Четвер, 19 Листопад 2015

Увага, «гаряча лінія»!

Увага, «гаряча лінія»!

23 листопада 2015 року з 10.00 до 11.00 год. відбудеться сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Єдиний соціальний внесок». На запитання платників податків відповідатиме начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Котовської ОДПІ Ирина Крадько.

Телефон «гарячої лінії» – (04862) 23308.

***

Шановні громадяни ! Поспішайте скористатись правом на податкову знижку!

Нагадуємо, платники податку на доходи фізичних осіб, що бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати до кінця 2015 року.

За інформаційними даними відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків та ЄСВ Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області станом на 1 листопада 2015 року 166 громадян подали декларації, з метою реалізації права на податкову знижку: 11 - за користування іпотечним кредитом, 117- на користь закладів освіти, 38 – на сплату страхових платежів.

***

Соціальна захищеність залежить від нас самих

«Своєчасна сплата єдиного внеску гарантує нашим громадянам право на соціальний захист. А це - захищені соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків, професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші соціальні виплати» - зауважив заступник начальника Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Сергій Бурдейний.

Так, за десять місяців 2015 року котовські платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перерахували до державної казни 197 мільйонів гривень. В порівнянні з відповідним періодом 2014 року цей показник збільшився на 16,5 мільйонів.

Тільки в жовтні поточного року до цільових фондів єдиного внеску надійшло 24 млн. грн., що на 4,2 млн. грн. більше доведених індикативних показників.

Сергій Бурдейний зазначив, що позитивну роль у зростанні надходжень відіграє звітування в електронному вигляді - через мережу Інтернет, яку платники ЄСВ активно використовують для звітування, адже це дозволяє зберегти час для ведення та розвитку власної справи.

***

Платники Котовської ОДПІ перерахували до місцевих бюджетів 752 тис. грн. податку на нерухоме майно

Як повідомила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Котовської ОДПІ Ирина Крадько, з початку року платники податків сплатили до місцевого бюджету 751,7 тис. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Тільки у жовтні поточного року платниками сплачено 136,7 тис. грн. цього податку.

Нагадаємо, платниками податку на нерухоме майно, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти - власники житлової та/або нежитлової нерухомості.

З 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 р. №71-VII внесені зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими податок на майно складається із: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю.

Починаючи з 2015 року, податком на нерухоме майно оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, у тому числі частка. У поточному році фізичні особи сплачують податок із загальної площі об'єктів житлової нерухомості, якою вони володіли в минулому році.

***

Понад 2 млн. грн. податку на прибуток сплатили платники Котовської ОДПІ до Державного бюджету

За десять місяців 2015 року платники податків, які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ Головного управління ДФС в Одеській області, сплатили до Державного бюджету 2,08 млн грн. податку на прибуток. Планові показники перевиконано на 8,4%, або на 162 тис.грн. Так по м.Котовськ надійшло 1,7 млн грн., Котовському району 266 тис. грн., Красноокнянському району 81,6 тис.грн.

Загальна сума сплаченого податку на прибуток становить 4,5% надходжень до Державного бюджету.

***

Чи можуть платники єдиного податку вказувати відомості з від'ємним значенням у графах 4 та 6 книги обліку доходів?

Відповідно до п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 (далі – Порядок № 579).

У книзі обліку доходів фізичні особи - підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої і другої груп, а також платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, відображають щоденно, за підсумками робочого дня отримані доходи (п. 1 Порядку № 579).

Оскільки платники єдиного податку у книзі обліку доходів здійснюють записи за підсумком робочого дня, протягом якого було отримано дохід, то відомості у графах 4 «скоригована сума доходу» та 6 «всього» зазначеної книги не можуть вказуватися з від'ємним значенням.

***

До питання включення до складу податкового кредиту податкової накладної, яка не була до нього включена в податковому періоді її складання/реєстрації

Належним чином складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 днів податкова накладна, яка не була включена до складу податкового кредиту в податковому періоді її складання/реєстрації та з дати складання якої не минуло 365 днів, може бути включена до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 календарних днів з дати її складання шляхом відображення сум податку на додану вартість в розділі II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ.

Так, відповідно до п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Слід зауважити, що з урахуванням змін, внесених до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, з 29.07.2015 діє норма, згідно з якою у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС В Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Листопад 2015 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30