Вівторок, 01 Листопад 2016

Новини з податкової: Роман Насіров: Збільшення мінімальної заробітної плати сприятиме детінізації економіки

Роман Насіров: Збільшення мінімальної заробітної плати сприятиме детінізації економіки

Про необхідність підвищення мінімальної заробітної плати повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, сьогодні одна з найважливіших ініціатив Державної фіскальної служби одержала підтримку Кабінету Міністрів України. Уряд планує збільшення мінімальної заробітної плати – до 3200 гривень. Це лише перший крок, наступного року заробітна плата має бути збільшена до 5 000 грн., а потім і до 7500 гривень.

«Збільшення мінімальної заробітної плати - ще один важливий крок на шляху до виведення економіки з тіні, повного знищення такого явища як «зарплата у конвертах». А це, в свою чергу, збільшення надходжень до бюджету», - наголосив очільник ДФС.

Він підкреслив, що на сьогодні фіскальна служба перевиконує плани з надходжень до бюджетів всіх рівнів.

«Це означає, що всі передумови для фактичного збільшення мінімальної заробітної плати є. Наш прямий обов'язок – забезпечити стабільність економіки та добробут громадян», - зазначив Роман Насіров.

***

Платникам єдиного податку першої - третьої груп заборонено здійснювати бартерні операції

Платники єдиного податку першої-третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Бартерна (товарообмінна) операція – це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.

Отже, платники - єдиного податку першої-третьої груп не мають права здійснювати бартерні операції, в тому числі погашати заборгованість за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) іншим способом ніж грошовим.

Зазначена норма визначена п.п. 14.1.10 ст. 14 та п. 291.6 ст. 291 Податкового кодексу України.

***

Договір оренди транспортного засобу юридичної особи у фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню

Договори оренди основних засобів укладаються на підставі норм Цивільного Кодексу України.

Що стосується оренди (позички) транспортного засобу юридичної особи у фізичної особи, то така операція має бути підтверджена відповідним договором оренди (найму) транспортного засобу, який обов'язково складається письмово і посвідчується нотаріально (ст. 799, ст. 828 Цивільного кодексу).

Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Пунктом 44.2 ст. 44 Податкового кодексу передбачено, що для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 розділу IІІ Податкового кодексу в редакції, яка діє з 1 січня 2015 року, об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Підприємство може враховувати витрати на паливно-мастильні матеріали при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно із правилами бухгалтерського обліку у разі належним чином оформленого та нотаріально завіреного договору оренди (позички) транспортного засобу і підтвердження первинними документами.

***

Доходи, отримані фізичною особою від іншої фізичної особи, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Фізичними особами податкова декларація про майновий стан і доходи за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року подається до 1 травня року, що настає за звітним.

Ставка податку становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), зокрема, у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Отже, фізична особа, яка протягом звітного календарного року отримує доходи за надані послуги від іншої фізичної особи, зобов'язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18%.

Зазначена норма передбачена п.п. 49.18.4 ст. 49; п.167.1 ст.167 ПКУ та п.п. 168.2.1 ст. 168 Податкового кодексу України.

***

15 письмових звернень розглянуто фахівцями Котовської ОДПІ

За 10 місяців 2016 року до Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області надійшло 15 звернень від громадян, відповіді на усі звернення громадянам надані у встановлені законодавством терміни з відповідними роз'ясненнями.

Громадяни зверталися з питань проведення контрольно – перевірочної роботи, плати за землю, та сплати податку на доходи фізичних осіб.

За січень - жовтень 2016 року надійшло 1 колективне звернення (16 громадян) щодо притягнення голови ліквідаційної комісії до адміністративної відповідальності та надання відомостей про порядок створення нової ліквідаційної комісії та 2 депутатських звернення.

В разі виникнення проблемних питань, громадяни можуть направити звернення до Котовської ОДПІ, а також вирішити питання звернувшись на особистий прийом до посадових осіб Котовської ОДПІ. Графік особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами структурних підрозділів Котовської ОДПІ, а також інформація щодо запису на особистий прийом до посадових осіб розміщена в Центрах обслуговування платників Котовськом ОДПІ та на суб-сайті територіальних органів ГУ ДФС в Одеській області.

Зокрема, запис на особистий прийом до керівництва Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області проводиться в робочі години за адресою: м.Подільськ, вул. Калініна,126, кабінет №1 або за телефоном (04862) 22769.

***

Про розрахунок викидів забруднюючих речовин розповідали в Котовській ОДПІ

В рамках проведення роз'яснювальних заходів, для платників податків в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області відбувся семінар-практикум з питань обчислення податкового зобов'язання з екологічного податку у разі відсутності лічильників та дозвільних документів.

В ході семінару на умовних прикладах, було розглянуто, як платникам екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря визначити обсяги викидів забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферу.

Фахівцями інспекції була надана практична допомога по розрахунку викидів забруднюючих речовин при спалюванні природного газу, мазуту, кам'яного та бурого вугілля.

Учасники заходу отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

***

Понад 2 млн. грн податку на нерухоме майно надійшло до місцевих скарбниць

Протягом січня – жовтня поточного року по оперативним данним надійшло 2,2 тис. грн податку на нерухоме майно від платників податків Котовської ОДПІ до місцевих скарбниць. Зокрема, фізичні особи сплатили майже 500 тис. грн., юридичні особи 1,7 млн грн.

Нагадаємо, що цього року громадяни сплачують податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2015 році.

Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).

Якщо юридичні особи самостійно нараховують суму податку на нерухомість і сплачують її щокварталу, то громадян про нарахований їм податок на нерухоме майно повідомляють територіальні органи ДФС за місцем реєстрації нерухомості.

Сектор організації роботи Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Листопад 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30