Лютий 2016

Вівторок, 23 Лютий 2016

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального

До уваги суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VI11 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон №909) з 01.03.2016 року передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Відповідно до п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.

Крім цього, особа, що здійснює реалізацію пального повинна не пізніше 20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.117.3 ст.117 Кодексу здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Перелік проектів нормативно-правових актів щодо впровадження та функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального, а саме:

- проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»;

- проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального. Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального»;

- проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та порядку його заповнення та подання» розміщені на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (sfs.gоv.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів" розділу «Регуляторна політика».

На даний час зазначені проекти проходять процедуру реєстрації та затвердження у відповідних органах.

Read more

Четвер, 18 Лютий 2016

У В А Г А !!!! Котовська ОДПІ

У В А Г А !!!!

Котовська ОДПІ звертає увагу платників податків, що видача електронних ключів в приміщенні Котовської ОДПІ буде проводитись до

1 квітня 2016 року

 

Додаткова інформація за тел. (04862) 30875

Read more

Понеділок, 15 Лютий 2016

Податковий календар на лютий 2016 року Котовська ОДПІ нагадує, що:

Податковий календар на лютий 2016 року

Котовська ОДПІ нагадує, що:

15 лютого, понеділок

Останній день подання

- звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за січень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв'язку; довідки про використані розрахункові книжки за січень;

19 лютого, п'ятниця

Останній день подання

- податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2016 р.;

- податкової декларації з транспортного податку на 2016 р.;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2016 р.

Останній день сплати

- податку на прибуток підприємства за IV квартал 2015 р.;

- частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності, за IVквартал 2015 р.;

- ПДВ за ІV квартал 2015 р. платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;

- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за ІV квартал 2015 р.;

- рентної плати за спеціальне використання води за ІV квартал 2015 р.;

- рентної плати за користування надрами за ІV квартал 2015 р. з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за ІV квартал 2015 р. з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за ІV квартал 2015 р. з урахуванням фактично сплачених авансових внесків;

- екологічного податку за ІV квартал 2015 р.;

- єдиного податку фізичними та юридичними особами, віднесеними до третьої групи, за ІV квартал 2015 р.;

- податку на доходи фізичних осіб за результатами подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичними особами — підприємцями;

- авансового внеску з єдиного податку на лютий платниками, віднесеними до першої та другої груп.

***

Про подання у І кварталі 2016 року податкової декларації з рентної плати (місячний податковий період)

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон) для рентної плати за:

користування надрами для видобування вуглеводневої сировини;

користування радіочастотним ресурсом України;

транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

встановлено відмінний від попереднього, що відповідав календарному кварталу, базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (п.п. 1 п. 71 розд. І Закону).

Водночас визначено, що, починаючи із податкових періодів, які виникатимуть після набрання чинності Законом, авансові внески у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов'язань з рентної плати за попередній податковий (звітний) квартал не справляються (підпункти 3-4 пункту 71 розд. І Закону).

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Отже, до набрання чинності формою Податкової декларації з рентної плати, якою передбачено її складання за звітний (податковий) період, який дорівнює місяцю, Податкова декларація з рентної плати подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496, (далі – Декларація).

Граничні строки подання Декларації за звітний (податковий) період «місяць» для податкових зобов'язань з рентної плати за:

січень 2016 року – 22 лютого 2016 року;

лютий 2016 року – 21 березня 2016 року;

березень 2016 року – 20 квітня 2016 року.

При цьому граничні строки сплати для податкових зобов'язань, визначених у додатках 2, 4, 10 та 11 до Декларації за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному місяцю, та дати проведення нарахування до ІКП за:

січень 2016 року – 03 березня 2016 року;

лютий 2016 року – 31 березня 2016 року;

березень 2016 року – 03 травня 2016 року.

***

Про основні зміни в оподаткуванні податком на додану вартість з 1 січня 2016 року

Постачання зернових та технічних культур

Зі статті 197 розділу V Кодексу виключено пункт 197.21, а з підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу виключено пункти 15, 151 та 152, якими до 1 січня 2016 року встановлювався режим звільнення від оподаткування операцій з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, а також операцій з вивезення таких культур в митному режимі експорту.

З 1 січня 2016 року на вказані операції поширюються загальні правила оподаткування: при постачанні зернових та технічних культур на митній території України застосовується ставка податку у розмірі 20 відсотків, та 0 відсотків – при їх вивезенні за межі митної території України, незалежно від того, чи були зернові та технічні культури придбані з податком на додану вартість, чи із застосуванням пільги з оподаткування.

База оподаткування при здійсненні таких операцій визначається за загальновстановленими правилами.

***

Скористатися податковою знижкою можна уподовж 2016 року

Фахівці Котовської ОДПІ нагадують що кожний платник податків має право на податкову знижку за наслідками звітного року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року та додається документальне підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:

-частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом

-суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям

- суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

- суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів),

суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним

суму витрат платника податку на:

оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

***

Понад 16 млн. грн. податків та зборів сплатили котовські платники податків за перший місяць року

Це на 4,1 млн. грн. більше ніж за січень 2015 року. Темп росту збору платежів склав 32,8%. Так по м.Котовськ надійшло 11,1 млн. грн., по Котовському району – 3 млн.грн., Красноокнянському району – 2,7млн.грн.

Так до Зведеного бюджету надійшло: 10,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 1,6 млн. грн. ПДВ, 0,7 млн. грн. акцизного податку.

При цьому, до Державного бюджету за січень мобілізовано 5 млн. грн., що на 0,7 млн. грн. або на 15,3% більше ніж за відповідний період минулого року.

До Місцевого бюджету за перший місяць поточного року надійшло 11,8 млн. грн., що на 44,9% або на 3,7 млн. грн. більше минулорічного показника.

Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. За січень 2016 року фактично надійшло 7,7 млн. грн. цього податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року забезпечено приріст на 28,6% або на 1,7 млн. гривень.

***

Котовська бізнес - спільнота сплатила майже 3 мільйони гривень податку на прибуток

Торік, платники які зареєстровані в Котовській ОДПІ сплатили до зведеного бюджету України 2,7 млн. грн. податку на прибуток, у тому числі до державного бюджету – 2,2 млн. гривень. Так по м.Котовськ надійшло 2,2 млн.грн., по Котовському району – 300 тис.грн., Красноокнянському району – 96 тис. грн.

Окрім того, до зведеного бюджету сплачено 47 тис. грн. частини чистого прибутку господарських організацій, яка надійшла від державних та комунальних підприємств області.

Нагадаємо: річна податкова декларація з податку на прибуток подається – не пізніше 29 лютого 2016 року, задекларований податок за 2015 рік сплачується – не пізніше 10 березня 2016 року.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Четвер, 11 Лютий 2016

РОЗПОРЯДЖЕННЯ Про пленарне засідання шостої сесії Котовської районної ради VІІ скликання

 

УКРАЇНА

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

КОТОВСЬКА РАЙОННА РАДА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Про пленарне засідання шостої сесії

Котовської районної ради VІІ скликання

На підставі статті 46 та частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Провести пленарне засідання шостої сесії Котовської районної ради VІІ скликання 17 лютого 2016 року об 10.00 годині в приміщенні актового залу Котовської районної ради, що за адресою: м. Котовськ, вул. 50 років Жовтня, 105.

2. Рекомендувати для розгляду на шостій сесії районної ради питання:

– Про затвердження переліку реєстру договорів про відшкодування втрат до місцевих бюджетів.

– Про затвердження переліку рестру договорів про оренду невитребуваних паїв.

– Інші питання.

3.Запросити на пленарне засідання районної ради депутатів Одеської обласної ради, голову районної державної адміністрації, заступника голови, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівників районних установ, служб, сільських голів та представників ЗМІ.

Голова Котовської

районної ради                                                                              В.П. Синько

8 лютого 2016 року

№ 4/16

ОРІЄНТОВНИЙ ПОРЯДОК ДЕННИЙ

шостої сесії Котовської районної ради

17 лютого 2016 року

1. Про затвердження переліку реєстру договорів про відшкодування втрат до місцевих бюджетів.

Доповідає: Сакара Андрій Григорович – начальник управління агропромислового розвитку Котовської районної державної адміністрації

2. Про затвердження переліку рестру договорів про оренду невитребуваних паїв.

Доповідає: Сакара Андрій Григорович – начальник управління агропромислового розвитку Котовської районної державної адміністрації

3. Про стан законнсті на території м. Котовська та Котовського району Одеської області, вжиті прокуратурою заходи щодо її зміцнення та результати діяльності прокуратури за 2015 рік.

Доповідає: Галактіонов Олексій Ігоревич - керівнику Котовської місцевої прокуратури, радник юстиції

4. Про затвердження Районної програми соціальної підтримки учасників бойових дій в зоні АТО та членів їх сімей на 2016 рік.

Доповідає: Яцко Ольга Михайлівна – заступник начальника управління агропромислового розвитку Котовської районної державної адміністрації

5. Про затвердження Порядку надання грошової допомоги учасникам бойових дій в зоні АТО на виготовлення проектної документації на відведення земельних ділянок.

Доповідає: Яцко Ольга Михайлівна – заступник начальника управління агропромислового розвитку Котовської районної державної адміністрації

6. Про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2015 року №29-VII «Про затвердження програми надання цільової адресної допомоги малозабезпечним верствам населення району на 2016 рік».

Доповідає: Яцко Ольга Михайлівна – заступник начальника управління агропромислового розвитку Котовської районної державної адміністрації

7. Про внесення змін і доповнень до рішення Котовської районної ради від 23 грудня 2015 року № 35-VІI «Про районний бюджет Котовського району на 2016 рік».

Доповідає: Погоріла Ірина Анатоліївна – начальник фінансового управління районної державної адміністрації

8. Про визнання таким, що втратило чинність рішення районної ради від 22 лютого 2011 року №27-VI «Про прийняття обєктів комунальної власності до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Котовського району».

Доповідає: Карауш Олександр Валерійович – заступник голови Котовської районної ради

Read more

Вівторок, 09 Лютий 2016

ДФС тимчасово призупинено надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 1 січня 2016 року

ДФС тимчасово призупинено надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 1 січня 2016 року

У зв'язку з набранням з 1 січня 2016 року чинності нової редакції Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» змінено процедуру державної реєстрації юридичної особи. Зокрема, виключено норму щодо повернення другого примірника установчого документа (положення, статут, зміни до статуту тощо) з відміткою державного реєстратора.

Відповідно до Правил посиленої сертифікації, затверджених наказом Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 13.01.2005 №3 (у редакції наказу Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 10.05.2006 №50), встановлення юридичної особи здійснюється за її установчими документами (положення, статут юридичної особи тощо) або копіями таких документів, які нотаріально посвідчені відповідно до законодавства.

Відтак, враховуючи відсутність нормативно-правових актів, які б регулювали порядок ознайомлення третіх осіб з установчими документами, що надавалися для здійснення державної реєстрації юридичної особи, АЦСК ІДД ДФС змушений тимчасово призупинити надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, а також тим, які вносили зміни до установчих

Після отримання відповідних роз'яснень, буде розглянуто питання щодо порядку подальшого обслуговування зазначених вище підприємств, про що буде повідомлено додатково.

Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.

***

Про зменшення податку на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно

В зв'язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» Державна фіскальна служба України в листі від 18.01.2016 №1626/7/99-99-19-02-02-17 роз'яснила зміни в податковому законодавстві щодо зменшення податку на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно.

Пунктом 137.6 статті 137 Кодексу визначено, якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

***

Про зміну в 2016 році ставок екологічного податку

В зв'язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» Державна фіскальна служба України в листі від 29.01.2016 №2938/7/99-99-15-04-02-17 роз'яснила зміни в податковому законодавстві щодо індексації ставок екологічного податку для визначення податкових зобов'язань, що виникли з 1 січня 2016 року.

Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ проіндексовано ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році, за:

1) викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю), що затверджені п. 243.1-243.3 ст. 243 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), на 26,71 відс., а за викиди двоокису вуглецю (п. 243.4 ст. 243 Кодексу) – на 26,92 відс. (п. 59 розд. І Закону);

2) скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти (п. 245.1-245.2 ст. 245 Кодексу) – на 26,72 відс. (п. 60 розд. І Закону);

3) розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (п. 246.1-246.2 ст. 246 Кодексу) – на 25,81-26,81 відс. (п. 61 розд. І Закону);

4) утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (п. 247.1 ст. 247 Кодексу) – на 26,7 відс. (п. 62 розд. І Закону);

5) тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (п. 248.1 ст. 248 Кодексу) – на 26,7 відс. (п. 63 розд. І Закону).

За податковими зобов'язаннями з екологічного податку, що виникли для виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС з 1 січня 2016 року ставки податку становлять 100 відс. від ставок, передбачених статтями 243, 244, 245 і 246 цього Кодексу (абз. четвертий п. 2 підрозд. 5 розд. XX Кодексу).

***

У січні котовські платники сплатили 1,6 млн. грн. податку на додану вартість

Впродовж 2015 року платники податку на додану вартість спрямували до Державного бюджету майже 15 млн. грн. податку на додану вартість. Порівняно з 2014 роком фактичні надходження ПДВ зросли на 2,7 млн. грн.

У січні поточного року котовські платники вже сплатили 1,6 млн. грн. цього податку.

Станом на початок 2016 року в Котовській ОДПІ зареєстровано 155 платників податку на додану вартість, з них – 141 юридичних осіб та 14 фізичних осіб – підприємців.

Фахвіці Котовської ОДПІ нагадують, що з 01.02.2016 року набрав чинності наказ Мінфіну від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість», тому звітувати за січень потрібно за новою формою.

***

Майже 9 мільйонів гривень ЄСВ надійшло від платників Котовської ОДПІ

Протягом січня 2016 року суб'єкти господарювання, які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ, сплатили 8,8 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. В тому числі по м. Котовськ перераховано 5,9 млн. грн., Котовському району – 1,5 млн. грн., та Красноокнянському району – 1,5 млн. грн.

Це на 6,8 млн менше в порівнянні з січнем 2015 року. Тобто зменшення ставки ЄСВ в майбутньому надає можливість підприємствам вкладати гроші в розвиток виробничих потужностей та модернізацію підприємств.

***

Щодо подання декларації та сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Фахівці Котовської ОДПІ інформують про зміни в адмініструванні акцизного податку, що стосується реалізаторів пального.

Платники акцизного податку- суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі пальним, не пізніше 22 лютого 2016 року повинні подати декларацію акцизного податку в який відобразити податкові зобов'язання, розраховані відповідно до обсягів реалізованого пального за ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого пального.

Оскільки нова форма звітності ще не затверджена, платник податку має право разом з декларацією акцизного податку затвердженою наказом Мінфін України від 23.01.2015 №14 подати доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, де відобразити розрахунок податкових зобов'язань:

ПЗ=Vл х (0,042є х Кє),

де ПЗ- податкове зобов'язання, Vл – об'єм реалізованого в літрах, 0,042є – ставка акцизного податку, Кє – офіційний курс гривні.

***

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Вівторок, 02 Лютий 2016

УВАГА! Про основні зміни в податковому законодавстві

УВАГА! Про основні зміни в податковому законодавстві

Положеннями Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" передбачені нововведення:

-запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального, введення акцизної накладної, як обов'язкового електронного документу, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. При цьому, з 1 березня 2016 року діятиме перехідний період для такого нововведення, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні функціонуватимуть повноцінно;

-нарахування єдиного внеску складають 22 відсотки до бази нарахування єдиного внеску 3,6 відсотки не утримують;

-введена єдина ставка податку на доходи фізичних осіб ( ПДФО) 18 відс. замість колишніх 15 і 20;

-сума податкової соціальної пільги – 689 грн. на 2016 рік;

-об'єктом оподаткування є легкові автомобілі середньоринкова вартість яких становить понад 1033500 грн. (1378 грн. м.з.п. х 750 м.з.п. = 1033500 грн.) та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно);

-за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку);

-ставка на прибуток залишилась 18%, відмінено щомісячну авансову сплату податку на прибуток;

-залишені розміри діючих ставок податку на додану вартість 20 відс., 7 відс. (для лікарських засобів) і 0 відсотків

***

За минулий рік котовські платники акцизного податку сплатили більше 7 мільйонів гривень

«Це більше на 400 тис грн. від прогнозного показника, або 5,2% . Так по м.Котовськ надійшло 6,7 млн грн.,Котовському району – 96 тис. грн., Красноокнянському району- 500 тис. грн.»,- розповів заступник начальника Котовської ОДПІ Сергій Бурдейний.

Податківець зауважив, що акцизний податок – це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Податковим кодексом України як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції). Порядок обчислення акцизного податку регулюється розділом VI ПКУ.

Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (ст. 177 ПКУ).

Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, визначені в ст. 177 ПКУ. Однак вказаний перелік не містить акцизного податку, включеного до вартості товару та сплаченого під час придбання.

«Таким чином, підприємець на загальній системі оподаткування не має права включити до витрат суму сплаченого акцизного податку, включеного до вартості товару, який нею придбавається з метою подальшої реалізації»,- зазначив Сергій Бурдейний.

***

За 2015 рік від плати за землю місцеві бюджети поповнились майже на 30 мільйонів гривень

За словами начальника Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Володимира Перішкова, за 12 місяців 2015 року надходження земельного податку від власників землі та землекористувачів склали 29,4 млн.грн., що на 10,2 млн. грн.більше, у порівнянні з відповідним періодом 2014 року. При цьому фізичними особами-землекористувачами сплачено – 8,7 млн. грн., юридичними –20,7 млн. грн.

Керівник інспекції зазначає, що прийняття місцевими радами відповідних ставок земельного податку, повне облікування об'єктів оподаткування та своєчасне оформлення документів на право користування землею сприятиме збільшенню надходжень до місцевих бюджетів плати за землю. А це, в свою чергу, розширить фінансові можливості територіальних громад району.

Також, Володимир Перішков нагадав, що наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. №560 затверджено нову форму Податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) для складання звітності, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

***

Щодо ставки ЄП встановлених для ФОП- платників ЄП

Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Пунктом 293.2 ст. 293 ПКУ визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;

5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному п.п. 2 п. 293.3 ст. 293 ПКУ.

Згідно з п. 293.4 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (фізичні особи - підприємці) у розмірі 15 відсотків:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у п.п. 1, 2 і 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ;

2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розд. ХIV ПКУ;

4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у п.п 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ відповідно.

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 ПКУ).

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ст. 293 ПКУ).

***

Кому не потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи

Фахівці Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області роз'яснюють, що податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував такі доходи:

– від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

– у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ;

– зазначені у п.п. "є" п. 176.1 ст. 176 ПКУ доходи від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Крім того, малолітні/неповнолітні або недієздатні особи, які при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, звільняються від обов'язку подання податкової декларації. Разом з тим, наголошуємо, що обов'язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені такого платника податку покладається на опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною.

***

Як подавати декларацію фізичним особам – підприємцям

Підприємець, який застосовує загальну систему оподаткування, незалежно від того, провадив він протягом звітного року господарську діяльність чи ні, повинен подати декларацію про доходи.

Таку декларацію, відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу підприємець подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто, за результатами 2015 року «фізособи-загальщики» подають декларацію про майновий стан і доходи до 9 лютого 2016 року включно.

Наголошуємо, що поряд з доходами від підприємницької діяльності потрібно зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно. Також, самостійно необхідно розрахувати, за результатами минулого року, військовий збір у розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу, відобразити в річній податковій декларації, а також сплатити його в терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб.

Одночасно повідомляємо, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають декларацію за результатами звітного року до 1 травня 2016 року.

Нагадуємо: нова форма декларації про майновий стан і доходи та Інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року за №859 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 року за №1298/27743.

***

ГДІ з питань комунікацій

Паламаренко А.І.

Read more

Календар новин

<< < Лютий 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29