пальне (реалізують, або передають безоплатно) повинні реєструватись платниками акцизного податку, видавати акцизні накладні, подавати звітність і платити акцизний податок! Із запровадженням з 1 березня системи електронного адміністрування реалізації пального, надходить дуже багато питань від сільськогосподарських товариств. Державна фіскальна служба України надала детальне роз'яснення від 04.04.2016 №7326/6/99-99-19-03-15 на запит товариства, яке використовує пальне у своїй діяльності.

***

Змінилася форма авансового звіту

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляє, що з 19 квітня набрала чинності нова редакція Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджена наказом Мінфіну від 10.03.2016 р. №350.

При цьому форма звіту змінилася лише у частині відображення неповерненої суми надміру витрачених коштів протягом звітного місяця, на який припадає граничний строк повернення. Пов'язано це зі встановленням з 01.01.2016 р. єдиної ставки ПДФО у розмірі 18%. Тому у новій формі звіту буде приведено один рядок для відображення неповерненої суми надміру витрачених коштів.

Фахівці нагадали, що звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує відрядження або виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок роботодавця, який надав кошти під звіт. У разі отримання готівки із застосуванням платіжних карток, Звіт необхідно подати до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження, а якщо ж платіжна картка застосовується для проведення розрахунків у безготівковій формі – строк подання Звіту не повинен перевищувати десяти банківських днів та за наявності поважних причин може бути продовжений роботодавцем до двадцяти банківських днів.

У разі, якщо відряджувальна особа має надміру витрачені кошти, таку суму необхідно повернути в касу або на банківський рахунок особи, яка їх видала, до або при поданні Звіту. У разі неповернення - сума надміру використаних коштів підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% із врахуванням підвищувального коефіцієнта (1,2195) та військовим збором (1,5%).

Нагадаємо, що обов'язок щодо складання Звіту покладається на підзвітну особу, яка отримала такі кошти на підприємствах всіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи.

***

ЯКЩО ЗА НАВЧАННЯ СТУДЕНТА СПЛАТИЛИ НЕ ЧЛЕНИ ЙОГО СІМ'Ї ПЕРШОГО СТУПЕНЯ СПОРІДНЕННЯ ПРАВА НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ВІДСУТНЄ

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Отже, якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім'ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податкову знижку щодо таких сум.

Зазначена норма передбачена п.п.166.3.3 ст. 166, п.п. 14.1.263 ст. 14 Податкового кодексу України.

Сектор організації роботи

Read more

Календар новин

<< < Травень 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31