Січень 2014

Середа, 29 Січень 2014

Н О В И Н И З П О Д А Т К О В О Ї

podatkova sluzhba

У період подачі річної звітності сервісні центри Міндоходів працюватимуть до „останнього відвідувача”

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко доручив керівникам Головних управлінь Міндоходів у регіонах створити максимально зручні умови для подання податкової звітності платниками через Центри обслуговування платників податків.

Як відомо, у перші два місяці року платникам потрібно подавати звітність як за попередній звітний місяць, так і за рік з окремих видів податків. Крім того, триває й компанія з декларування доходів громадян, отриманих протягом 2013 року. Саме тому у цей період різко зростає кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників.

Для уникнення зайвого ажіотажу, черг та незручностей на період подачі звітності Центри обслуговування платників працюватимуть у посиленому режимі за принципом „до останнього відвідувача”.

Також за дорученням Міністра будуть створені додаткові місця для реєстрації податкової звітності та всі умови для того, щоб за необхідності забезпечити надання усім бажаючим консультацій та роз’яснень щодо заповнення звітності.

У тих Центрах, де фіксуватиметься занадто велика кількість звітуючих, Олександр Клименко доручив організувати попередній запис відвідувачів на день та час подачі звітності чи отримання ключа цифрового підпису.

„Я хотів би звернутися до платників з проханням вчасно, не відкладаючи на останній день, подати звітність. Це зекономить час як безпосередньо звітуючим, так і фахівцям Міндоходів”, – підкреслив Міністр.

Загалом за 20 днів січня кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників склала майже 2 млн., що майже на 350 тис. більше, ніж за весь грудень 2013 року.

Нагадуємо, що платники податків можуть скористатися сервісом електронного декларування. Подача звітності в електронному вигляді позбавляє декларанта необхідності відвідування органів доходів і зборів. Для того, щоб скористатися можливостями сервісу платникам потрібно мати відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, отримати який можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів безкоштовно.

 

 

 

Орендодавці зобов’язані сплачувати податок на нерухомість

 З 1 січня 2013 року вступила в дію норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладається податком.

  Новими правилами змінено принцип розрахунку податку на житлову нерухомість для фізичних осіб, податок буде обчислюватися не окремо за кожним з об'єктів, а за всіма (сукупно) об'єктами житлової площі, що перебувають у власності платника податку. Крім того, переглянуто розміри житлової нерухомості, до яких застосовуватиметься пільга. Відтепер „пільгові площі” визначатимуться виходячи із сумарної житлової площі об‘єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку, незалежно від їх кількості.

Фахівці  Котовської  ОДПІ  ГУ Міндоходів в Одеській області звертають увагу, що  пільги зі сплати податку не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовують у підприємницькій діяльності).  

 Якщо у громадянина є декілька об’єктів нерухомості, які не перевищують встановлений розмір пільги оподаткування (для квартир - 120 кв. метрів, для будинків - 250 кв. метрів, для квартир та будинків у сукупності - 370 кв. метрів), та один з об’єктів житлової нерухомості надається доведеться сплатити податок на нерухомість з житлової площі об’єкта оренди.  

Фізичні особи повинні сплатити нараховані суми податку упродовж 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи – щоквартально, авансовими внесками до 30 числа місяця, наступного за кварталом згідно з річною податковою декларацією.

Фізичні особи – підприємці податкову декларацію подають до 10 лютого 2014 року включно

Фізичні особи – підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, за результатами календарного року подають податкову декларацію до органу доходів і зборів за місцем своєї податкової адреси. Декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду. Тобто податкова декларація фізичними особами – підприємцями подається не пізніше 10 лютого 2014 року.

У податковій декларації (розділ ІІІ ) зазначається сума отриманих доходів від провадження господарської діяльності та сума податків, що підлягає сплаті до бюджету або поверненню.

Разом з такою декларацією заповнюється та подається додаток № 5 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності». Цей додаток заповнюється на підставі даних книги обліку доходів і витрат.

Водночас, фізичні особи – підприємці самостійно здійснюють розрахунок податкових зобов’язань та зазначають авансові платежі на 2014 рік з податку на доходи фізичних осіб.

Оподаткування доходів отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування,  визначено ст.177 Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями).

Зарплату, отриману від двох та більше роботодавців, необхідно задекларувати

Якщо загальна сума доходів, отриманих за результатами звітного року від двох і більше роботодавців, перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати (за 2013 рік –137 640 гривень)  громадяни повинні подати податкову декларацію про доходи

Ці доходи платники відображають у додатку 7 до Декларації, відповідно до якого проводиться перерахунок податку на доходи фізичних осіб із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів.

Декларацію необхідно подати  до 1 травня 2014 року в орган Міндоходів (податкову інспекцію) за місцем реєстрації.

Позитивна різниця податку (між розрахованим та фактично сплаченим податком протягом 2013 року) підлягає сплаті платником податку до відповідного бюджету за його податковою адресою.

Котовські"спрощенці" поповнили місцевий бюджет на 7 млн. грн.

«Це на 1,2 млн. грн., або на 22 % більше, у порівнянні з 2012 роком», – повідомив начальник Котовської  об’єднаної державної податкової інспекції Валерій Івашковський.

За його словами, найпопулярнішу  спрощену систему оподаткування  обрали майже 2 тис.  підприємців, що свідчить про комфортні умови роботи для малого і середнього бізнесу та ефективність застосування системи єдиного податку.

Валерій Івашковський зауважив, що з 2014 року скасовується видача свідоцтва платника єдиного податку. Замість свідоцтва зареєстрований платник може  отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку.

Керівник інспекції підкреслив, що у подальшій роботі органи доходів і зборів продовжуватимуть орієнтуватися на спрощення процедур адміністрування податків і митних платежів, зниження документообігу, впровадження електронних сервісів.

Своєчасно сплачуємо ЄСВ

Платники єдиного внеску, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

Платники єдиного внеску  зобов’язані, сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року , крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та членів сімей таких осіб,які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Фахівці сектору адміністрування єдиного соціального внеску Котовської податкової закликають платників своєчасно сплачувати єдиний внесок, за порушення термінів сплати єдиного внеску застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.

Нагадують, що порядок обчислення і сплати єдиного внеску регламентовано Законом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами і доповненнями.

 

Read more

Вівторок, 28 Січень 2014

Новий рік розпочався з доброї справи

Новий рік розпочався  з доброї справи

23 січня 2014 року голова районної ради Олег Бордюжа та перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Скуділо здійснили робочу поїздку в с. Дібрівка. В поїздці взяли участь депутати районної ради, керівники  структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови, директори шкіл. Приводом для поїздки стало відкриття дошкільної групи в Дібрівському НВК  І ст.

Внаслідок демографічної ситуації, яка склалась в Дібрівці, наприкінці літа  постало питання закриття  школи (всього в ній навчалось менше 20 учнів). Але під час зустрічі з очільниками району Володимиром Синьком та Олегом Бордюжею жителі села  висловились таким чином: вони дадуть згоду на закриття ІІ ступеню школи при умові реорганізації  її в навчально-виховний комплекс (НВК) «школа І ст. – садок». Слушну пропозицію ( адже, за словами сільського голови Валентини Правенко, Дібрівка – «наймолодше» село в Борщівській сільській раді і дітей дошкільного віку близько 25) було підтримано. Головою райдержадміністрації Володимиром Синьком було вирішено  низку організаційних питань і  поставлено завдання: до кінця 2013-го року провести всі відповідні роботи, а на початку 2014 відкрити  в Дібрівці дитячий садок. Реалізація цього проекту стала можливою завдяки, перш за все, фінансовій допомозі (більше 70 тис.грн) народного депутата України Леоніда Клімова (він завжди безвідмовно підтримує ініціативи, спрямовані на поліпшення добробуту людей) і самовідданої праці трудового колективу Дібрівського школи на чолі з Надією Гончарук. Про це говорив під час офіційного відкриття садка  і голова райради Олег Бордюжа, підкресливши, що за 3 місяці спільними зусиллями введено в дію ще один соціально значущий об’єкт, і не тільки для цього села, а і для всього району в цілому, причому без жодної бюджетної копійки. Дещо  пізніше до проекту підключився і Микола  Сітарчук, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги, внаслідок чого фельдшерський пункт з колишньої колгоспної контори було переведено до приміщення школи, де для нього було відремонтовано і обладнано два кабінети,знову ж завдяки допомозі Л.М.Клімова (16 тис.грн), навесні планується  переведення сюди ж і поштового відділення. Тож, як і в інших селах, під одним дахом збираємо соціальні установи, що і вигідніше, і зручніше для людей, - заключив Олег Бордюжа.

Ірина Скуділо, перший заступник голови райдержадміністрації, відзначила символічність урочистостей, що відбуваються: новий рік розпочався такою приємною подією - свідченням того, що робочий ритм минулого року не перервався і в нинішньому, висловила впевненість, що подібні події в районі будуть не поодинокі, бо спільні зусилля органів влади, громади, депутатів всіх рівнів – запорука позитивних змін в селах району.

Ірина Скуділо з побажаннями всіляких успіхів школі-садку вручила директору НВК Надії Гончарук подарунок (телевізор) від голови облдержадміністрації Миколи Скорика, який перед тим відвідав наш район, від голови райдержадміністрації Володимира Синька. Подарунки також вручили керівник ТОВ «Котовське зерно» Віктор Сикул і Борщівський сільський голова Валентина Правенко. Від райдержадміністрації і райради,  Валентини Правенко і Миколи Сітарчука були вручені подарунки і для сільського  фельдшерського пункту.

Після офіційного відкриття (перерізання стрічки) присутні ознайомились з умовами, в яких будуть перебувати в дитячому садку найменші дібрівчани, отримувати медичну допомогу  жителі села:  в приміщеннях  тепло, замінено на нові вікна і двері, опалювальна система переведена на найбільш ефективний режим, обладнано внутрішній туалет, спальна і ігрова кімнати – не гірше, ніж у міських садках, в фельдшерському пункті – грубка обігріває обидва кабінети, в яких зроблено якісний ремонт.

Тож невипадково Борщівський сільський голова Валентина Правенко наприкінці зустрічі від імені всієї громади вручили подяки і квіти усім причетним до ремонту і обладнання цього соціального об’єкту: в першу чергу, Л. М. Клімову, В. П. Синьку, О. М. Бордюжі, М. В. Зайцеву, колективам Дібрівського НВК І ст., фельдшерського пункту, КП «Борщівський водоканал», членам громади І. В. Нікіфоровій, С. О. Нікіфорову (які здійснювали ремонт в ФП), іншим.

Але оцінювати результати спільних зусиль будуть діти, які на початку лютого стануть вихованцями дитячого садка, і їхні  батьки: думається, що  дітям тут буде затишно і комфортно.

Валентина ПРОХОДА

Фото Василя ПЕРЕДЕРКА

Read more

Середа, 22 Січень 2014

НОВИНИ З ПОДАТКОВОЇ

podatkova sluzhbaВ 2014 році ставка податку на прибуток знизилася до 18 відсотків

Законом України № 713-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків» передбачено поступове зниження ставки податку на прибуток.

Зокрема, в поточному році основна ставка податку на прибуток складе 18 відс., в 2015-му вона зменшиться до 17 відс.,  а в 2016-му  – до 16 відс.

Нагадаємо, що в минулому році ставка податку на прибуток становила 19 відс.

Для суб’єктів індустрії програмної продукції ставка податку на прибуток  залишається незмінною – 5 відс.

За порушення правил звітування з ЄСВ – штраф  

 Фахівці Котовської податкової попереджають платників ЄСВ про адміністративну відповідальність.

Згідно зі статтею 26 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування» посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність за:

порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску;

неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску;

подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інших відомостей, передбачених Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування».

У цих випадках згідно з чинним законодавством передбачено штраф від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 – 510 грн.). А повторне (протягом року) вчинення таких дій особою, яка вже була раніше притягнута до адміністративної відповідальності, загрожує штрафом від тридцяти до сорока неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510 – 680 грн.). Для того, щоб уникнути зайвих хвилювань та незручностей, пов’язаних з поданням звітності на паперових носіях, спеціалісти ГУ Міндоходів у м. Києві нагадують про можливість подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування засобами електронної комунікації в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

 

Міндоходів планує спростити процедуру визначення митної вартості  

Міністерство доходів і зборів має намір спростити процедуру визначення митної вартості товарів, що ввозяться до України,  за рахунок перенесення її на стадію пост-аудиту з одночасним підвищенням відповідальності суб’єктів ЗЕД. Про підготовку відповідного законопроекту повідомив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко під час зустрічі з екс- та новопризначеним президентами Американської Торгівельної Палати Хорхе Зукоскі та Бернардом Кейсі.

„Ми розуміємо, що на сьогодні процедура перевірки заявленої митної вартості займає занадто багато часу, тому прагнемо зробити її більш оперативною за рахунок перенесення її на стадію пост-аудиту. Але водночас буде збільшена відповідальність бізнесу за порушення правил під час декларування митної вартості. Із цією пропозицією до нас звернулися саме імпортери, тому прийняття цього закону свідчитиме про довіру між Міністерством та бізнесом”, – зазначив Олександр Клименко.

Міністр підкреслив, що в найближчий час законопроект буде винесено на обговорення із громадськістю і закликав представників Палати до активної участі в опрацюванні проекту документу та внесенні у разі необхідності пропозицій до його змісту.

 

Сплачувати податки  - конституційний  обов'язок  кожного платника

 

            Одним з вагомих джерел поповнення місцевих бюджетів є надходження  плати за землю, яка складає 15 % від загальних надходжень. 

         Протягом 2013 року до місцевих бюджетів м. Котовська та Котовського району  надійшло майже 13 млн. грн. плати за  землю, ця сума була б значно більшою, якби окремі  платники податків сумлінно ставилися до сплати  своїх   податкових  зобов'язань.     

         Так, станом на 31.12.2013 р. по м. Котовську та Котовському району  заборгованість по платі за землю складає 1,6 млн. грн.., в т.ч. по платникам, які  визнані банкрутами -  1,3 мнл. грн.

         По м. Котовську заборгованість по платі за землю складає 1,5 млн. грн., в т.ч.  борг банкрутів  1,2 млн. грн.        

         Заборгованість по Котовському району складає  123 тис. грн., в т.ч. борг банкрутів 85,1 тис. грн.

      Сумлінне виконання платниками податків своїх  обов'язків надає можливість місцевим  бюджетам, додатково спрямувати кошти на виконання соціальних  програм.

  

 

Прес - служба Котовської ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

Read more

Вівторок, 21 Січень 2014

Відзначення Дня Соборності України в Котовському районі

  1-1 День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

              Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

 

           Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. І це, напевне, перше, що я не можу пробачити сучасним українським політикам. Культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди, вони отримали назву "синдром Збруча", однак завжди наші співвітчизники прагли єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

 

           21 січня в актовому залі районної ради відбулись урочисті збори представників місцевих органів влади, громадськості району та святковий концерт з нагоди Дня Соборності України.

  2

В президії урочистих зборів голова РДА Синько В.П. та голова районної ради Бордюжа О.М.


  3

Зі святом присутніх в залі вітає голва РДА Синько В.П.


  4

Ведучий святкового концерту Іванов М.Т.


  5

Присутні на урочистостях жителі району


  6

Виступає  художній колектив "Добрий настрій"

Read more

Календар новин

<< < Січень 2014 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31