Вівторок, 27 Січень 2015

Акцизний податок: зміни з 01.01.2015 року

Акцизний податок: зміни з 01.01.2015 року

З 1 січня 2015 року відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» змінено коло платників акцизного податку, перелік об'єктів оподаткування, ставки податку.

Так, з 01.01.2015 року акцизний податок також сплачуватимуть:

- особи – суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакциз¬них товарів (п.п. 212.1.11 ПКУ);

- оптові постачальники електричної енергії (п.п. 212.1.12 ПКУ);

- виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії та продають її поза оптовим ринком електричної енергії (п.п. 212.1.13 ПКУ).

Суб'єкти господа¬рювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів підлягатимуть обов'язковій реєстрації як платники за місцезнаходженням пункту про¬дажу товарів не пізніше граничного терміну по¬дання декларації акцизного податку за місяць, у якому здійснюється господарська діяльність (п.п. 212.3.1¹ ПКУ).

База оподаткування — вартість (із ПДВ) під¬акцизних товарів, а ставку оподаткування має встановити сільська, селищна чи міська рада (п.п.12.4.4, 215.3.10 ПКУ).

***

Порядок справляння ЄСВ

Фахівці Котовської ОДПІ інформують що з 1 січня 2015 створюється Фонд соціального страхування України, об'єднавши Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відтепер працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу. У разі виявлення оформлення трудових відносин без укладення трудового договору, роботи на умовах неповного робочого часу при фактичному виконанні роботи повний робочий час приймається рішення про виплату працівникові зарплати не нижче середньої по відповідному виду економічної діяльності без урахування фактично виплаченої зарплати, про нарахування та сплату ПДФО та суми ЄСВ за встановлений період роботи.

Роботодавці тепер зобов'язані платити ЄСВ не менше мінімального (розрахований з мінімальної зарплати встановленої законодавством), не залежно від суми нарахованої зарплати. Це, щоправда, не стосується виплат за неосновним місцем роботи.

***

Податок на прибуток

Фахівці Котовської ОДПІ повідомляють що згідно Закону № 71-VIII від 28.12.2014р.

«Про внесення змін до Податкового кодексу України» об'єкт оподаткування податку на прибуток буде розраховуватися на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, щодо амортизації необоротних активів, резервів (забезпечень) і фінансових операцій. Податкові різниці будуть визначати не всі, а лише платники, які мають дохід більше 20 млн. грн. на рік.

Платнику податку (з доходами до 20 млн. грн.) надано право приймати рішення про незастосування коригувань фінрезультату на усі різниці (крім від'ємного значення). Про таке рішення слід зазначити в декларації за перший рік, коли виникає таке право(!!!) В подальшому такі коригування не застосовуються.

Базова ставка податку на прибуток складає 18%.

Податковим (звітним) періодом є рік.

Граничний строк подання декларації за 2015 рік - до 1 червня 2016 року.

За наслідками 2015 року до платників податку на прибуток не застосовуються штрафні (фінансові санкції) за порушення порядку заповнення декларації, обчислення та сплати податку.

***

Бюджетні рахунки

Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області на виконання наказу Державної казначейської служби України від 08.01.2015 № 4 ««Про внесення змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» надає переліки нових рахунків з обліку надходжень державного та місцевих бюджетів, відкритих відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік.

При цьому інформуємо, що рахунки за балансовим рахунком 3131 «Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки», 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету» та 3121 «Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки», кодом класифікації доходів бюджету 22012700 «Плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, за одержання інформації з інших державних реєстрів, держателем яких є центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної правової політики та центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», символом звітності 300, відкриваються тільки із застосуванням відомчих ознак RR «33» та «41».

Датою початку здійснення операцій по зарахуванню надходжень до державного та місцевих бюджетів, на рахунки відкриті згідно з наказом ДКСУ від 06.01.2015 № 4, визначено - 26.01.2015.

Для більш детального ознайомлення з реквізитами нових бюджетних рахунків пропонуємо звертатися до Центру обслуговування платників податків Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області за адресою: м. Котовськ, вул. Калініна, 126

***

Транспортний податок

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку - 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль,

Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (податкове повідомлення – рішення вручається до 1 липня); б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації»

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації»

***

Податок на нерухомість

Податок на житлову нерухомість:

База оподаткування – загальна площа об'єкта;

пільги – 60 кв. м. – для квартири; 120 кв. м – для будинку; 180 кв.м – для власників різних типів житлової нерухомості.

Податок на нежитлову нерухомість

Пільги не надаються, якщо:

- площа об'єкту житлової нерухомості перевищує п'ятикратнийй розмір пільгової площі, встановленої відповідними радами народних депутатів;

- об'єкт житлової нерухомості здається в оренду чи викорисовується в підприємницькій діяльності.

Пільги :

- МАФи, в яких здійснюють діяльність суб'єкти малого та середнього підприємництва;

- Будівлі промисловості;

- Будівлі сільськогосподарських товаровиробників

Ставки податку за житлову та нежитлову нерухомість встановлюються місцевими радами народних депутатів, але не перевищують 2% мін. з/п з 1 кв. метр бази оподаткування. В 2015 році ставки податку за нежитлову нерухомість не можуть перевищувати 1% мін. з/п за 1 кв.м.

Фізичні особи до 1 липня після звітного року отримують повідомлення рішення, за яким сплачують податок протягом 60 днів з дати вручення.

Юридичні особи подають звітність до 20 лютого. Сплачують авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступнго за звітим кварталом.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Січень 2015 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 28 29 30 31