Лютий 2015

Вівторок, 24 Лютий 2015

Граничний строк для подання податкових декларацій подовжено до 24 лютого 2015 року включно

Н О В И Н И З П О Д А Т К О В О Ї :

Граничний строк для подання податкових декларацій подовжено до 24 лютого 2015 року включно

Шановні платники !

Повідомляємо, що технічні проблеми, пов'язані з затримкою прийняття звітності каналами електронної пошти Державної фіскальної служби України, вирішено 19.02.2015 о 19-й годині.

Звітність, подана 20 числа поточного місяця, приймається в штатному режимі.

При цьому зазначаємо, що звіти подані до ДФС 17,18 та 19 лютого 2015 року будуть прийняті 20 лютого 2015 року.

Враховуючи відсутність можливості у платника податків подати у граничний строк податкові декларації у зв'язку із технічними проблемами, які мали місце 17-19 лютого 2015 року, граничний строк для подання податкових декларацій подовжено до 24 лютого 2015 року включно відповідно до положень Порядку застосування норм пунктів 102.6 - 102.7 статті 102 Податкового кодексу України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 № 1044, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 січня 2011 р. за N 84/18822.

***

Як швидко дізнатися про зміни в законодавстві ?

Котовська ОДПІ нагадує, що Загальнодоступний інфорамаційно-довідковий ресурс направлений на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією у сфері оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також інформацією стосовно електронного цифрового підпису.

Основні рекомендації з приводу пошуку запитуваної Вами інформації:

- використовуйте слова, які з найбільшою ймовірністю можуть бути в запитанні чи документі у будь-якій послідовності, чи їх частини (не менше трьох знаків) з врахуванням термінології, як використовується в нормативно-правових актах. Однак пошук за одним ключовим словом не завжди дозволяє швидко знайти відповідь на запитання яке цікавить, оскільки список буде досить великим. Як правило, для того щоб чітко сформулювати проблему, необхідно деталізувати запит, і з цією метою застосовуються не одне а декілька ключових слів;

- звертайте увагу на закінчення слів, оскільки вони можуть бути різними, в залежності від побудови речення, тому, як варіант, застосовуйте слова без закінчень.

Для обмеження кількісного результату пошуку з аналогічними ключовими словами доцільно здійснювати деталізований пошук з використанням полів 2 та 3. Класифікатори дозволяють швидко зорієнтуватися в наповненні вибраного ресурсу і відібрати лише ті результати пошуку, які Вас цікавлять.

***

Зміни в оподаткуванні доходів фізичних осіб щодо оподаткування пенсій

Котовська ОДПІ повідомляє що згідно з п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються зокрема суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з

Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Ставка податку становить 15 відсотків . бази оподаткування щодо доходів, зокрема, нарахованих (виплачених, наданих) у вигляді пенсій, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу перевищує трехкратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (далі у цьому пункті мінімальна заробітна плата).

Якщо база оподаткування (сума пенсії), в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

***

Понад 2000 послуг надали фахівці Центру обслуговування платників Котовської ОДПІ

З початку 2015 року фахівці Котовської ОДПІ в Центрі обслуговування платників надали 2 153 адміністративних послуг.

Найбільше зверталися за наданням таких послуг (довідок):

191- реєстраційних номерів облікової картки платника податків;

10 - довідок про взяття на облік платника податків;

26 - реєстрацій платника єдиного податку;

18 - надання витягу платника єдиного податку;

зареєстровано 5 книг обліку доходів платника єдиного податку;

9 - довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів;

зареєстровано 3 реєстраторів розрахункових операцій;

зареєстровано 21 книга обліку розрахункових операцій;

зареєстровано 16 розрахункових книг;

У Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні та тематичні стенди із необхідною інформацією. Ознайомитись з останніми змінами податкового законодавства можна з екрану монітору, що розміщений у ЦОП. Для вивчення громадської думки про роботу ЦОП встановлено скриньку для заяв та пропозицій.

***

Платники податків Котовської ОДПІ направили до бюджету майже 13 мільйонів гривень

За січень 2015 року по Котовській ОДПІ до бюджету надійшло 12,6 млн грн, що на 2,6 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді минулого року.

До Державного бюджету України надійшло 2,5 млн грн, найбільш питому вагу у загальних надходженнях Держав¬ного бюджету мають:

- податок на додану вартість —1,4 млн грн.,

- податок на прибуток —161 тис. грн.,

- військовий збір —605 тис. грн.

До Місцевих бюджетів при індикативному показнику 5,5 млн грн, спрямовано 10,1 млн грн. Виконання планового завдання за¬безпечено на 184 %, понад плану надійшло 4,6 млн грн. Основними джерелами надходжень до місцевих бюджетів є:

- податок на доходи фізичних осіб — 8,0 млн грн.,

- земельний податок та орендна плата за земельні ділян¬ки державної та комунальної власності – 1,2 млн. грн.

- єдиний податок — 823 тис. грн.

***

Чи потрібно подавати декларацію з акцизного податку у разі відсутності діючих ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України (далі – Кодекс) звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов'язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 1 ст. 49 Кодексу).

Отже, якщо платник здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (в т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об'єкти оподаткування, або не появились показники, що підлягають декларуванню, платник у такому звітному періоді нормами Кодексу не зобов'язаний подавати Декларацію з акцизного податку.

***

Майже 250 котовських платників отримали електронні ключі

За січень цього року електронні цифрові підписи (ЕЦП) оформили 246 фізичних та юридичних осіб. ЕЦП починаючи з листопада 2013 року видаються на 2 роки. Слідкуйте за терміном дії ЕЦП та у разі потреби отримуйте новий.

Звертаємо Вашу увагу, якщо у платника податків виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів. Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то ЕЦП платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.

Прес-служба Котоської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Вівторок, 17 Лютий 2015

Звітуємо за роздрібну торгівлю підакцизними товарами

Звітуємо за роздрібну торгівлю підакцизними товарами

Котовська ОДПІ повідомляє, що Міністерством фінансів України затверджено форму податкової декларації з акцизного податку для платників акцизу — суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів (Наказ Міністерства фінансів України від 23.01.15 р. №14 „Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку").

Зазначені суб'єкти господарювання повинні заповнювати та подавати розділ Ґ та додаток 6 до декларації.

Нагадаємо, платники акцизного податку заповнюватимуть та подаватимуть розділи та додатки до декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов'язання із сплати акцизного податку. При цьому потрібно зробити відповідну відмітку у колонці "Ознака подачі" на останньому аркуші декларації.

Платник зобов'язаний подавати декларацію за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного періоду до контролюючого органу за місцем реєстрації такого платника. А місцем реєстрації платника, що продає акцизні товари у роздріб, є місцезнаходження пункту продажу товарів.

З формою декларації та порядком її заповнення можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України у банері «Податкові зміни 2015».

***

Отримали спадщину чи дарунок – подайте декларацію!

Громадяни, які отримали спадщину чи дарунок, зобов'язані задекларувати такі доходи до 1 травня та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

При отриманні майна в дарунок або спадщину ставка податку залежить від типу майна, а також від того, ким є сторони угоди.

Так, за нульовою ставкою оподатковуються спадщина, що отримана від члена сім'ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти, у тому числі усиновлені) або ж – інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом. В іншому випадку ставка податку становить 5%.

Подати декларацію про майновий стан і доходи повинні всі фізособи, які отримали майно, що підлягає оподаткуванню, у спадок або в подарунок і не сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини (дарування).

***

З якої дати всі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН

Починаючи з 01.01.2015, всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронній формі.

До 01.02.2015 платникам ПДВ надано можливість реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) незалежно від суми ПДВ, що міститься у податковій накладній/розрахунку коригування.

З 01.02.2015 обов'язковій реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені починаючи з 01.02.2015, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній.

Нагадаємо, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями).

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз'яснення у категорії 101.20).

***

Чи потрібно повідомляти органу виконавчої влади про прийняття працівників на роботу

Законом України від 28.12.14 р № 77-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» внесено зміни до ст. 24 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року зі змінами і доповненнями. А саме, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим повідомляємо, що роз'яснення щодо застосування вказаної норми законодавства буде надано ДФС України після розробки та затвердження Кабінетом Міністрів України порядку повідомлення роботодавцями центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 301.11).

***

За січень 2015 року котовські платники сплатили майже 16 мільйонів гривень ЄСВ

«За перший місяць 2015 року по м. Котовськ платники перерахували 11,9 млн.грн., Котовському районі - 1,9 млн грн., та Красноокнянському району - 1,9 млн грн. єдиного соціального внеску. Усього на обліку в Котовській ОДПІ знаходиться 4392 тисячі платників ЄСВ»,- про це повідомив заступник начальника Котовської ОДПІ Сергій Бурдейний.

Також він зазначив, що крім застосування знижувального коефіцієнта у 2015 році внесеними змінами введено визначення основного місця роботи – це місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу. Внесені зміни у визначення платника єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, тобто з 2015 року особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, у тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, незалежно від того, чи є вони одночасно найманими працівниками або підприємцями, є платниками єдиного внеску.

***

Платники єдиного податку поповнили місцеві бюджети

майже 824 тисячі гривень

З початку поточного року надходження по єдиному податку склади 823,4 тисячі гривень що на 222 тис.грн. більше минулорічних показників.

Основну частину надходжень з цього податку забезпечили фізичні особи – 716 тис. грн., юридичні ж особи – платники єдиного податку спрямували до бюджету 108 тис. грн.

Нагадуємо, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Нагадуємо що з 09.02.2015 року операції по нарахуванню надходжень до місцевих бюджетів зі сплати єдиного податку здійснюється на нові розрахункові рахунки. Отримати більш детальну інформацію щодо бюджетних рахунків можна в ЦОП Котовської ОДПІ за адресою: м.Котовськ, вул..Калініна,126.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

 

Read more

Понеділок, 09 Лютий 2015

Новини з податкової: Нові реквізити рахунків, відкриті відповідно до вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік»

Нові реквізити рахунків, відкриті відповідно до вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік»

Головне управління Державної Фіскальної служби в Одеській області повідомляє, що листом Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області від 29.01.2015р. N06-08/189-728 "Щодо відкриття рахунків з обліку надходжень" доведені реквізити нових рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів відповідно до вимог Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" та наказу Державної казначейської служби України від 20.01.2015 № 12 «Про внесення змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету».

Датою початку здійснення операцій по зарахуванню надходжень до державного та місцевих бюджетів на відкриті рахунки визначено 09.02.2015.

Номери рахунків по доходах Державного та місцевих бюджетів розміщені на субсайті Територіальних органів ДФС в Одеській області в розділі «Бюджетні рахунки» (http://od.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/).

***

Порядок обчислення та сплати транспортного податку

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі – Закон 71), який набрав чинності з 01 січня 2015 року, запроваджено транспортний податок.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Сплачується податок юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

***

Порядок сплати ПДВ до бюджету з 01.01.2015 року

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), які набрали чинності з 1 січня 2015 року, система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно (п. 35 підр. 2 розд. ХХ ПКУ):

- з 1 січня до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі;

- з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

Пунктом 200 прим.1.6 ст. 200 прим.1 ПКУ визначено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.

Таким чином, сплата ПДВ до бюджету за грудень 2014 року, січень 2015 року та ІV квартал 2014 року здійснюється з поточних рахунків платників податку безпосередньо на бюджетні рахунки.

За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І кварталу 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 ПКУ, з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.08) та у листі ДФС України від 19.01.2015 № 1403/7/99-99-19-03-01-17 про систему електронного адміністрування ПДВ, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у банері «Податкові зміни 2015».

***

Як заповнюються графи 5.1, 5.2 та 6 податкової накладної у разі постачання послуг

Починаючи з 1 січня 2015 року, при постачанні товарів/послуг на митній території України податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 (далі - Порядок № 957), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за № 1235/26012.

Порядком № 957 передбачено, що з 1 січня 2015 року податкова накладна та додатки до неї складаються і надаються виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Для розпізнавання електронною системою ідентичності зазначених платниками податків показників, вказаних у графі 5 податкової накладної, додатка до податкової накладної та розрахунку коригування, передбачено зазначення коду одиниці виміру об'єкта операції відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку, затвердженого наказом Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 09.01.1997 № 8, (далі - КСПОВО).

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.19).

***

Особливості уточнення податкових зобов'язань з податку на додану вартість під час застосування процедури податкового компромісу

Згідно з п. 2 розд. ІІ «Прикінцевих положень» Закону України від 25 грудня 2014 року № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» до затвердження форми уточнюючого розрахунку для застосування податкового компромісу платник податків має право подати уточнюючий розрахунок за діючою на час подання формою як окремий документ з переліком (описом) операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації.

Пунктом 3.4 Методичних рекомендацій щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, затверджених наказом ДФС України від 17.01.2015 №13, (далі – Методичні рекомендації) визначено, що до затвердження форми уточнюючого розрахунку для застосування податкового компромісу платник податків має право подати уточнюючий розрахунок за діючою на час подання формою як окремий документ із Заявою про компроміс.

З метою застосування податкового компромісу платник подає окремий уточнюючий розрахунок з ПДВ за кожний окремий звітний період.

Оскільки процедура податкового компромісу застосовується за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ (п. 1 підрозд. 9 прим. 2 розд. XX ПКУ), подання уточнюючих розрахунків з ПДВ обмежується звітними періодами (місяць, квартал), які припадають на період з квітня 2011 року по березень 2014 року включно.

***

Державною фіскальною службою оголошено конкурс дитячої творчості «Майбутнє країни у мріях дитини»

З метою виховання культури сумлінного платника податків, зборів, платежів у школярів та ознайомлення їх з професією фахівця податкової та митної справи, Державною фіскальною службою України оголошено конкурс дитячої творчості.

Конкурс проводиться протягом січня – серпня 2015 року.

У Конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх навчальних закладів 9-15 років.

Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової та митної тематики:

- художні твори;

- комп'ютерна графіка (комп'ютерна анімація);

- літературні твори.

Протягом січня-березня триває районний етап конкурсу, в якому всі бажаючі можуть подати свої роботи, що відповідають загальній тематиці, до 1 квітня 2014 року до Котовської ОДПІ за адресою м.Котовськ вул.. Калініна,126, кабінет №12.

Запрошуємо талановиту молодь взяти участь у конкурсі «Майбутнє країни у мріях дитини», щоб продемонструвати свої творчі здібності, економічну культуру та громадянську свідомість.

.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДСФ в Одеській області

Read more

Понеділок, 02 Лютий 2015

СЕМІНАР

5 лютого 2015 року фахівцями Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області в приміщенні актового залу міжрайонної прокуратури об 11-00 проводиться семінар на тему:

«Новини в податковому законодавстві».

Запрошуємо усіх бажаючих!

Read more

Платники податків мають можливість прийняти рішення про застосування податкового компромісу

Платники податків мають можливість прийняти рішення про застосування податкового компромісу

Загальний термін, протягом якого платник може прийняти таке рішення та подати уточнюючий розрахунок або заяву, становить 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом України від 25.12.2014 року № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», тобто з 17 січня 2015 року.

Протягом зазначеного періоду платники за бажанням можуть подати до органів Державної фіскальної служби України уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року, в яких визначити суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з ПДВ.

Разом з уточнюючим розрахунком подається перелік (опис) господарських операцій, щодо яких здійснено уточнення показників декларації. Водночас, уточнення платником податків податкових зобов'язань шляхом подання уточнюючого розрахунку не впливає на розмір податкових зобов'язань його контрагентів.

Протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку, контролюючий орган приймає рішення щодо необхідності проведення документальної позапланової перевірки, про що повідомляє платника податків.

Процедура досягнення податкового компромісу триває не більше ніж 70 календарних днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку.

При застосуванні процедури податкового компромісу платник повинен сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуються.

Відповідно до закону, процедури податкового компромісу поширюється і на випадки, коли у платника податків розпочата документальна податкова перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки, а також коли триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, і на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення – рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм ПКУ.

***

Платники єдиного податку другої та третьої груп будуть застосовувати РРО

Зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII, стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:

- для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015 р.;

- для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016 р.

Згідно статті 296.10 Податкового кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Платники єдиного податку вказаних груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

***

Нові ставки податку на доходи фізичних осіб

Згідно з нормами Податкового Кодексу України, починаючи з 1 січня 2015 року змінено ставки податку на доходи фізичних осіб.

Так, зокрема, якщо дохід, який нараховується платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами за календарний місяць не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати застосовується ставка – 15%, якщо перевищує, то до суми такого перевищення застосовується ставка 20%.

На пасивні доходи до бази оподатковування податок встановлюється в наступних розмірах:

- 20 % - для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях і/або інвестиційним сертифікатам, виплачуваних інститутами суспільного інвестування;

- 5 % - для доходів у вигляді дивідендів по акціях і корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційним сертифікатам, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

У 2015 році діятиме стандартна податкова соціальна пільга у розмірі 50 % Призи (виграші) у лотерею оподатковуватимуться в загальній сумі (раніше не оподатковувалися у розмірі до 50 мінімальних зарплат).

***

Роздрібна ціна на тютюнові вироби кінцевому споживачу,

вище якої не може здійснюватися їх продаж

Роздрібна ціна тютюнових виробів, що реалізуються в роздрібній торгівельній мережі та вище якої не може здійснюватися їх продаж, формується таким чином.

Гранична роздрібна ціна тютюнових виробів = максимальна роздрібна ціна : 100 х 105.

Фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби має дорівнювати або бути меншою, ніж гранична роздрібна ціна тютюнових виробів.

Якщо суб'єкти господарювання, що здійснюють роздрібний продаж тютюнових виробів, зареєстровані платниками ПДВ, то фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби обчислюється таким чином:

(Роздрібна ціна тютюнових виробів без ПДВ : 100 х 120) : 100 х 105.

Сума податкового зобов'язання з акцизного податку з роздрібних продажів за реалізовані тютюнові вироби (ПЗа) розраховується наступним чином:

Фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби : 105 х 5.

Сума податкового зобов'язання з ПДВ (ПЗпдв) складатиме:

(Фактична роздрібна ціна – сума податкового зобов'язання з акцизного податку з роздрібних продажів за реалізовані тютюнові вироби) : 120 х 20;

- не зареєстровані платниками ПДВ:

Фактична роздрібна ціна = Роздрібна ціна тютюнових виробів : 100 х 105.

Сума податкового зобов'язання з акцизного податку з роздрібних продажів складатиме: ПЗа = Фактична роздрібна ціна : 105 х 5.

***

Надходження військового збору від котовських платників склали більше 3 мільйонів гривень

Протягом минулого 2014 року платники податків Котовської ОДПІ перерахували до Державного бюджету 3,2 млн грн. військового збору.

Звертаємо увагу, що Законом № 71-VIII від 28.12.2014р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України», продовжено справляння військового збору в 2015 році. Об'єктом оподаткування військовим збором тепер є всі доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Тобто об'єкти оподаткування військовим збором і податком на доходи фізичних осіб тепер збігаються.

З розуміння ставляться представники бізнесу та роботодавці до обов'язку сплати податку. Ці кошти вкрай необхідні тим, хто сьогодні захищає незалежність та єдність нашої країни.

***

Основні випадки подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Обов'язок подання декларації виникає у платника податку з доходів фізичних осіб у разі отримання ним протягом звітного року таких видів доходів (прибутків):

-при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (пп. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу);

-при отриманні окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті (пп. 168.1.3 п.168.1 ст. 168 Кодексу) (суми заборгованості, за якими минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткове благо у вигляді суми боргу платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності та інші);

-дохід від операцій з інвестиційними активами (п. 170.2 ст. 170 Кодексу);

-іноземні доходи (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу);

-якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року у 2014 – 146160 грн. (пп. "є" п. 176.1 ст. 176 Кодексу),

-інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Лютий 2015 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28