Вівторок, 24 Лютий 2015

Граничний строк для подання податкових декларацій подовжено до 24 лютого 2015 року включно

Н О В И Н И З П О Д А Т К О В О Ї :

Граничний строк для подання податкових декларацій подовжено до 24 лютого 2015 року включно

Шановні платники !

Повідомляємо, що технічні проблеми, пов'язані з затримкою прийняття звітності каналами електронної пошти Державної фіскальної служби України, вирішено 19.02.2015 о 19-й годині.

Звітність, подана 20 числа поточного місяця, приймається в штатному режимі.

При цьому зазначаємо, що звіти подані до ДФС 17,18 та 19 лютого 2015 року будуть прийняті 20 лютого 2015 року.

Враховуючи відсутність можливості у платника податків подати у граничний строк податкові декларації у зв'язку із технічними проблемами, які мали місце 17-19 лютого 2015 року, граничний строк для подання податкових декларацій подовжено до 24 лютого 2015 року включно відповідно до положень Порядку застосування норм пунктів 102.6 - 102.7 статті 102 Податкового кодексу України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 № 1044, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 січня 2011 р. за N 84/18822.

***

Як швидко дізнатися про зміни в законодавстві ?

Котовська ОДПІ нагадує, що Загальнодоступний інфорамаційно-довідковий ресурс направлений на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією у сфері оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також інформацією стосовно електронного цифрового підпису.

Основні рекомендації з приводу пошуку запитуваної Вами інформації:

- використовуйте слова, які з найбільшою ймовірністю можуть бути в запитанні чи документі у будь-якій послідовності, чи їх частини (не менше трьох знаків) з врахуванням термінології, як використовується в нормативно-правових актах. Однак пошук за одним ключовим словом не завжди дозволяє швидко знайти відповідь на запитання яке цікавить, оскільки список буде досить великим. Як правило, для того щоб чітко сформулювати проблему, необхідно деталізувати запит, і з цією метою застосовуються не одне а декілька ключових слів;

- звертайте увагу на закінчення слів, оскільки вони можуть бути різними, в залежності від побудови речення, тому, як варіант, застосовуйте слова без закінчень.

Для обмеження кількісного результату пошуку з аналогічними ключовими словами доцільно здійснювати деталізований пошук з використанням полів 2 та 3. Класифікатори дозволяють швидко зорієнтуватися в наповненні вибраного ресурсу і відібрати лише ті результати пошуку, які Вас цікавлять.

***

Зміни в оподаткуванні доходів фізичних осіб щодо оподаткування пенсій

Котовська ОДПІ повідомляє що згідно з п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються зокрема суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з

Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Ставка податку становить 15 відсотків . бази оподаткування щодо доходів, зокрема, нарахованих (виплачених, наданих) у вигляді пенсій, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу перевищує трехкратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (далі у цьому пункті мінімальна заробітна плата).

Якщо база оподаткування (сума пенсії), в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

***

Понад 2000 послуг надали фахівці Центру обслуговування платників Котовської ОДПІ

З початку 2015 року фахівці Котовської ОДПІ в Центрі обслуговування платників надали 2 153 адміністративних послуг.

Найбільше зверталися за наданням таких послуг (довідок):

191- реєстраційних номерів облікової картки платника податків;

10 - довідок про взяття на облік платника податків;

26 - реєстрацій платника єдиного податку;

18 - надання витягу платника єдиного податку;

зареєстровано 5 книг обліку доходів платника єдиного податку;

9 - довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів;

зареєстровано 3 реєстраторів розрахункових операцій;

зареєстровано 21 книга обліку розрахункових операцій;

зареєстровано 16 розрахункових книг;

У Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні та тематичні стенди із необхідною інформацією. Ознайомитись з останніми змінами податкового законодавства можна з екрану монітору, що розміщений у ЦОП. Для вивчення громадської думки про роботу ЦОП встановлено скриньку для заяв та пропозицій.

***

Платники податків Котовської ОДПІ направили до бюджету майже 13 мільйонів гривень

За січень 2015 року по Котовській ОДПІ до бюджету надійшло 12,6 млн грн, що на 2,6 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді минулого року.

До Державного бюджету України надійшло 2,5 млн грн, найбільш питому вагу у загальних надходженнях Держав¬ного бюджету мають:

- податок на додану вартість —1,4 млн грн.,

- податок на прибуток —161 тис. грн.,

- військовий збір —605 тис. грн.

До Місцевих бюджетів при індикативному показнику 5,5 млн грн, спрямовано 10,1 млн грн. Виконання планового завдання за¬безпечено на 184 %, понад плану надійшло 4,6 млн грн. Основними джерелами надходжень до місцевих бюджетів є:

- податок на доходи фізичних осіб — 8,0 млн грн.,

- земельний податок та орендна плата за земельні ділян¬ки державної та комунальної власності – 1,2 млн. грн.

- єдиний податок — 823 тис. грн.

***

Чи потрібно подавати декларацію з акцизного податку у разі відсутності діючих ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України (далі – Кодекс) звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 1 ст. 49 Кодексу).

Отже, якщо платник здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об'єкти оподаткування, або не появились показники, що підлягають декларуванню, платник у такому звітному періоді нормами Кодексу не зобов'язаний подавати Декларацію з акцизного податку.

***

Майже 250 котовських платників отримали електронні ключі

За січень цього року електронні цифрові підписи (ЕЦП) оформили 246 фізичних та юридичних осіб. ЕЦП починаючи з листопада 2013 року видаються на 2 роки. Слідкуйте за терміном дії ЕЦП та у разі потреби отримуйте новий.

Звертаємо Вашу увагу, якщо у платника податків виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів. Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то ЕЦП платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.

Прес-служба Котоської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Лютий 2015 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 25 26 27 28