Жовтень 2015

Понеділок, 26 Жовтень 2015

Оподаткування спадщини

Оподаткування спадщини

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляє, що відповідно до норм Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, ставка 5%, а також ставки 15% або 20%.

Право на застосування нульової ставки мають:

- члени сім'ї першого ступеня споріднення (чоловік або дружина, батьки та діти, у тому числі усиновлені), які успадковують будь-яку власність;

- особа - інвалід І групи або особа, яка має статус дитини сироти або дитини позбавленої батьківського піклування, якщо успадковується нерухоме майно, рухоме майно, сума страхового відшкодування;

- дитина - інвалід, яка успадковує нерухоме або рухоме майно.

Ставка 5% застосовується для будь-якого майна для спадкоємців, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Тобто всі члени сім'ї, які не є батьками, чоловіком або дружиною чи дітьми (в тому числі всиновленими), при отриманні спадщини мають сплатити до державної скарбниці 5% податку на доходи фізичних осіб.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 20% в залежності від суми спадку.

Громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, котрий оподатковується за нульовою ставкою податку, не подають річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, всі інші громадяни повинні задекларувати такі доходи до 1 травня 2016 року та до 1 серпня 2016 року сплатити з отриманих доходів податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

***

Спрощенці Котовської ОДПІ цьогоріч перерахували до місцевих бюджетів майже 6 мільйонів гривень єдиного податку

Платники єдиного податку – юридичні особи, які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, в січні-вересні 2015 року перерахували до бюджетів м.Котовська 743 тис. грн., Котовського району -180 тис. грн. та Красноокнянського району – 159 тис. грн., що складає 131,5% від прогнозних показників.

Фізичні особи-підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджетів: м. Котовська - 3 млн. грн., Котовського району -0,7 млн. грн. та Красноокнянського району – 1 млн. грн., що складає 120% від запланованого.

Нагадуємо, що з 01 вересня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378 грн., тому сума єдиного соціального внеску становить мінімальний розмір 478,17 грн., сума ставки єдиного податку та податкової соціальної пільги не змінюється до кінця 2015 року.

***

Платники Котовської ОДПІ сплатили 173 мільйони гривень єдиного соціального внеску

Надходження від сплати єдиного соціального внеску протягом січня-вересня 2015 року склали 544,0 млн. гривень. У порівнянні з минулим роком сплата збільшилась на 6,5 %, або на 10,6 млн. грн.

По місту Котовськ надходження склали -128 млн грн., Котовському району – 22 млн. грн., Красноокнянському району – 22 млн. грн.

Нагадуємо, за несплату, або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня із розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

***

До місцевих бюджетів перераховано 21 мільйон гривень плати за землю

З початку 2015 року платники, які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, сплатили до місцевих бюджетів 21 млн. грн. плати за землю, в тому числі 14,1 млн. грн. – юридичні особи, 6,9 млн. грн. – фізичні особи.

По місту Котовськ надходження склали - 8,5 млн. грн., Котовському району – 7,4 млн. грн., Красноокнянському району – 5 млн. грн.

В порівнянні з січнем-вереснем минулого року надходження плати за землю збільшились на 6,7 мільйонів гривень.

***

Роман Насіров: При реформуванні митниці побажання бізнесу і громадськості будуть враховані

ДФС зацікавлена в конструктивному діалозі з бізнесом в рамках концепції створення принципово нової, максимально відкритої структури. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час виступу в рамках презентації стратегії подальшого розвитку Київської міської митниці ДФС.

«За декілька місяців дуже важко повернути ту довіру, яку працівники митної служби втрачали роками. Ми ж намагаємось робити все, щоб бізнес і громадськість максимально брали участь в реорганізації ДФС. Наша специфіка роботи вимагає належної кваліфікації працівників і їх незаплямованої репутації, тому саме тут доречні будуть рекомендації громадської ради при ГУ ДФС у місті Києві», - наголосив Роман Насіров.

Другим по актуальності є питання митної вартості, хоча і тут ситуацію вдалось покращити. «За «першим методом» визначення митної вартості на Київській міській митниці розмитнюються майже 90 відсотків товарів із загального обсягу. В той же час в середньому по Україні ця цифра складає 85 відсотків. Тобто я роблю висновок, що митники діють відповідно до своїх повноважень», – зауважив Роман Насіров.

Роман Насіров також зазначив, що реформування тільки розпочато і побажання бізнесу і щодо митних постів, і про митний аудит, і про кадрові питання будуть обов'язково враховані.

***

Нові форми декларацій з рентної плати

Фахівці Котовської ОДПІ надають роз'яснення щодо нових форм з рентної плати. За III квартал ц.р. платники рентної плати залежно вiд об'єкта оподаткування звiтують за формами, затвердженими наказами ДIIА України, а саме:

вiд 24.12.2010 № 1018 ,,Про затвердження форми Податкового

розрахунку збору за користування радiочастотним ресурсом України"

та наказами Miнicтepcтва фiнансiв України:

вiд 17.09.2012 № 1000 ,,Про затвердження форми податкових розрахункiв з

плати за користування надрами;

вiд 2I.12.20I2 № 1403 ,,Про затвердження форм податкових декларацiй

збору за спецiальне використання води";

вiд 21.12.2012 № 1404 ,,Про затвердження форми Податкового

розрахунку збору за спецiальне використання лiсових pecypciв".

Проте форма декларації по рентній платі за користування радіочастотним ресурсом України передбачають базовий податковий (звiтний) перiод календарний мiсяць.

У зв'язку з цим пропонуемо рекомендувати платникам подати розрахунки за дiючими формами затвердженою наказом № 1018 iз зазначенням у рядку 1 ,,податковий перiод" цифри ,,9", що буде означати подання розрахункiв за III квартал 2015 року iз граничним строком подання - 9 листопада 2015 року. Граничним строком сплати для таких розрахункiв - 19 листопада 2015 року.

При цьому при заповненнi декларації по рентній платі за користування радіочастотним ресурсом України платники мають дотримуватися таких рекомендацiй:

у рядку 2.1 ,,Нараховано збору усього за звiтний мiсяць" роздiлу II необхiдно зазначати зобов'язання за звiтний квартал;

у колонцi 2.1.,,Вид документа (лiцензiя або дозвiл)" роздiлу I вказати лiцензiю або дозвiл на радiочастотнi ресурси три рази, окремо липень, серпень, вересень, у разi дii у вiдповiдному мiсяцi.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Вівторок, 20 Жовтень 2015

Котовська ОДПІ Семінар

УВАГА!

Котовська ОДПІ повідомляє що 27 жовтня 2015 року о 14-00 в актовому залі приміщення Котовської прокуратури за адресою:  м.Котовськ,

просп. Котовського 10 , буде проведений для платників податків семінар на тему:

«Зміни в податковому законодавстві».

Запрошуємо усіх бажаючих!

Read more

Понеділок, 19 Жовтень 2015

Про зняття з обліку фізичної особи-підприємця

Про зняття з обліку фізичної особи-підприємця

Про це розповіла перший заступник начальника Котовської ОДПІ Людмила Олійник. Вона зауважила, що припиняти підприємницьку діяльності потрібно правильно.

Першим кроком має стати написання заяви у державного реєстратора. Після написання заяви більшість суб'єктів господарювання переконані, що їх відносини із контролюючими органами завершено, але це не так. Другий крок, відповідно до вимог Податкового кодексу, суб'єкт господарювання зобов'язаний відзвітувати про результати своєї роботи. Такий платник має завітати до органів фіскальної служби та подати відповідну звітність, заяву та документи для проведення перевірки.

І на завершення процедури, фізичні особи — підприємці можуть бути зняті з обліку в органах фіскальної служби лише у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів. Тобто, лише за наслідками проведеної перевірки.

Таким чином, подача заяви про припинення державному реєстратору, не є останнім кроком в припиненні підприємницької діяльності.

***

Платники Котовської ОДПІ сплатили майже 352 тисячі гривень рентної плати

З початку року платники рентної плати за використання природних ресурсів, які знаходяться на обліку в Котовській ОДПІ, сплатили до бюджету 351,4 тис. грн. Рентної плати за спеціальне використання води сплачено 88,3 тис. грн., плати за користування надрами для видобування корисних копалин -256 тис. грн., за користування радіочастотним ресурсом -8 тис. грн.

Також нагадуємо, що об'єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

Платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Не є платниками рентної плати за спеціальне використання води водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Для цілей цієї статті під терміном "санітарно-гігієнічні потреби" слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

***

До Котовської ОДПІ сплачено 615 тисяч гривень податку на нерухоме майно

За дев'ять місяців поточного року надходження від сплати податку на нерухоме майно становили 615 тисяч гривень, що на 602 тисячі гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Фахівці Котовської ОДПІ повідомляють, що ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

***

Котовським бізнесом сплачено 390 тисяч гривень екологічного податку

З початку року до Котовської ОДПІ надійшло 390 тисяч гривень екологічного податку, що на 106 тис. грн. більше надходжень за відповідний період минулого року. Динаміка приросту становить 37 відсотків.

Платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);

утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

***

Про Довідники податкових пільг

Державна фіскальна служба України повідомляє, що Довідник № 76/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник № 76/2 інших податкових пільг станом на 01 жовтня 2015 року розміщено на офіційному веб-порталі відомства у розділі «Довідники».

Нагадуємо, що в загальному порядку відповідний Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 (далі – Постанова). Суб'єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг за формою згідно з додатком до Постанови. Звіт подається суб'єктом господарювання за 3, 6, 9 і 12 календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

***

Про реквізити платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість

Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, що передбачено пунктом 200 прим.1. 2 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України.

Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

Казначейство відповідно до вимог ст. 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.

Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка .

Прес – служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Понеділок, 12 Жовтень 2015

УВАГА ТЕРМІНОВО!!! Граничний термін сплати ЄСВ за себе фізичними особами-підприємцями

УВАГА ТЕРМІНОВО!!!

Граничний термін сплати ЄСВ за себе фізичними особами-підприємцями, які використовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця що настає за кварталом, за який сплачується єдиний соціальний внесок тобто 19 жовтня 2015 року.

***

Чи включають підприємці на загальній системі оподаткування акцизний податок до своїх витрат

З 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 № 71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Порядок обчислення акцизного податку регулюється розділом VI Податкового кодексу України. Слід зазначити, що відповідно до пп. 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу акцизний податок - це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Податковим кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Відповідно до норм Податкового кодексу об'єктом оподаткування у підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначено п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу. Однак вказаний перелік не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час придбання. Таким чином, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування не має право включити до витрат суму сплаченого акцизного податку, включеного до вартості товару, який нею придбавається з метою подальшої реалізації.

Також, п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу визначено, що фізичні особи - підприємці зобов'язані вести книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форму та Порядок ведення книги доходів і витрат затверджено наказом Міндоходів від 16.09.2013р. N 481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, які ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення».

Порядком передбачено зазначення суми отриманих доходів без податку на додану вартість. Суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не виключаються із сум отриманого доходу.

Роз'яснення з цього питання викладено в листі ДФС України від 01.09.2015р. №8299/В/99-99-17-02-02-14.

***

Якщо змінили місце торгівлі – отримайте нову ліцензію

Котовська ОДПІ інформує суб'єктів господарювання, що у випадку зміни місця торгівлі, потрібно отримати нову ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Звертаємо увагу платників податків, що в ліцензіях на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами зазначається адреса місця здійснення торгівлі.

Місце торгівлі визначається як місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів і пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане РРО або де є книги обліку розрахункових операцій, в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Тобто, ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями татютюновими виробами є документом, який дає право здійснювати діяльність з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у визначеному в ній місці торгівлі.

***

Не забудьте скористатись податковою знижкою

Фахівці Котовської ОДПІ нагадують що громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних особі в 2014 році платили за своє навчання або навчання члена своєї сім'ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку.

Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2015 року включно, тобто протягом всього 2015 року, подати до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Разом із річною декларацією слід подавати до органу ДФС довідку від податкового агента, який у 2014 році нараховував їм заробітну плату, в якій повинно бути зазначено з розбивкою по місяцях: суми нарахованої заробітної плати, суми утриманого ПДФО, суми утриманого з зарплати ЄСВ, суми застосованої ПСП (за наявності).

Платнику податку необхідно мати документи, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, касові ордери на прибуток, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, що підтверджують ступінь споріднення (паспорт, свідоцтво про народження).

Для прискорення процедури проведення перевірки органом ДФС розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, до декларації необхідно надати копії вищезазначених документів.

Розрахунок сум податку до повернення платник податку повинен зробити самостійно. При цьому обов'язково платник податку має заповнити розділи I, II та V річної податкової декларації та додаток 6 до цієї декларації.

Сума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку за наслідками податкової декларації за 2014 рік, зараховується на банківський рахунок платника податку протягом 60 календарних днів після подання такої декларації.

Якщо до кінця 2015 року ви не скористаєтеся правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2014 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Правом на податкову знижку не можуть скористатися самозайняті особи, зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності та особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність по доходах від такої діяльності, а також військовослужбовці, які одержують не заробітну плату, а грошове утримання.

***

В Котовській зареєстровано понад 3 тисяч платників податків

Станом на 01.10.2015 року в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області на податковому обліку перебуває 996 юридичних осіб та 2446 фізичних осіб.

Кількість зареєстрованих платників податків постійно зростає. Так з початку року кількість платників інспекції поповнилась на 33 юридичні осіби та 218 фізичних осіб.

Наголошуємо, що неподання у строки та у випадках, передбачених Податковим кодексом України, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі ДФС, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та складання податкової звітності, відповідно до вимог, встановлених Податковим кодексом України, тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб – 510 гривень.

***

Платники Котовської ОДПІ цьогоріч перерахували для армії понад 7 мільйонів гривень військового збору

За девять місяців цього року від платників податків, які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ до Державного бюджету надійшло 7,1 млн. грн. цього платежу. Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних витрат, або інших виплат, які нараховуються (виплачуються,надаються) платнику в зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну лоторею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Нагадуємо, що ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування. Щодо особливостей адміністрування військового збору, то з усіма необхідними роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, або отримати консультації від фахівців ЦОП Котовської ОДПІ.

***

Зміна показників прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати

У зв'язку з набранням чинності 20 вересня 2015 року Законом України від 17 вересня 2015 року № 704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (далі – Закон № 704), яким внесено зміни до Закону України від 28 грудня 2014 року № 80 «Про державний бюджет України на 2015 рік» (Відомості Верховної Ради України, 2015 року, №5, стаття 37, №15, стаття 99, №24, стаття 167; із змінами, внесеними законами України від 16 липня 2015 року № 639- VIII, від 17 липня 2015 року № 647- VIII і № 648- VIII та від 15 вересня 2015 року № 680- VIII)(опубліковано в парламентському виданні «Голос України» 19.09.2015 № 174) перенесено підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня 2015 року.

Таким чином, з 01.09.2015 розмір мінімальної заробітної плати становить 1378 грн., а прожиткового мінімуму :

на одну особу в розрахунку на місяць – 1330 грн.;

для дітей віком до 6 років – 1167 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років – 1455 грн.;

для працездатних осіб – 1378 грн.;

для осіб, які втратили працездатність – 1074 грн.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

П'ятниця, 09 Жовтень 2015

СЕМІНАР на тему «Зміни в податковому законодавстві»

СЕМІНАР на тему «Зміни в податковому законодавстві», який планувався на 15 жовтня 2015 року переноситься на 27 жовтня 2015 року. Просимо вибачення за виникненні незручності.

Котовська ОДПІ повідомляє що 27 жовтня 2015 року о 14-00 в актовому залі приміщення Котовської прокуратури за адресою:  м.Котовськ,

просп. Котовського 10 , буде проведений для платників податків семінар на тему:

«Зміни в податковому законодавстві».

Запрошуємо усіх бажаючих!

Read more

Середа, 07 Жовтень 2015

У В А Г А ! Платникам єдиного податку четвертої групи

У В А Г А !

Платникам єдиного податку

четвертої групи

З 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VII «Про внесення змін до Податковою кодексу України» фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок (виділено в окрему четверту групу).

Платники єдиного податку четвертої групи повинні сплачувати податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

За поданими деклараціями податкові зобов'язання на 2015 рік нараховуються помісячно. Як наслідок, в інтегрованій картці платника податку обліковуються податковий борг та умовно нараховані штрафні санкції.

З метою дотримання вимог чинного податкового законодавства наказом Міністерства фінансів - України від 19.06.2015 № 578 „Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку", який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 07 червня 2015 року за № 799/27244, затверджено форму декларації платника єдиного податку четвертої групи.

Таким чином, платникам єдиного податку четвертої групи пропонується:

- подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік (усіх декларацій, поданих у 2015 році) із заповненням розділу «нараховано до зменшення податкового зобов'язання», що унеможливить виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій;

- подати „звітну" декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2015 рік за формою, затвердженою наказом № 578. Граничний термін подання декларацій платника єдиного податку четвертої групи - до 10 жовтня 2015 року.

Read more

УВАГА! Котовська ОДПІ повідомляє

УВАГА!

Котовська ОДПІ повідомляє що 15 жовтня 2015 року о 14-00 в актовому залі приміщення Котовської прокуратури за адресою: м.Котовськ,

просп. Котовського 10 , буде проведений для платників податків семінар на тему: «Зміни в податковому законодавстві».

Запрошуємо усіх бажаючих!

Read more

До уваги фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку третьої групи! !!!!!!!!!

До уваги фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку третьої групи! !!!!!!!!!

Згідно із абз.2 п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З урахуванням зазначеної норми, звертаємо увагу фізичних осіб -платників єдиного податку 3 групи, що декларація за 3 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року № 1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1998/22310).

У зв'язку із зміною з 01.01.2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відс., у рядках, в яких передбачено відображення доходу за ставкою 3 або 5 відс. відповідно, аналогічно зазначається сума податку.

З огляду на вищезазначене, звертаємо увагу, що форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, затверджена наказом 578, буде використовуватись такими платниками для складання звітності за 2015 рік починаючи з 01.01.2016.

***

Перевиконання досягнуто – дороги будуть

У вересні Президент України підписав закон щодо експерименту в Одеській, Волинській, Львівській та Чернівецькій областях з фінзабезпечення реконструкції, ремонту автдоріг. Кошти на фінансування доріг загального користування державного значення мають надходити з перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів. 50% суми перевиконання спрямовується до спеціальних фондів відповідних обласних бюджетів на забезпечення реконструкції доріг.

Тобто, починаючи з вересня у разі перевиконання індикативних показників зазначені області отримають відповідні кошти до обласних бюджетів.

***

Дані в паспорті замість картки – в будь-якому органі ДФС

Державна фіскальна служба України повідомляє, що відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи - платника податків до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев'ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, внесені будь-яким органом ДФС до паспорта громадянина України за формою встановленою Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

***

Затверджено нову форму податкової декларації екологічного податку

Дана декларація подається підприємствами, під час провадження діяльності яких здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №715.

Нагадаємо, що відповідно до ст.250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платники податку складають податкові декларації за затвердженою формою, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

***

Платники податків Котовської ОДПІ направили до бюджетів 133 мільйони гривень

Це на 10 мільйонів гривень більше, ніж у січні-вересні минулого року.

До Державного бюджету України направлено більше 40 мільйонів гривень.

У розрізі основних податків надходження до загального фонду Державного бюджету склали:

- податку на прибуток надійшло 2 мільйони гривень;

- податку на додану вартість надійшло 11 мільйонів гривень;

- військовий збір надійшло 7 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів надійшло 93 мільйона гривень, що на 19 мільйонів гривень перевищує надходження січня-вересня 2014 року.

У розрізі основних податків надходження склали:

- по податку на доходи фізичних осіб – 54 мільйони гривень;

- по платі за землю –21 мільйон гривень;

- по єдиному податку – 10 мільйонів гривень;

-акцизного податку - 5 мільйонів гривень.

***

Про термін сплати грошового зобов'язання (основного платежу, штрафу), визначеного у податковому повідомленні – рішенні

Контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 Податкового кодексу України (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:

невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;

завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу;

заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Такий порядок встановлено пунктом 58.1 статті 58 Податкового кодексу України.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Жовтень 2015 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31