Листопад 2016

Вівторок, 29 Листопад 2016

Семінар: «Як громадським та благодійним організаціям не втратити ознаку неприбутковості»


Семінар: «Як громадським та благодійним організаціям не втратити ознаку неприбутковості»

1 грудня 2016 р. | м. Одеса | вул. Грецька, 1а | Impact Hub Odessa | 2 поверх

16:00-19:30

1 грудня 2016 р. Проект USAID «Громадяни в дії» Українського незалежного центру політичних досліджень у партнерстві Державною фіскальною службою України організовує семінар: «Як громадським та благодійним організаціям не втратити ознаку неприбутковості».

Щоб потрапити до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, а отже не втратити ознаку неприбутковості, громадські організації повинні привести свої статути у відповідність до вимог оновленого Податкового кодексу України до 1 січня 2017 р.

Мета заходу: роз'яснити громадським активістам:

• нові вимоги Податкового кодексу України до неприбуткових установ та організацій;

• алгоритм дій громадських та благодійних організацій щодо збереження ознаки неприбутковості.

Під час семінару розкриватимуться наступні питання:

- приведення статутів громадських організацій у відповідність до Закону України «Про громадські об'єднання»;

- новації ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій відповідно до Постанови КМУ № 440 від 13.07.2016

- зміни у статутах громадських організацій, які потрібно внести, щоб не втратити ознаку неприбутковості;

- алгоритм дій для збереження ознаки неприбутковості;

- порядок дій громадських активістів у випадку отримання повідомлення від податкових органів

про необхідність приведення статуту організації у відповідність до вимог Податкового кодексу;

- порядок дій громадських активістів у випадку отримання повідомлення про позбавлення ознаки неприбутковості.

Учасники заходу: представники громадських об'єднань та благодійних організацій.

Місце проведення: буде повідомлено зареєстрованим учасникам

Дата та час проведення семінару: 01.12.2016 з 16:00 до 19:30

Реєстрація:

для реєстрації необхідно заповнити реєстраційну форму включно до 28.11.2016 року.

(Посилання https://goo.gl/forms/lUkU5x6JjAY7Nitn1)

Умови участі:

Участь у семінарі є безкоштовною.

Реєстрація для участі у семінарі є обов'язковою.

Підтвердження про свою участь учасники отримають 29.11.2016 року.

Read more

Понеділок, 28 Листопад 2016

Шахраї не дрімають. Шановні платники податків, керівники підприємств, фізичні особи- підприємці.

Шахраї не дрімають.

Шановні платники податків, керівники підприємств, фізичні особи- підприємці.

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляє, що останнім часом мають місце випадки діяльності шахраїв, щодо вимагання коштів від імені керівництва податкової інспекції. Невідомі особи телефонують суб'єтам господарської діяльності та пропонують свої послуги у вирішенні проблемних питань.

Будьте обережні! В разі виявлення подібних випадків просимо Вас одразу повідомляти начальника Котовської ОДПІ за адресою: Одеська область, м. Котовськ вул. Калініна 126, та за телефоном: (04862) 22379, 22769 або УВБ ГУ ДФС в Одеській області за телефоном: (04822) 344978.

Давайте разом боротися проти шахрайства!

Read more

Новини з податкової: До уваги громадян, які надають в оренду житло!

До уваги громадян, які надають в оренду житло!

Фахівці Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області звертають увагу мешканців міста та районів що надання в оренду власного майна є додатковим джерелом доходу. Надання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем. Стаття 170, 172 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна.

Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% - у 2016 році (у 2015році - 15%, при перевищенні десятикратного розміру мінімальної заробітної плати - 20 % ) та військовий збір за ставкою 1,5% із суми отриманого доходу.

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов'язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

***

Нові технологічні сертифікати для подання електронної звітності!

Починаючи з 15 листопада 2016 року при поданні електронних звітів до Державної фіскальної служби України необхідно використовувати нові технологічні сертифікати шлюзу приймання та обробки електронної звітності ДФС.

За інформацією Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС) сформовано нові технологічні сертифікати шлюзу приймання та обробки електронної звітності ДФС, які необхідно буде використовувати з 15.11.2016 при поданні електронних звітів до ДФС. Завантажити зазначені вище технологічні сертифікати можна у розділі «Сертифікати АЦСК».

Отже, починаючи з 15 листопада, підписання повідомлень ДФС (квитанцій, інформаційних розсилок, тощо) здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для накладання електронного цифрового підпису: SFS_1.cer

зашифрування повідомлень на ДФС (звітність, договори, тощо) здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для шифрування: SFS_2.cer

У разі ускладнень (помилок) при подання електронної звітності, платникам податків необхідно самостійно завантажити нові файли сертифікатів і встановити їх в сховище сертифікатів на комп'ютері, або оновити програмне забезпечення, в якому формується звітність.

***

У грудні звітуємо за оновленими деклараціями з ЄСВ

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляє що відповідно до норм Податкового кодексу України, у разі якщо в результаті запровадження нового податку або змін в оподаткуванні, змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику, який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій, які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за періодом, у якому відбулось їх оприлюднення, є чинними форми декларацій, що діяли до такого визначення.

18 жовтня 2016 року в Офіційному віснику України було оприлюднено Наказ Міністерства фінансів від 07.09.2016 №813, яким внесено зміни до Порядку формування та подання звіту з ЄСВ.

Відповідно, звітність із змінами, внесеними відповідним наказом, подаватиметься вже з 1 грудня 2016 року. Просимо врахувати дану інформацію під час подання звітності з ЄСВ.

***

Не забудьте скористатись податковою знижкою

Фахівці Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадують що громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних особі в 2015 році платили за своє навчання або навчання члена своєї сім'ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку.

Для отримання такої знижки необхідно до 30 грудня 2016 року включно, подати до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Разом із річною декларацією слід подавати до органу ДФС довідку від податкового агента, який у 2015 році нараховував їм заробітну плату, в якій повинно бути зазначено з розбивкою по місяцях: суми нарахованої заробітної плати, суми утриманого ПДФО, суми утриманого з зарплати ЄСВ, суми застосованої ПСП (за наявності).

Платнику податку необхідно мати документи, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, касові ордери на прибуток, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, що підтверджують ступінь споріднення (паспорт, свідоцтво про народження).

Якщо до кінця 2016 року ви не скористаєтеся правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2015 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Так с початку року в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області правом на отримання податкової знижки скористались 540 громадян, яким повернуто 588 тис грн..

***

Що є підставою зняття з обліку підприємців?

Фахівці Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області надають роз'яснення що відповідно до норм податкового законодавства України, підставою для зняття фізичної особи – підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості відповідної реєстраційної картки.

Звертаємо вашу увагу, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності громадянин продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

***

Ліцензування та реалізація підакцизних товарів

«Станом на 1 листопада реалізаторам видано 172 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними і тютюновими товарами. З початку року фактів анулювання ліцензій не було», — зазначила начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Ірина Залужна.

Співробітніками Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області було проведено 33 перевірки, внаслідок яких виявлено порушення, а саме торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій.

За виявлені порушення до суб'єктів господарювання було застосовано фінансові санкції на суму 324,1 тис. гривень.

Сектор організації роботи Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Вівторок, 22 Листопад 2016

ПАМ’ЯТКА для водія колісного транспортного засобу при перетині залізничного переїзду.

ПАМ'ЯТКА

для водія колісного транспортного засобу при перетині

залізничного переїзду.

Водій, завжди пам'ятай.

1. Кредо водія «Спіши не поспішаючи – швидше приїдеш і цілішим будеш»

2. На залізничному переїзді поміх немає – є загроза життю, що зліва, що справа.

3. Поїзд завжди правий, а по цьому уступи йому дорогу, навіть якщо тобі і не хочеться, бо ти на «крутій тачці».

4. Зрозумій, навіть якщо і не працюють звукові та видимі сигнали попередження на залізничному переїзді, завжди очікує небезпека, сама простіша із них – не передбачена зупинка автомобіля.

5. Роздивись уважно перетинаючи залізничний переїзд, завчасно переключись на нижчу передачу, виїжджай на переїзд тільки коли він вільний від будь-яких перепон.

6. Особливу «захопленість» визивають водії, які «вміють» обганяти на залізничному переїзді, це така захоплююча гра на вибування із життя, що аж дух захвачує.

7. ПДР, особливо порядок перетину залізничних переїздів написані кров'ю, не перехитріть самого себе, якщо ви щось розумієте в постійно небезпечній роботі Водія.

Адміністрація Котовської філії

ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ»

Read more

Понеділок, 21 Листопад 2016

Новини з податкової: Ліля Булковська: Оновлений Електронний кабінет платника працює безкоштовно, цілодобово та в режимі реального часу

Ліля Булковська: Оновлений Електронний кабінет платника працює безкоштовно, цілодобово та в режимі реального часу

Для покращення сервісного обслуговування платників фахівцями ДФС було спрощено роботу Електронного кабінету платника. Відтепер для роботи з кабінетом не потрібно встановлювати спеціалізованого програмного забезпечення. Він працює як за допомогою персональних комп'ютерів, так і смарт-пристроїв, підключених до мережі Інтернет. Про це під час брифінгу повідомила заступник директора департаменту – начальник управління електронних сервісів та звітності ДФС Ліля Булковська.

За її словами, Електронний кабінет працює безкоштовно в режимі реального часу та цілодобово. Він має відкриту та приватну частини. У відкритій частині робота здійснюється без ідентифікації користувача.

«Через відкриту частину користувачі мають змогу ознайомитися з останніми актуальними новинами ДФС, а також дізнатися про нововведення та доопрацювання кабінету. Також платники мають змогу отримати інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, дізнатися контакти та адреси центрів обслуговування платників, переглянути та роздрукувати бланки податкової звітності, в режимі реального часу отримати інформацію з понад 10 реєстрів ДФС», – розповіла Ліля Булковська.

Щоб скористатися приватною частиною платнику необхідно мати електронний цифровий підпис, який можна отримати в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. В кабінеті платник може переглянути особисту інформацією – перш за все, це реєстраційні та ідентифікаційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом за останні два роки.

При цьому платники мають можливість переглянути всю подану звітність незалежно від способу подання.

Фізичні особи (громадяни), суб'єкти спрощеної системи оподаткування, платники податку на додану вартість та інші платники в Електронному кабінеті також мають можливість створити та надіслати звітність в електронному вигляді, заяву для реєстрації платником окремого податку, надіслати запит та отримати витяг з реєстру або витяг з відповідної системи, до якої створюється запит.

«Через Електронний кабінет вперше надано можливість електронного листування з контролюючими органами. Для цього необхідно просто обрати податкову інспекцію чи митницю, зазначити вид листа, завантажити його та надіслати», – сказала Ліля Булковська.

Для фізичних осіб (громадян) в Електронному кабінеті є можливість створення запиту щодо отримання відомостей про суми отриманих доходів та утриманих податків, що досить важливо в період призначення житлових субсидій та подання електронних декларацій.

Посадовець також відзначила зацікавленість платників податків оновленим сервісом.

«Після впровадження Електронного кабінету наші платники та користувачі активно брали участь в його тестуванні. Саме платниками було надіслано багато пропозицій щодо його вдосконалення, розширення спектру послуг, які й були першочергово впроваджені та реалізовані в кабінеті», – зазначила Ліля Булковська.

***

Кошти спецрахунку лише за призначенням

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує платникам ПДВ - сільськогосподарським підприємствам, які користуються спецрежимом оподаткування згідно з статтею 209 Податкового кодексу України ( далі – ПКУ), щодо необхідності дотримання ними законодавчих вимог щодо цільового використання коштів, які акумульовані на спеціальних рахунках, а саме: придбані за рахунок вказаних коштів активи використовуватимуться виключно у виробництві сільськогосподарських товарів чи послуг.

Фактори, пов'язані з виробництвом власної сільгосппродукції чітко регламентовані у підпункті 209.15.1 статті 209 ПКУ. Це:

а) товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції.

б) послуги, супутні постачанню сільськогосподарського товару, який вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку:

сіяння та саджання рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, проведення інших польових робіт, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин;

пакування та підготовка до продажу, у тому числі сушіння, очищення, розмелювання, дезінфекція та силосування сільськогосподарської продукції (01.41.0 КВЕД);

зберігання сільськогосподарської продукції;

вирощування, розведення, відгодівля та забій свійських сільськогосподарських тварин, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів;

отримання послуг з використання сільськогосподарської техніки, крім отримання її у фінансову оренду (лізинг);

отримання послуг, супутніх веденню сільськогосподарської діяльності, а саме з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління (74.14.0 КВЕД);

знищення бур'яну та шкідливих комах, оброблення посівів і сільськогосподарських площ засобами захисту рослин, а також використання засобів захисту тварин;

експлуатація меліоративних зрошувальних та осушувальних систем для посівних площ і сільськогосподарських угідь;

розділ м'яса для товарної кондиції.

У випадку надмірного або помилкового перерахування коштів на спеціальний рахунок, зазначені кошти поверненню платнику податку не підлягають, а враховуються таким платником в рахунок майбутніх перерахувань на спеціальний рахунок та можуть бути використані ним для інших виробничих цілей, пов'язаних з виробництвом сільськогосподарської продукції.

У разі нецільового використання суми податку на додану вартість сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до п. 30.8 ст. 30 ПКУ, яким визначено, що податкові пільги, використані не за призначенням чи несвоєчасно повернуті, повертаються до відповідного бюджету з нарахуванням пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №11 "Про затвердження Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів", сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету, використовується сільськогосподарським підприємством у виробництві сільськогосподарських товарів чи послуг, а починаючи з 1 січня 2017 року перераховується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства.

***

Платниками Котовської ОДПІ сплачено 23 мільйони гривень ЄСВ

Платниками податків, які знаходяться на обліку в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, за жовтень п.р. сплачено 23,4 млн грн. єдиного соціального внеску. Так по м.Подільськ надійшло – 5,9 млн. грн., Подільському району – 1,7 млн грн., Балтського району – 5,1 млн грн.., Любашівського району – 2,6 млн грн., Ананьївського району– 2,4 млн грн. ., Кодимському району – 2 млн грн., Окнянському району – 1,8 млн грн., Савранському району – 1,8 млн грн.

Фахівці інформують платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про те, що з 18 жовтня 2016 року у зв'язку із публікацією в «Офіційному віснику України» набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.09.2016 р. № 813 "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України" (далі - наказ N 813), яким внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. №435 , які полягають у тому, що у графі 8 додатку 4 Переліку таблиць звіту, у рядку 4 розділу I таблиці 2 та у назві таблиці 8 слова "престарілим, який", "досяг" замінено словами "особою похилого віку, яка", "досягла".

Відповідно, звітність зі змінами, внесеними наказом №813, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.12.2016 р.

***

До нового Реєстру вже внесено 24 неприбуткових установ та організацій м.Подільська та Подільського району

Станом на 01.11.2016 р. на обліку в Котовській ДПІ ГУ ДФС в Одеській області перебуває 380 неприбуткових установ та організацій.

Податківці звертають увагу керівників неприбуткових організацій на те, що вони мають не так багато часу, аби надати податковій документи, що підтверджують статус неприбутковості їх установ.

Нагадуємо, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, такі підприємства повинні відповідати вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Привести у відповідність із нормами Податкового кодексу установчі документи керівники неприбуткових організацій зобов'язані до 1 січня 2017 року та у цей самий термін подати копії таких документів до органу ДФС за місцем реєстрації.

Платники податків, які не приведуть свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу, після 1 січня 2017 року будуть виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

***

Місцеві бюджети отримали від платників Котовської ОДПІ 112 млн. грн. земельного податку

Такі цифри озвучила в.о. начальника Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Людмила Олійник. За словами керівника, за січень - жовтень 2016 року до місцевих бюджетів надійшло 112,3 млн. гривень плати за землю та орендної плати. Це на 26 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 31,1%. Так надходження склали по м.Подільськ -18,3 млн грн., Подільському району - 14,3 млн грн., Балтському району – 18,5 млн грн.., Любашівському району – 20 млн грн., Ананьївському району– 7,7 млн грн. ., Кодимському району – 13,6 млн грн., Окнянському району – 12,7 млн грн., Савранському району – 7,2 млн грн.

Юридичні особи спрямували до місцевого бюджету 84 млн. гривень плати за землю та орендної плати за землю, фізичні особи – підприємці та громадяни – 28,4 млн. гривень. У жовтні поточного року платниками сплачено 11 млн. гривень земельного податку.

Нагадаємо, що згідно з п. 286.5 статті 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться податковими органами, які видають платникові до 1 липня 2016 року податкове повідомлення-рішення про сплату податку, який слід сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ).

Фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання. Так, якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов'язання з плати за землю, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Разом з тим, на суму податкового зобов'язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Податкового кодексу України.

***

Майже 25 мільйонів гривень сплачено до місцевих бюджетів акцизного податку платниками Котовської ОДПІ

За 10 місяців 2016 року платниками акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами до місцевих бюджетів сплачено 24,8 млн. грн. акцизного податку, що на 9,9 млн. грн., або на 66,5% більше надходжень аналогічного періоду попереднього року. Доведений індикативний показник по акцизному податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами виконано на 122,6%. Так, по м. Подільськ ( Котовськ) надходження становлять – 7,9 млн грн.., Подільському (Котовському) району – 0,4 млн грн.. Ананьївському відділенні – 2,0 млн грн.., Балтському відділенні – 4,6 млн грн.., Любашівському відділенні – 5,2 млн грн.., Савранському відділенні – 1,4 млн грн.., Кодимському відділенні – 2,8 млн грн.., Красноокнянському відділенні – 0,5 млн грн..

Тільки протягом жовтня цього року до місцевих бюджетів надійшло 3 млн. грн. акцизного податку, що на 212 тис. грн. більше планового показника.

Сектор організації роботи Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

П'ятниця, 18 Листопад 2016

Подільська районна рада Одеської області оголошує про відбір суб’єкта для виготовлення технічної документації на нерухоме майно комунальної власності району для оформлення права власності.

Подільська районна рада Одеської області оголошує про відбір суб'єкта для виготовлення технічної документації на нерухоме майно комунальної власності району для оформлення права власності.

Адміністративні будівлі:

- Олександрівської загальноосвітньої школи І ступеню - вул. Молодіжна 5, с. Олександрівка Подільського району Одеської області;

- Олексіївської загальноосвітньої школи І ступеню -вул. Шкільна 4, с. Олексіївка Подільського району Одеської області.

- Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів - вул. Центральна 30, с. Вишневе Подільського району Одеської області;

- Глибочанської загальноосвітньої школи вул. Миру 29, с. Глибочок Подільського району Одеської області;

- Гоноратської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів вул. Центральна 91-а, с. Гонората Подільського району Одеської області;

- Косівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів вул. Грушевського 9-В, с. Коси Подільського району Одеської області;

- Липецької №1 загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів вул. Центральна 173-е, с. Липецьке Подільського району Одеської області;

- Липецької №2 загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів вул. Центральна 463-а, с. Липецьке Подільського району Одеської області;

- Мурованської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів вул. Горького, 89/1, с. Мурована Подільського району Одеської області.

- Бочманівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вул. Центральна 74, с. Бочманівка Подільського району Одеської області;

- Гидеримської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів пров. Шкільний 5, с. Гидерим Подільського району Одеської області;

- Качурівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вул. вул. Нагірна 1, с Качурівка Подільського району Одеської області;

- Куяльницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вул. Куяльницька 65-а, с. Куяльник Подільського району Одеської області;

-Липецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вул. Центральна 327-б, с. Липецьке Подільського району Одеської області;

-Нестоїтської загальноосвітню школи І-ІІІ ступенів вул. Шкільна 17, с Нестоїта Подільського району Одеської області;

-Новоселівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вул. Шкільна 1, с. Новоселівка Подільського району Одеської області;

-Старокульнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вул. Шкільна 36, с. Стара Кульна Подільського району Одеської області.

- Борщівського №1 навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеню – дошкільний навчальний заклад» - вул. Шкільна 20, с. Борщі Подільського району Одеської області;

- Дібровського навчально-виховниого комплексу «Загальноосвітня школа І ступеню – дошкільний навчальний заклад» вул. Шевченка 29, с. Дібровка Подільського району Одеської області;

- Климентівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Центральна 6, с. Климентове Подільського району Одеської області;

- Любомирського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Шкільна 51, с. Любомирка Подільського району Одеської області;

- Петрівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Шкільна 5, с. Петрівка Подільського району Одеської області;

Розалівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Шкільна 1, с. Розалівка Подільського району Одеської області;

Соболівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Польова 3, с. Соболівка Подільського району Одеської області;

Федорівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Шкільна 60, с. Федорівка Подільського району Одеської області;

Борщівського №2 навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Польова 1, с-ще Борщі Подільського району Одеської області;

Малофонтанського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Шкільна 34, с. Малий Фонтан Подільського району Одеської області;

Мардарівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Шкільна 1-а, с. Мардарівка Подільського району Одеської області;

Станіславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» вул. Шкільна 2, с. Станіславка Подільського району Одеської області.

Заяви та пропозиції суб'єктам надати до Подільської районної ради за адресою: м. Подільськ вул. Соборна, 105 Одеської області у строк до 25 листопада 2016 року.

Read more

Про позачергове пленарне засідання дванадцятої сесії Подільської районної ради VІІ скликання

УКРАЇНА

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

ПОДІЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Про позачергове пленарне засідання дванадцятої сесії

Подільської районної ради VІІ скликання

На підставі статті 46 та частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Провести позачергове пленарне засідання дванадцятої сесії Подільської районної ради VІІ скликання 22 листопада 2016 року об 10.00 годині в приміщенні актового залу Подільської районної ради, що за адресою: м. Подільськ, вул. Соборна, 105.

2. Рекомендувати для розгляду на пленарному засіданні дванадцятої сесії районної ради питання:

- Про внесення змін і доповнень до рішення Котовської районної ради від 23 грудня 2015 року № 35-VІI «Про районний бюджет Котовського району на 2016 рік».

- Інші питання.

3.Запросити на пленарне засідання районної ради депутатів Одеської обласної ради, голову районної державної адміністрації, заступника голови, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівників районних установ, служб, сільських голів та представників ЗМІ.

Голова Подільської

районної ради                                                                                                 В.П. Синько

18 листопада 2016 року

№ 46/16

Read more

Вівторок, 15 Листопад 2016

До уваги представників бізнесу та інститутів громадянського суспільства!24 листопада 2016 року

До уваги представників бізнесу та інститутів громадянського суспільства!

За сприяння Ради бізнес-омбудсмена України запроваджено практику щомісячних зустрічей з підприємцями-платниками податків.

24 листопада 2016 року об 11.00 годині відбудеться спільна зустріч керівництва Головного управління ДФС в Одеській області та Одеської митниці ДФС з представниками бізнесу та громадськості за участі представника Ради бізнес-омбудсмена Володимира Куценка.

Під час зустрічі планується обговорити проблемні питання, які виникають під час здійснення господарської діяльності, з метою їх вирішення.

Зустріч відбудеться за адресою: м. Одеса, вул. Семінарська, 5 (актова зала ГУ ДФС в Одеській області).

З організаційних питань щодо участі у заході звертатися за телефонами: (0482) 377-576, (0482) 326-228.

Реєстрація (обов'язково, оскільки кількість учасників обмежена) за посиланням

https://docs.google.com/forms/d/1D6-XAn35_y8xNXSydDYY1Hag-GHWEj7bBMP9qpUSxd8/edit

Read more

До уваги платників податків: про нові технологічні сертифікати шлюзу приймання звітності ДФС

До уваги платників податків: про нові технологічні сертифікати шлюзу приймання звітності ДФС!

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив наступне.

АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати шлюзу приймання та обробки електронної звітності ДФС, які необхідно буде використовувати з 15.11.2016 при поданні електронних звітів до ДФС.

Завантажити зазначені вище технологічні сертифікати можна у розділі «Сертифікати АЦСК» за посиланням: http://acskidd.gov.ua/ca-certificates

***

З листопада діють нові форми КОРО та порядок застосування РРО

Наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2016 №837 оновлено форми книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

Зокрема, вимоги щодо відображення акцизного податку (або іншого податку) у КОРО не поширюються на записи, що формуються на підставі розрахункових документів, надрукованих на РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно – касових апаратів та комп'ютерних систем до 11.03.2016 р.

Також, у разі наявності у суб'єктів господарювання книг обліку розрахункових операцій за формами, наведеними у додатках 1 та 2 до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, такі КОРО можуть бути зареєстровані, перереєстровані у відповідному контролюючому органі, а також використовуватись суб'єктами господарювання до скасування реєстрації таких КОРО. У разі наявності розрахункових операцій за підакцизні товари такі КОРО можуть використовуватись за умови відображення сум акцизного податку (або іншого податку) у графах, в яких відображається сума податку на додану вартість.

***

Податкова декларація про майновий стан і доходи та інструкція щодо її заповнення зазнали змін

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року №859» (далі – Наказ №821) внесло зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи. Також у новій редакції викладено Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Зауважимо, що відповідно до пункту 3 Наказу №821, він набирає чинності з 31 грудня 2016 року.

Так, зокрема, оновлена податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація) складається із семи розділів та містить два додатки, а саме:

- Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (додаток Ф1);

- Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою (додаток Ф2).

***

З початку року платники ЄСВ Котовської ОДПІ сплатили 216 мільйонів гривень

Про це повідомили фахівці управління податків і зборів з фізичних осіб Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області. За період січень-жовтень п.р. сума сплаченого платниками Котовської ОДПІ єдиного соціального внеску склала 215,9 млн. гривень.

Найбільші надходження забезпечені підприємствами та підприємцями: м.Подільськ -56,5 млн. грн., Балтського району – 45 млн грн.., Любашівського району – 25,3 млн грн., Ананьївського району– 24,5 млн грн.

Також надходження склали по Подільському району – 15,4 млн грн., Кодимському району – 17,8 млн грн., Окнянському району – 16,4 млн грн., Савранському району – 15 млн грн.

Фахівці Котовської ОДПІ зазначають, що зміни у законодавстві дозволили істотно зменшити навантаження на фонд оплати праці для роботодавців, а вивільнені кошти спрямувати на розвиток виробництва та інші потреби.

Своєчасна сплата ЄСВ це не тільки обов'язок перед державою, але і захищені соціальні гарантії для кожного з нас на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Котовська ОДПІ застерігає неплатників, що за порушення сплати або несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску вони будуть нести адміністративну відповідальність.

***

Боротьба з корупцією в органах ДФС

Прагнення українського суспільства подолати корупцію та мінімізувати її суспільно-політичні наслідки стало основоположним напрямом сучасної стратегії розвитку України. Досягнення успіху у цьому процесі є передумовою для демократичних перетворень у державі, зміцнення національної безпеки, зростання її економічного потенціалу, формування у суспільства довіри до влади, покращання добробуту громадян України.

Удосконалення антикорупційного законодавства України, утворення нових антикорупційних інституцій зумовило останнім часом докорінні зміни національної системи запобігання та протидії корупції, що, у свою чергу, вимагає врахування цих обставин і в організації діяльності Державної фіскальної служби України, створення нових відомчих ефективних механізмів зниження рівня корупції, забезпечення умов для доброчесної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Слід зазначити, що подолання корупції в органах ДФС є одним із першочергових завдань українського суспільства, оскільки існуючі прояви корупції негативно впливають на рівень надходжень грошових коштів до державного бюджету, на ефективність діяльності фіскальних органів, їх рейтинг, взаємовідносини з платниками податків тощо.

Значна роль у запобіганні корупції відіграє механізмам громадського контролю, зворотного зв'язку з платниками. Для цього діє інтерактивний сервіс «Пульс». Він працює у вигляді прямої телефонної лінії на номер (044) 284-00-07 за принципом call-back – податківці не тільки приймають звернення, але й повідомляють платникам про результати перевірки та вжиті заходи.

Завдяки високій кваліфікації та злагоженій роботі фахівців Центрів обслуговування платників Котовської ОДПІ за січень-жовтень 2016 року на сервіс «Пульс» не надійшло жодного звернення, що стосувалось роботи інспекції.

***

Чергове зниження облікової ставки НБУ

В Україні в черговий раз знижено облікову ставку. Відповідно до Рішення Правління НБУ від 27.10.2016 № 372-рш віднині облікова ставка встановлена у розмірі 14 відсотків.

Нагадаємо, що востаннє облікова ставка була змінена 16 вересня 2016 року. Тоді Нацбанк знизив її розмір з 15,5 до 15 відсотків. А загалом, протягом цього року, облікова ставка знижувалась уже шість разів – з 19 до 14 відсотків.

Облікова ставка НБУ застосовується в оподаткуванні, договірних відносинах, при нарахуванні пені за заниження податкових зобов'язань та в інших випадках, передбачених законодавством, а також при порушенні договірних відносин, якщо це передбачено відповідним договором.

***

Сектор організації роботи Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Вівторок, 08 Листопад 2016

Землекористувачі сплатили до місцевих бюджетів більше 100 мільйонів гривень плати за землю

Землекористувачі сплатили до місцевих бюджетів більше 100 мільйонів гривень плати за землю

Плата за землю – обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

"Протягом січня –жовтня 2016 року надходження плати за землю від платників м. Подільськ склали -18,3 млн. грн., Подільського району – 14,3 млн грн., Ананьївського району– 7,7 млн грн., Балтського району – 18,5 млн грн., Любашівського району – 20,1 млн грн., Савранського району – 7,2 млн грн., Кодимського району – 13,6 млн грн., Красноокнянського району – 0,9 млн грн.

Зокрема, власниками та орендарями земельних ділянок - юридичними особами до місцевої скарбниці перераховано понад 83,9 млн. грн., а підприємцями - фізичними особами та громадянами – 16,7 млн. грн.", - повідомила перший заступник начальника Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Людмила Олійник. Слід зазначити, що у загальній структурі надходжень до місцевого бюджету вказаний платіж займає друге місце (після податку на доходи фізичних осіб), а його частка складає понад 25%.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичне перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Нарахування громадянам – землевласникам і землекористувачам сум податку проводиться територіальними органами Державної фіскальної служби. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення через установи банків та поштові відділення. Варто зазначити, що за несвоєчасну сплату податку громадянину нараховується штраф та пеня.

***

Внесок платників Котовської ОДПІ до зведеного бюджету досяг майже 588 мільйонів гривень

За даними Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, станом на початок листопада платники податків сплатили до бюджетів усіх рівнів 587,7 млн грн.

Так, до державного бюджету за десять місяців поточного року надійшло 184,8 млн грн.

Помітно зросли у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження по податку на доходи фізичних осіб та становлять – 260 млн грн, по податку на додану вартість – 89,4 млн грн, по військовому збору – 19,3 млн грн, по акцизному збору –24,8 млн грн.

До місцевого бюджету податківцями мобілізовано 403 млн грн., що становить 69 відсотків усіх надходжень. Основна складова доходів місцевого бюджету – податок на доходи фізичних осіб, надходження від якого склали 193,8 млн грн.

«Бюджети отримали додаткові надходження передусім завдяки сумлінню та соціальній відповідальності нашої підприємницької громади. Водночас зростання таких бюджетоформуючих платежів як податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, а також військового збору тощо свідчить про оптимізацію податкової політики у нинішніх економічних умовах», ¬– вважає начальник Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Володимир Перішков.

***

На офіційному порталі ДФС у відкритому доступі розміщено Реєстр неприбуткових установ та організацій

На офіційному порталі ДФС України забезпечено відкритий доступ до відомостей, що містяться в Реєстрі неприбуткових установ та організацій. Наразі Реєстр працює у тестовому режимі, - повідомляюєть в Центрі обслуговування платників Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області.

Реєстр включає ідентифікаційні та реєстраційні відомості про неприбуткові організації, зокрема:

- код згідно з ЄДРПОУ;

- найменування неприбуткової організації;

- дату включення неприбуткової організації до Реєстру, починаючи з якої визначається строк безперервної реєстрації неприбуткової організації;

- ознаку неприбутковості;

- дату присвоєння ознаки неприбутковості або її зміни;

- дату та номер рішення про включення, повторне включення неприбуткової організації до Реєстру або зміну ознаки неприбутковості;

- дату скасування ознаки неприбутковості; - дату та номер рішення про виключення неприбуткової організації з Реєстру;

- найменування та ідентифікаційний код контролюючого органу.

При цьому, в реєстрі не передбачається відображення довідкових відомостей про місцезнаходження організації, даних про керівників, головних бухгалтерів, засновників та фінансово-економічних показників господарської діяльності неприбуткової організації.

***

Фізичним особам – підприємцям про нюанси обрання спрощеної системи оподаткування

Спеціалісти Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області роз'яснюють чи може обрати спрощену систему оподаткування фізична особа – підприємець, яка на початок поточного року перебувала на спрощеній системі оподаткування та щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, у разі нової реєстрації суб'єктом господарювання у поточному році.

Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

У разі якщо фізична особа – підприємець, яка на початок поточного року перебувала на спрощеній системі оподаткування та щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, поновила реєстрацію протягом поточного року, то така особа вважається платником інших податків і зборів.

При цьому така особа не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у цьому році. Недотримання вимог, встановлених ПКУ, є однією з підстав для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Разом з тим, така фізична особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам Податкового кодексу України.

Нагадуємо, порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до п.п. 298.1.1 - 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

***

Платниками єдиного податку сплачено більше 62 мільйонів гривень

За січень-жовтень 2016 року від платників єдиного податку юридичних та фізичних осіб підприємців до бюджету надійшло 62,4 млн грн, порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли майже удвічі

Фізичні особи – підприємці спрямували до бюджету 21,5 млн грн єдиного податку, що на 49% більше ніж за січень-жовтень 2015 року.

Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплатили 40,2 млн грн, порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли майже на 47,5%.

Звертаємо увагу платників, які обрали спрощену систему оподаткування, що ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового звітного року.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

***

Цьогоріч 985 громадян розпочали свій бізнес

З початку року на облік в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області взято 985 суб'єктів господарювання, з них 154 – юридичних осіб та 831 фізичних осіб-підприємців. Про це повідомила начальник відділу обслуговування платників Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Валентина Синько.

Загалом, станом на перше листопада п.р. на основному обліку в інспекції перебувають 9892 платника податків, серед яких 3122 юридичні особи та 6769 фізичні особи-підприємці.

Також посадовець зазначила, що загальною передумовою реалізації права на підприємництво є державна реєстрація, тобто діяльності кожного господарюючого суб'єкта, фізичної чи юридичної особи передує обов'язковий етап легалізації.

«Для спрощення умов ведення бізнесу термін державної реєстрації та взяття на облік в органах ДФС юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців скорочено до одного дня. Ми запрошуємо всіх представників бізнесу до співпраці, зі свого боку обіцяємо завжди допомагати як теоретичними знаннями податкового законодавства, так і практичними навичками їх застосування», – підкреслила Валентина Синько.

Сектор організації роботи Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Листопад 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30