Понеділок, 15 Лютий 2016

Податковий календар на лютий 2016 року Котовська ОДПІ нагадує, що:

Податковий календар на лютий 2016 року

Котовська ОДПІ нагадує, що:

15 лютого, понеділок

Останній день подання

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за січень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв'язку; довідки про використані розрахункові книжки за січень;

19 лютого, п'ятниця

Останній день подання

- податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2016 р.;

- податкової декларації з транспортного податку на 2016 р.;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2016 р.

Останній день сплати

- податку на прибуток підприємства за IV квартал 2015 р.;

- частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності, за IVквартал 2015 р.;

- ПДВ за ІV квартал 2015 р. платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за ІV квартал 2015 р.;

- рентної плати за спеціальне використання води за ІV квартал 2015 р.;

- рентної плати за користування надрами за ІV квартал 2015 р. з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за ІV квартал 2015 р. з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за ІV квартал 2015 р. з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- екологічного податку за ІV квартал 2015 р.;

- єдиного податку фізичними та юридичними особами, віднесеними до третьої групи, за ІV квартал 2015 р.;

- податку на доходи фізичних осіб за результатами подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами — підприємцями;

- авансового внеску з єдиного податку на лютий платниками, віднесеними до першої та другої груп.

***

Про подання у І кварталі 2016 року податкової декларації з рентної плати (місячний податковий період)

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон) для рентної плати за:

користування надрами для видобування вуглеводневої сировини;

користування радіочастотним ресурсом України;

транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

встановлено відмінний від попереднього, що відповідав календарному кварталу, базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (п.п. 1 п. 71 розд. І Закону).

Водночас визначено, що, починаючи із податкових періодів, які виникатимуть після набрання чинності Законом, авансові внески у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов'язань з рентної плати за попередній податковий (звітний) квартал не справляються (підпункти 3-4 пункту 71 розд. І Закону).

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Отже, до набрання чинності формою Податкової декларації з рентної плати, якою передбачено її складання за звітний (податковий) період, який дорівнює місяцю, Податкова декларація з рентної плати подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496, (далі – Декларація).

Граничні строки подання Декларації за звітний (податковий) період «місяць» для податкових зобов'язань з рентної плати за:

січень 2016 року – 22 лютого 2016 року;

лютий 2016 року – 21 березня 2016 року;

березень 2016 року – 20 квітня 2016 року.

При цьому граничні строки сплати для податкових зобов'язань, визначених у додатках 2, 4, 10 та 11 до Декларації за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному місяцю, та дати проведення нарахування до ІКП за:

січень 2016 року – 03 березня 2016 року;

лютий 2016 року – 31 березня 2016 року;

березень 2016 року – 03 травня 2016 року.

***

Про основні зміни в оподаткуванні податком на додану вартість з 1 січня 2016 року

Постачання зернових та технічних культур

Зі статті 197 розділу V Кодексу виключено пункт 197.21, а з підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу виключено пункти 15, 151 та 152, якими до 1 січня 2016 року встановлювався режим звільнення від оподаткування операцій з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, а також операцій з вивезення таких культур в митному режимі експорту.

З 1 січня 2016 року на вказані операції поширюються загальні правила оподаткування: при постачанні зернових та технічних культур на митній території України застосовується ставка податку у розмірі 20 відсотків, та 0 відсотків – при їх вивезенні за межі митної території України, незалежно від того, чи були зернові та технічні культури придбані з податком на додану вартість, чи із застосуванням пільги з оподаткування.

База оподаткування при здійсненні таких операцій визначається за загальновстановленими правилами.

***

Скористатися податковою знижкою можна уподовж 2016 року

Фахівці Котовської ОДПІ нагадують що кожний платник податків має право на податкову знижку за наслідками звітного року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року та додається документальне підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:

-частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом

-суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям

- суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

- суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів),

суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним

суму витрат платника податку на:

оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

***

Понад 16 млн. грн. податків та зборів сплатили котовські платники податків за перший місяць року

Це на 4,1 млн. грн. більше ніж за січень 2015 року. Темп росту збору платежів склав 32,8%. Так по м.Котовськ надійшло 11,1 млн. грн., по Котовському району – 3 млн.грн., Красноокнянському району – 2,7млн.грн.

Так до Зведеного бюджету надійшло: 10,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 1,6 млн. грн. ПДВ, 0,7 млн. грн. акцизного податку.

При цьому, до Державного бюджету за січень мобілізовано 5 млн. грн., що на 0,7 млн. грн. або на 15,3% більше ніж за відповідний період минулого року.

До Місцевого бюджету за перший місяць поточного року надійшло 11,8 млн. грн., що на 44,9% або на 3,7 млн. грн. більше минулорічного показника.

Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. За січень 2016 року фактично надійшло 7,7 млн. грн. цього податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року забезпечено приріст на 28,6% або на 1,7 млн. гривень.

***

Котовська бізнес - спільнота сплатила майже 3 мільйони гривень податку на прибуток

Торік, платники які зареєстровані в Котовській ОДПІ сплатили до зведеного бюджету України 2,7 млн. грн. податку на прибуток, у тому числі до державного бюджету – 2,2 млн. гривень. Так по м.Котовськ надійшло 2,2 млн.грн., по Котовському району – 300 тис.грн., Красноокнянському району – 96 тис. грн.

Окрім того, до зведеного бюджету сплачено 47 тис. грн. частини чистого прибутку господарських організацій, яка надійшла від державних та комунальних підприємств області.

Нагадаємо: річна податкова декларація з податку на прибуток подається – не пізніше 29 лютого 2016 року, задекларований податок за 2015 рік сплачується – не пізніше 10 березня 2016 року.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Лютий 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29