Грудень 2015

Вівторок, 29 Грудень 2015

Хранителі історії.....

........Забвение.......Возможно ли оно?

Когда историю хранить – дело святое!

Ведь если прошлого не помнить своего,

То настоящее тогда будет какое?

Надежда Маковецкая

24 грудня в Україні відмічається «День працівників архівних установ». Це свято було встановлене 30 жовтня 1998 року Указом Президента України, хоча ця професія існує ще з давніх часів. Щорічне відзначення цього свята є ще одним приводом привернути увагу суспільства до ролі архівів у нашому житті, адже представники цієї професії є не тільки в державних архівах, а й в колективах різних установ.

Ми звернулися до головного спеціаліста з питань трудового архіву Котовської районної ради Нотевської Оксани з проханням розповісти про свою роботу :

- Добрий день, шановна Оксано Дмитрівно!Давайте почнемо нашу бесіду з історії утворення трудових архівів. Як і коли вони почали утворюватися?

До 90-х років ХХ ст. державні архівні установи зберігали лише документи Національного архівного фонду, тобто документи, що відображають історію духовного і матеріального життя українського народу та інших народів, мають культурну цінність і є надбанням української нації. Документи з особового складу необхідні для соціального захисту громадян, зберігались в установах, організаціях, підприємствах 75 років. Після виходу Указу Президента України від 03 грудня 1999 року за № 1529/99 «Про прискорення реформування аграрного сектору України» ліквідація аграрних підприємств стала масовою. Ліквідовані сільськогосподарські підприємства постали перед дилемою: куди подіти документи з особового складу.

Частину з них було передано правонаступникам, а окремі новостворені сільськогосподарські підприємства - не правонаступники, взяли на себе повноваження по зберіганню документів підприємств попередників і видачі довідок соціально-правового характеру. Архівні відділи райдержадміністрацій також змушені були прийняти частину документів ліквідованих організацій. Вирішення цього складного питання полягало у створенні трудових архівів, які забезпечать зберігання архівних документів.

Котовський районний трудовий архів створено рішенням Котовської районної ради від 05 серпня 2004 року № 156-ІV. Засновником та першим керівником була Денисюк Алла Анатоліївна, яка приклала багато зусиль для повноцінної роботи архіву. У серпні 2004 року здійснилася передача справ з особового складу ліквідованих господарств та підприємств району з архівного відділу районної державної адміністрації ( начальник Войтенко О.М.) до трудового архіву Котовського району в кількості 27 фондів-1465 справ з особового складу. З 2004 року по 2015 рік було прийнято на зберігання 72 фонди – 9161 справа.

- Які послуги Ви надаєте населенню?

Крім приймання від ліквідованих підприємств, установ і організацій архівних документів, одним з найважливіших напрямків роботи є виконання соціально-правових запитів. Саме за результати цієї роботи кожен громадянин складає власне уявлення про ефективність роботи архіву, важливість цієї установи в структурі органів державної влади і управління.

Робота з відвідувачами архіву, організація їхнього приймання, якісний і своєчасний розгляд заяв знаходяться на постійному контролі.

У трудовому архіві можна отримати довідки про стаж та заробітній платі при нарахуванні пенсії по віку та інвалідності, перерахунку її, при втраті годувальника, підтвердженню трудового стажу при втраті трудової книжки та ін.

Гуманність кожного суспільства вимірюється його ставленням до найменш соціально захищених верств населення. Зрозуміло, що в кожній країні – це пенсіонери, люди, попередньою працею яких створювалися сьогоднішні блага.

Перша проблема, з якою стикається літня людина – підтвердження свого трудового стажу, і добре, якщо підприємство або установа, де вона працювала, функціонує й далі.

Для того, щоб отримати довідку про стаж роботи чи розмір заробітної плати, громадянин не повинен тижнями виявляти – де ж знаходяться документи з особового складу його рідного підприємства? Тому надається також допомога громадянам в пошуку документів ліквідованих господарств, документи яких не передано на зберігання до архіву та тих, що знаходяться у правонаступників.

Головне – подати заяву, а далі, то вже справа спеціалістів.

- Але до Вас звертаються громадяни не тільки для підтвердження стажу?

Якщо громадян цікавить інша інформація, направляємо куди звертатися для отримання архівних довідок по підтвердженню:

- обрання депутатами,нагородження - в держархів області,архівні відділи райдержадміністрацій,нагородна група облдержадміністрації;

- виділення земельних ділянок – в архівні відділи райдержадміністрацій, міськрад, сільські ради, держархів області;

- майнових відносин - в державний нотаріальний архів, держархів

області,бюро технічної інвентаризації;

- реєстрації народження,одруження і смерті - у відділи реєстрації актів

цивільного стану в районах,містах,області,держархів області;

- службу і роботу в радянській армії в часи Великої Вітчизняної війни і перші повоєнні роки,про загиблих і пропавших безвісти –Центральний архів Міністерства оборони Російської федерації (Московська область,м.Подольськ,вул.Кірова,74);

- про поранення та лікування в госпіталях в роки війни –Військово-

медичний музей Міністерства оборони Росії( м.Санкт-

Петербург,Лазерний провулок,12) ;

- участь у партизанському русі у держархів області,Центральний

державний архів громадських організацій України (м.Київ-

11,вул.Кутузова,8);

- вивезення в Німеччину на примусові роботи- у держархів області;

- родинних коренів - у держархів області.

- Як давно ви працюєте на цій посаді?

Я працюю на посаді головного спеціаліста з архівних питань менше року, тому досить часто звертаюсь за допомогою до своїх колег з міського архіву Котовської міської ради. Костріцька Інна Володимирівна, начальник архіву, має 20 років архівного стажу. Аврамчук Валентина Володимирівна, спеціаліст з питань трудового архіву міста, працює на посаді 9 років. Їх робота неодноразово відзначалась Почесними грамотами Котовського міського голови, Державного архіву та Одеської обласної державної адміністрації. Ми активно співпрацюємо з колегами, підвищуючи соціальну роль архіву та його статус у суспільстві.

- Скажіть, будь ласка, якими якостями повинен бути наділений архівіст?

- Так, безперечно, ця професія, крім сумлінного і добросовісного виконання фахових обов'язків, потребує і специфічних якостей. До нас звертаються люди похилого віку, яким необхідно, щоб їх уважно вислухали, зрозуміли. Пріоритетним критерієм оцінки архівного працівника є, з одного боку, високий професіоналізм, компетентність, а з іншого, – моральні риси, тобто вихованість, інтелігентність, тактовність, ввічливість, доброзичливість. Треба пам'ятати, що всі ми – майбутні пенсіонери, і всі колись постукаємо в двері трудового архіву.

- Яка адреса архіву?

Районний трудовий архів знаходиться за адресою:

Вул. 50 років Жовтня, 105.

Телефон для довідок: 2-06-39.

Дні прийому громадян: середа з 8-00 до 12-00

п'ятниця з 8-00 до 12-00

На сайті Котовської районної ради та на сторінках газети «Котовські вісті» розміщується інформація про роботу районного трудового архіву.

- Оксана Дмитрівна, у Вас є сьогодні можливість звернутись до ваших колег та привітати їх зі святом.

З задоволенням скористаюсь цією нагодою.

Звичайно, умови, в яких доводиться працювати архівістам, не завжди є оптимальними, інколи вони є досить складними. Незважаючи на це, ентузіасти своєї справи - архівні працівники виконують поставлені перед ними завдання у повному обсязі.

Щиро вітаю всіх працівників районного та міського архівів, відповідальних за трудові архіви, відомчі архіви установ, організацій, ТОВ, голів та секретарів сільських рад із професійним святом та наступаючим Новим роком! Миру і злагоди, міцного здоров'я, родинного затишку, успіхів та творчої наснаги!

Read more

Понеділок, 28 Грудень 2015

Привітання

Шановні колеги!
Котовська районна рада від щирого серця вітає Вас з наступаючим
Новим Роком та Різдвом Христовим!
Зичимо Вам міцного здоров'я, творчих натхнень, здійснення ваших
професійних планів, особистих бажань, усіх мрій та задумів.
Нехай Різдво та Новий рік принесуть Вам тільки добробут,
благополуччя, родинне тепло та злагоду,
щирих друзів та партнерів, шани та любові від рідних та близьких Вам людей,
щасливих та яскравих подій та усього самого найкращого!
З повагою,
Голова Котовської районної ради                                                     В.П. Синько
Read more

Привітання з Новим роком!

Від щирого серця вітаю Вас зі святом Нового року

та прийдешніми Різдвяними святами!

Нелегким видався старий рік, але таким багатим на події.

Не раз здавалося, що Успіх відвернувся , але завдяки

нашим спільним зусиллям, ми долали всі перешкоди.

Вдячний Вам за розуміння і підтримку, за вчасну допомогу

і активну взаємодію.

Бажаю Вам й надалі бути мудрими, енергійними,

завжди зберігати свою добру вдачу !

Нехай у Ваших домівках весь рік живе чудовий настрій з новорічних свят.

Здоров'я, щастя та головне - миру усім нам !

Начальник Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області                        В.В.Перішков

Read more

До уваги платників податків!

До уваги платників податків!

Котовська ОДПІ нагадує, що у платників податків є можливість безкоштовно отримати посилені сертифікати відкритих ключів, які дають можливість надсилати податкову звітність до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку. Перехід на електронну форму звітування забезпечить економію робочого часу та коштів на придбання бланків, оперативне відстеження змін до форм звітності, уникнення витрат часу на черги при поданні звітності та інші переваги.

Для надсилання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв'язку необхідно:

1. Мати доступ до мережі Інтернет та можливість відправлення/приймання електронних повідомлень по електронній пошті.

2. В каб. №11 приміщення Котовської ОДПІ безкоштовно отримати посилені сертифікати відкритих ключів фізичних осіб – підприємців та посадових осіб юридичної особи, що мають право підпису (керівника, бухгалтера) та печатку юридичної особи. Контактний телефон відділу реєстрації користувачів і, за яким платники можуть звернутися за додатковою інформацією щодо безкоштовного отримання посилених сертифікатів відкритих ключів – (04862) 21551

3. Укласти договір про визнання електронних документів (код форми документа – J(F)1391004) в електронному вигляді дистанційно через Центральний портал прийому звітності ДФС України.

Також звертаємо увагу, що ключі електронного цифрового підпису, отримані платниками податків в органах ДФС, дійсні протягом 2 років. Тому перевірте термін дії ЕЦП та у разі потреби отримайте новий за адресою: м.Котовськ, вул..Калініна,126, каб.№11, тел. (04862)21551.

***

Терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

Починаючи з 05.12.2015 на період до трьох місяців розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Дана норма передбачена Постановою Правління Національного банку України від 04 грудня 2015 року № 863 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», яка набрала чинність з 05 грудня 2015 року і діє до 04 березня 2016 року включно.

Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 114 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.

***

До питання сплати земельного податку платниками єдиного податку четвертої групи

Платники єдиного податку четвертої групи, які є власниками/користувачами земель сільськогосподарського призначення та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються такими платниками для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

За інші земельні ділянки, в тому числі за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, платники єдиного податку четвертої групи сплачують земельний податок на загальних умовах.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 292 прим. 1.1 ст. 292 прим. 1 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України).

Зазначимо, що більш детально відповідне питання – відповідь розміщено у підкатегорії 112.02 категорії 112 розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який знаходиться на головній сторінці офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби України.

***

Змінено Інструкцію з бухгалтерського обліку ПДВ

Наказом Міністерства фінансів України від 16.11.2015р. № 1025 затверджено Зміни до Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 01 липня 1997 року № 141.

Зокрема, при неотриманні від продавця (постачальника) податкової накладної на отримані/попередньо оплачені сировину, матеріали, товари, основні засоби та нематеріальні активи, на виконані роботи і послуги, зареєстрованої в ЄРПН в терміни, встановлені податковим законодавством, сума податку на додану вартість відображається за дебетом субрахунку 644 "Податковий кредит", аналітичний рахунок "Податковий кредит непідтверджений", у кореспонденції з кредитом рахунків обліку зобов'язань. У разі отримання податкової накладної з порушенням терміну реєстрації зазначена в ній сума податкового кредиту відображається за дебетом субрахунку 641 "Розрахунки за податками", аналітичний рахунок "Розрахунки за податком на додану вартість", у кореспонденції з кредитом субрахунку 644 "Податковий кредит", аналітичний рахунок "Податковий кредит непідтверджений".

Наступного дня після останнього дня граничного терміну для реєстрації податкової накладної в ЄРПН сума податку на додану вартість, що міститься в такій податковій накладній, відображається за дебетом субрахунку 949 "Інші витрати операційної діяльності" у кореспонденції з кредитом субрахунку 644 "Податковий кредит", аналітичний рахунок "Податковий кредит непідтверджений".".

Зарахування коштів на рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритий платнику податку в Казначействі, відображається за дебетом субрахунку 315 "Спеціальні рахунки в національній валюті", аналітичний рахунок "Розрахунки з Казначейством в системі електронного адміністрування податку на додану вартість", і кредитом субрахунку 311 "Поточні рахунки в національній валюті".

Суми податку на додану вартість, перераховані до бюджету Казначейством, відображаються за дебетом субрахунку 641 "Розрахунки за податками", аналітичний рахунок "Розрахунки за податком на додану вартість в системі електронного адміністрування податку на додану вартість", у кореспонденції з кредитом субрахунку 315 "Спеціальні рахунки в національній валюті". Перерахування платнику податку сум бюджетного відшкодування відображається за дебетом субрахунку 311 "Поточні рахунки в національній валюті" і кредитом субрахунку 641 "Розрахунки за податками", аналітичний рахунок "Розрахунки за податком на додану вартість".".

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 30 листопада 2015 р. за № 1491/27936 та набирає чинності з 18 грудня 2015 року - дня його офіційного опублікування.

***

Річний перерахунок податку на доходи фізичних осіб

Перерахунок сум доходів, нарахованих платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги здійснюється:

1) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року; 2) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку; 3) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем.

Річний перерахунок ПДФО за 2015 рік слід провести при нарахуванні заробітної плати за грудень 2015 року.

Процедура річного перерахунку полягає в уточненні правильності нарахування й сплати ПДФО та дає змогу виправити помилки, допущені при його утриманні, а також перевірити правильність документального оформлення відповідних підстав для застосування податкової соціальної пільги.

Якщо при проведенні перерахунку була виявлена недоплата ПДФО, то сума такої недоплати утримується роботодавцем за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу працівника за відповідний місяць після його оподаткування, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців до повного погашення суми такої недоплати.

Основні правила проведення річного перерахунку ПДФО встановлені пунктом 169.4 статті 169 Податкового кодексу.

До уваги платників податків!

Державна фіскальна служба України повідомляє, що у зв'язку із завершенням бюджетного 2015 року з 1 по 4 січня 2016 року буде тривати проведення технологічних регламентних робіт в інформаційних системах ДФС.

У зазначені дні платникам податків, які подають податкову звітність до контролюючих органів засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (далі – в електронній формі), засобами АС «Єдине вікно подання електронної звітності», будуть направлятись лише перші квитанції.

По завершенню проведення технологічних регламентних робіт, почне здійснюватись обробка поданої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі у штатному режимі і буде забезпечено формування та направлення засобами АС «Єдине вікно подання електронної звітності» других квитанцій. При цьому дата реєстрації у контролюючому органі прийнятої податкової звітності буде відповідати даті, зазначеній у першій квитанції.

Отже, перевірку результатів обробки направленої з 1 по 4 січня 2016 року податкової звітності в електронній формі необхідно здійснювати, починаючи з 5 січня 2016 року.

Враховуючи зазначене, рекомендується з 1 по 4 січня 2016 року подавати лише податкову звітність, для якої настає термін сплати нарахованих сум.

***

Увага!

Шахраї не дрімають.

Шановні платники податків, керівники підприємств, фізичні особи- підприємці.

Котовська об'єднана державна податкова інспекція повідомляє, що останнім часом мають місце випадки діяльності шахраїв, щодо вимагання коштів від імені керівництва податкової інспекції. Невідомі особи телефонують суб'єтам господарської діяльності та пропонують свої послуги у вирішенні проблемних питань.

Будьте обережні! В разі виявлення подібних випадків просимо Вас одразу повідомляти начальника Котовської ОДПІ за адресою: Одеська область, м. Котовськ, вул. Калініна 126, та за телефоном: (04862) 22379, 22769 або УВБ ГУ ДФС в Одеській області за телефоном: (0482) 344978.

Давайте разом боротися проти шахрайства!

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Вівторок, 22 Грудень 2015

Чи сплачується військовий збір з доходу від продажу громадянином власного нерухомого майна?

Чи сплачується військовий збір з доходу від продажу громадянином власного нерухомого майна?

Об'єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний ( річний) оподатковуваний дохід фізичної особи – резидента, до якого включається частина доходу від операцій з майном, розмір якого визначається згідно з положеннями статті 172 Податкового кодексу (далі – ПКУ).

Відповідно до ст.172 ПКУ звільняється від оподаткування дохід, отриманий платником податку з продажу чи обміну не частіше одного разу протягом звітного року власного нерухомого майна (будинку, квартири, дачі, кімнати), включаючи земельні ділянки, на яких розташовані такі об'єкти, за умови перебування такого майна у власності платника понад три роки. Умови перебування у власності понад три роки не поширюються на майно, отримане таким платником у спадщину. Дохід від продажу господарсько – побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або дачним будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначаються.

Отже, не є об'єктом оподаткування військовим збором сума доходу, отримана фізичною особою – резидентом від операцій з продажу нерухомого майна відповідно до статті 172 ПКУ.

Підприємець, який торгує в магазині на території ринку, не може бути спрощенцем першої групи

Згідно з п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.2005 №209, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.07.2005 за №942/11222, торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об'єкти ресторанного господарства.

Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.

***

Вступайте в Новий рік без старих боргів!

На кінець поточного року загальна заборгованість суб'єктів підприємницької діяльності по Котовській ОДПІ складає 2,1 мільйон гривень. Так до Державного бюджету заборгованість сягає більше 1 мільйона гривень, до місцевих бюджетів 0,7 млн грн. Серед платників податків, як юридичних, так і фізичних осіб, спостерігається тенденція - сплачувати податкові зобов'язання не в повному обсязі.

Окремі підприємці мають суму заборгованості – до 1000 грн. І причина її - відсутність не грошей, а порядності й відповідальності у виконанні обов'язку зі сплати податків. Причому недисциплінованість платника б'є по самому ж платнику, адже несвоєчасна сплата податків, відповідно до чинного законодавства, тягне за собою нарахування фінансових та штрафних санкцій. На сьогодні за боржниками налічується сума штрафних санкцій 578 тисяч гривень».

Проте борги віддавати ніколи не пізно. Фахівці Котовської ОДПІ закликають платників податків погасити свої борги. Адже своєчасна сплата податків – це вчасні пенсії, стипендії, соціальні виплати, на які з нетерпінням хтось чекає та потребує саме зараз.

***

ОСББ можуть приймати вступні, членські і цільові внески через касу з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів

Котовська ОДПІ повідомляє, що касові операції, які не пов'язані з проведенням розрахунків при продажу товарів (наданні послуг) в розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у тому числі сплата вступних, членських і цільових внесків, об'єднання багатоквартирних будинків (ОСББ) можуть здійснювати у касах підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів.

У разі ж здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ОСББ мають проводити такі операції із застосуванням РРО на загальних підставах.

Дана норма визначена Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР та Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 № 637 і роз'яснена листом ДФС України від 27.10.15 № 22787/6/99-99-22-07-03-15.

***

З початку року платниками Котовської ОДПІ сплачено акцизного податку майже 7 мільйонів гривень

Протягом січня-листопада п.р. до місцевих бюджетів від сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів перераховано 6,6 млн грн., це на 362 тис. грн. більше прогнозного показника. Так по м. Котовськ надійшло 6 млн грн., по Котовському району- 84 тис. грн., Краснокнянському району - 466 тис. грн.

У листопаді п.р. платники перерахували до місцевих бюджетів 0,7 млн грн. акцизного податку Нагадуємо, базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.

Платники податку з підакцизних товарів, продукції, вироблених на митній території України та імпортери алкогольних напоїв та тютюнових виробів подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

***

Платники Котовської ОДПІ цьогоріч перерахували для армії понад 9 мільйонів гривень військового збору

За одинадцять місяців цього року від платників податків, які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ до Державного бюджету надійшло 9,1 млн. грн. цього платежу, це на 1 млн грн. більше прогнозного показника. Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних витрат, або інших виплат, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику в зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Нагадуємо, що ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування. Щодо особливостей адміністрування військового збору, то з усіма необхідними роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, або отримати консультації від фахівців ЦОП Котовської ОДПІ.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Четвер, 17 Грудень 2015

Безкоштовний семінар для платників податків Одеської області

Безкоштовний семінар для платників податків Одеської області

До уваги платників податків!

22 грудня 2015 року о 10.00 годині відбудеться безкоштовний семінар для платників податків Одеської області.

На семінарі будуть розглянуті питання щодо:

- ліцензування та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;

- застосування РРО.

Лектори: фахівці Головного управління ДФС в Одеській області.

Семінар відбудеться за адресою: м.Одеса, вул. Семінарська, 5 (актова зала ГУ ДФС в Одеській області).

З організаційних питань щодо участі у семінарі звертатися за телефонами: (0482) 326-228, (0482) 377-576.

Реєстрація (обов'язково, оскільки кількість учасників обмежена):

https://docs.google.com/forms/d/1pYalxcjsjHCVt_LjJJJotKBi9pUo0ssd5TgW4xsXymo/viewform?c=0&w=1

Read more

Увага! Шахраї не дрімають1

Увага!

Шахраї не дрімають.

Шановні платники податків, керівники підприємств, фізичні особи- підприємці.

Котовська об'єднана державна податкова інспекція повідомляє, що останнім часом мають місце випадки діяльності шахраїв, щодо вимагання коштів від імені керівництва податкової інспекції. Невідомі особи телефонують суб'єтам господарської діяльності та пропонують свої послуги у вирішенні проблемних питань.

Будьте обережні! В разі виявлення подібних випадків просимо Вас одразу повідомляти начальника Котовської ОДПІ за адресою: Одеська область, м. Котовськ вул. Калініна 126, та за телефоном: (04862) 22379, 22769 або УВБ ГУ ДФС в Одеській області за телефоном: (0482) 344978.

Давайте разом боротися проти шахрайства!

Read more

Місцеві бюджети отримали майже 8 мільйонів гривень єдиного податку 1

Місцеві бюджети отримали майже 8 мільйонів гривень єдиного податку

За 11 місяців 2015 року платники податків Котовської ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів 7,5 млн грн. єдиного податку. Це майже на 400 тис.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. По м.Котовськ надійшло 4,7 млн грн. єдиного податку , Котовському району – 1,2 млн грн., Красноокнянському району – 1,6 млн грн.

Від фізичних осіб – підприємців, які використовують спрощену систему оподаткування місцеві скарбниці отримали більше 6 млн. грн. єдиного податку. Від юридичних осіб надійшло 1,5 млн грн. цього податку.

Нагадаємо, що з 28 липня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 "Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245. Зазначеним документом внесено зміни до форми податкової декларації платника єдиного податку. Вперше нову форму декларації платникам єдиного податку необхідно подати за результатами діяльності ІV кварталу 2015 року.

***

З початку року страхувальники Котовської ОДПІ сплатили майже 216 мільйонів гривень єдиного внеску

За словами заступника начальника Котовської ОДПІ Сергія Бурдейного, платники , які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ, за січень - листопад 2015 року сплатили 215,7 млн. грн. єдиного соціального внеску. Зокрема, по м.Котовськ надійшло 159 млн грн., Котовському району -28 млн грн., Красноокнянському району – 28,7 млн грн. Доведений індикативний показник виконаний на 110% , перевиконання складає 19,3 млн грн. Порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року теж спостерігається позитивна динаміка, надходження збільшились на 16 млн грн.

Приріст у сплаті єдиного соціального внеску Сергій Бурдейний пов'язує, зокрема, з усвідомленням платників щодо необхідності сплати єдиного соціального внеску, оскільки, сплачуючи свої зобов'язання з єдиного соціального внеску суб'єкти господарювання забезпечують своєчасну виплату пенсій пенсіонерам та надають своїм працівникам належні соціальні гарантії – захист на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, захист від нещасних випадків та професійних захворювань.

При цьому, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, пов'язаного із зміною розміру мінімальної заробітної плати та розміру максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, фіскальним органом не застосовуються.

***

Не забудьте замінити свої РРО до 01 січня 2016 року

Котовська ОДПІ нагадує, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z–звіти), встановлений перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, минає.

Отже, суб'єктам господарювання до 01.01.2016 необхідно вивести з експлуатації реєстратори розрахункових операцій, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

***

Про подання декларації про майновий стан та доходи новоствореною ФОП

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (далі – податкова декларація).

Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємця.

Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Отже, якщо новостворена фізична особа – підприємець перейшла на спрощену системи оподаткування у місяці або кварталі, в якому здійснена процедура державної реєстрації як суб'єкта господарювання, то вона подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

***

Про умови, за яких фізична особа - підприємець платник єдиного податку може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп

Державна фіскальна служба України нагадує, що за умови дотримання фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому Податковим кодексом України, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Такий порядок встановлено підпунктом 298.1.5 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України.

***

Конституційне право громадян на звернення

Звернення громадян до органів держави з питань забезпечення законності є їх конституційним правом. Останнє закріплюється у статті 40 Конституції України, яка наголошує, що усім громадянам гарантовано право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових осіб цих органів, які зобов'язані розглянути звернення і надати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Усі звернення громадян розглядаються в фіскальних органах уповноваженими посадовими особами під час особистого прийому громадян, який проводиться згідно з затвердженим графіком. Якщо розв'язати порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, то вони розглядаються в тому самому порядку, що й при письмовому зверненні. Про результати розгляду громадянинові повідомляється письмово або усно, за його бажанням, про що робиться відмітка в журналі.

Звернення може бути подане особисто як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне) чи надіслане по пошті чи надано в електронному вигляді. Громадянин може подати звернення також через уповноважену на це іншу особу, якщо ці повноваження, оформлені відповідно до чинного законодавства.

У зверненні мають бути вказані прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання громадянина та викладено суть порушеного питання. Письмове звернення має бути надруковано або написано від руки розбірливо і чітко, підписано заявником (групою заявників) із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями в термін не пізніш як через десять днів від дня його надходження. Копія такого звернення залишається у впровадженні того органу чи установи, до яких звернувся заявник.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Термін розгляду пропозицій, заяв та скарг обчислюється з дня, наступного за днем, з якого починається строк (таким днем є день їх надходження та реєстрації ), по день направлення заявнику відповіді на його звернення. Якщо останній день терміну розгляду звернення припадає на неробочий день, то за останній день терміну вважається перший після нього робочий день

Звернення розглядаються і вирішуються в термін не більше одного місяця від дня їх надходження враховуючи вихідні, святкові та неробочі дні, а ті, які не потребують додаткового вивчення та проведення перевірки за ними, - невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання.

***

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Вівторок, 08 Грудень 2015

НОВИНИ З ПОДАТКОВОЇ: Майже 60 мільйонів гривень надійшло до Державного бюджету від котовських платників податків

Майже 60 мільйонів гривень надійшло до Державного бюджету від котовських платників податків

Платники, які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ Головного управління ДФС в Одеській області протягом січня – листопада поточного року перерахували до Державного бюджету 50,7 млн. грн. податків та зборів. Це на 8,3 %, або на 3,9 млн. грн. більше прогнозних показників та на 12,5 млн. грн., або на 33% більше минулорічних надходжень. Так по м. Котовськ надійшло 36 млн грн., по Котовському району – 8,3 млн грн., Красноокнянському району – 6,4 млн грн.

У розрізі основних податків надходження до загального фонду Державного бюджету склали:

- податку на додану вартість надійшло 14,2 мільйонів гривень;

- військовий збір надійшло в сумі 9,1 мільйонів гривень;

- податку на прибуток надійшло 2,2 мільйони гривень.

Майже 5 мільйонів гривень надійшло в Державний бюджет у листопаді місяці, та 11,2 млн грн до місцевих бюджетів міста та районів.

***

Шановні платники! Своєчасно звітуйте та сплачуйте податки

Котовська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує, що

14 грудня останній день подання

звіту про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період

15 грудня останній день подання:

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за листопад (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв'язку;

- довідки про використані розрахункові книжки за листопад

16 грудня останній день подання

заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2016 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік

18 грудня останній день сплати

авансового внеску з єдиного податку за грудень 2015 року платниками, віднесеними до першої та другої груп

21 грудня останній день

подання:

- податкової декларації з ПДВ за листопад платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма №Д4 (місячна)) за листопад;

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2016 року;

- декларації акцизного податку за листопад;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за листопад платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у листопаді;

- податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за листопад;

сплати:

- доплати (за потреби) податкового зобов'язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції;

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування роботодавцями за листопад (крім гірничих підприємств).

***

Платник податків має право на розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу

Фахівці Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляють, що відповідно до пункту 100.2 статті 100 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу.

Розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.

Якщо до складу розстроченої (відстроченої) суми входить пеня, то для розрахунку процентів береться сума за вирахуванням суми пені (пункт 100.1 статті 100 Кодексу).

Підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу. Перелік обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1235.

Розстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу (у тому числі окремо – суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, в якому прийнято рішення про надання такого розстрочення (пункт 100.6 статті 100 Кодексу).

Відстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу погашаються рівними частками починаючи з будь-якого місяця, визначеного відповідним контролюючим органом, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з дня виникнення такого грошового зобов'язання або податкового боргу, або одноразово у повному обсязі.

Розстрочення або відстрочення надаються окремо за кожним податком та збором. Строки сплати розстрочених (відстрочених) сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів розстрочення (відстрочення) (пункт 100.11 статті 100 Кодексу).

Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №574, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за №1853/24385.

***

Застосування РРО

Відповідно до статті 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265 ) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно з пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень, застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Водночас, оскільки з 01.07.2015 діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв, то фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов'язані застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, та використовувати книги обліку розрахункових операцій у випадках, передбачених чинним законодавством.

***

Затверджена нова форма декларації з податку на прибуток

Наказ Міністерства фінансів України від 20.10.2015 року №897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» набув чинності з 1 грудня 2015 року.

Нова форма декларації уніфіковано для всіх суб'єктів господарювання. Зокрема, ця форма подаватиметься і банками, і страховими компаніями, і сільськогосподарськими підприємствами та іншими платниками податку на прибуток.

Окрім цього, зменшено кількість додатків до декларації з 14 до 9.

Нагадаємо, що об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ІІІ розділу Податкового кодексу України.

***

Щодо звітування за новою формою декларації про майновий стан і доходи

Котовська ОДПІ нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – наказ №859), затверджена нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація).

Наказ №859 набрав чинності 17.11.2015 (опублікований в «Офіційнийному віснику України» від 17.11.2015 №89).

Як повідомляє Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua), нова форма декларації запроваджується з 1 січня 2016 року.

Для зручності фізичних осіб у новій декларації об'єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема, від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається.

Для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації її обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.

Одним з нововведень є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність; підприємець, який перебуває на загальній системі.

Нагадуємо, що за результатами 2015 року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі, подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи.

Громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2015 року до 1 травня 2016 року.

***

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Грудень 2015 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31