Вівторок, 08 Листопад 2016

Землекористувачі сплатили до місцевих бюджетів більше 100 мільйонів гривень плати за землю

Землекористувачі сплатили до місцевих бюджетів більше 100 мільйонів гривень плати за землю

Плата за землю – обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

"Протягом січня –жовтня 2016 року надходження плати за землю від платників м. Подільськ склали -18,3 млн. грн., Подільського району – 14,3 млн грн., Ананьївського району– 7,7 млн грн., Балтського району – 18,5 млн грн., Любашівського району – 20,1 млн грн., Савранського району – 7,2 млн грн., Кодимського району – 13,6 млн грн., Красноокнянського району – 0,9 млн грн.

Зокрема, власниками та орендарями земельних ділянок - юридичними особами до місцевої скарбниці перераховано понад 83,9 млн. грн., а підприємцями - фізичними особами та громадянами – 16,7 млн. грн.", - повідомила перший заступник начальника Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Людмила Олійник. Слід зазначити, що у загальній структурі надходжень до місцевого бюджету вказаний платіж займає друге місце (після податку на доходи фізичних осіб), а його частка складає понад 25%.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичне перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Нарахування громадянам – землевласникам і землекористувачам сум податку проводиться територіальними органами Державної фіскальної служби. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення через установи банків та поштові відділення. Варто зазначити, що за несвоєчасну сплату податку громадянину нараховується штраф та пеня.

***

Внесок платників Котовської ОДПІ до зведеного бюджету досяг майже 588 мільйонів гривень

За даними Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, станом на початок листопада платники податків сплатили до бюджетів усіх рівнів 587,7 млн грн.

Так, до державного бюджету за десять місяців поточного року надійшло 184,8 млн грн.

Помітно зросли у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження по податку на доходи фізичних осіб та становлять – 260 млн грн, по податку на додану вартість – 89,4 млн грн, по військовому збору – 19,3 млн грн, по акцизному збору –24,8 млн грн.

До місцевого бюджету податківцями мобілізовано 403 млн грн., що становить 69 відсотків усіх надходжень. Основна складова доходів місцевого бюджету – податок на доходи фізичних осіб, надходження від якого склали 193,8 млн грн.

«Бюджети отримали додаткові надходження передусім завдяки сумлінню та соціальній відповідальності нашої підприємницької громади. Водночас зростання таких бюджетоформуючих платежів як податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, а також військового збору тощо свідчить про оптимізацію податкової політики у нинішніх економічних умовах», ¬– вважає начальник Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Володимир Перішков.

***

На офіційному порталі ДФС у відкритому доступі розміщено Реєстр неприбуткових установ та організацій

На офіційному порталі ДФС України забезпечено відкритий доступ до відомостей, що містяться в Реєстрі неприбуткових установ та організацій. Наразі Реєстр працює у тестовому режимі, - повідомляюєть в Центрі обслуговування платників Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області.

Реєстр включає ідентифікаційні та реєстраційні відомості про неприбуткові організації, зокрема:

- код згідно з ЄДРПОУ;

- найменування неприбуткової організації;

- дату включення неприбуткової організації до Реєстру, починаючи з якої визначається строк безперервної реєстрації неприбуткової організації;

- ознаку неприбутковості;

- дату присвоєння ознаки неприбутковості або її зміни;

- дату та номер рішення про включення, повторне включення неприбуткової організації до Реєстру або зміну ознаки неприбутковості;

- дату скасування ознаки неприбутковості; - дату та номер рішення про виключення неприбуткової організації з Реєстру;

- найменування та ідентифікаційний код контролюючого органу.

При цьому, в реєстрі не передбачається відображення довідкових відомостей про місцезнаходження організації, даних про керівників, головних бухгалтерів, засновників та фінансово-економічних показників господарської діяльності неприбуткової організації.

***

Фізичним особам – підприємцям про нюанси обрання спрощеної системи оподаткування

Спеціалісти Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області роз'яснюють чи може обрати спрощену систему оподаткування фізична особа – підприємець, яка на початок поточного року перебувала на спрощеній системі оподаткування та щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, у разі нової реєстрації суб'єктом господарювання у поточному році.

Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

У разі якщо фізична особа – підприємець, яка на початок поточного року перебувала на спрощеній системі оподаткування та щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, поновила реєстрацію протягом поточного року, то така особа вважається платником інших податків і зборів.

При цьому така особа не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у цьому році. Недотримання вимог, встановлених ПКУ, є однією з підстав для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Разом з тим, така фізична особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам Податкового кодексу України.

Нагадуємо, порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до п.п. 298.1.1 - 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

***

Платниками єдиного податку сплачено більше 62 мільйонів гривень

За січень-жовтень 2016 року від платників єдиного податку юридичних та фізичних осіб підприємців до бюджету надійшло 62,4 млн грн, порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли майже удвічі

Фізичні особи – підприємці спрямували до бюджету 21,5 млн грн єдиного податку, що на 49% більше ніж за січень-жовтень 2015 року.

Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 40,2 млн грн, порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли майже на 47,5%.

Звертаємо увагу платників, які обрали спрощену систему оподаткування, що ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового звітного року.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

***

Цьогоріч 985 громадян розпочали свій бізнес

З початку року на облік в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області взято 985 суб'єктів господарювання, з них 154 – юридичних осіб та 831 фізичних осіб-підприємців. Про це повідомила начальник відділу обслуговування платників Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Валентина Синько.

Загалом, станом на перше листопада п.р. на основному обліку в інспекції перебувають 9892 платника податків, серед яких 3122 юридичні особи та 6769 фізичні особи-підприємці.

Також посадовець зазначила, що загальною передумовою реалізації права на підприємництво є державна реєстрація, тобто діяльності кожного господарюючого суб'єкта, фізичної чи юридичної особи передує обов'язковий етап легалізації.

«Для спрощення умов ведення бізнесу термін державної реєстрації та взяття на облік в органах ДФС юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців скорочено до одного дня. Ми запрошуємо всіх представників бізнесу до співпраці, зі свого боку обіцяємо завжди допомагати як теоретичними знаннями податкового законодавства, так і практичними навичками їх застосування», – підкреслила Валентина Синько.

Сектор організації роботи Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Листопад 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30