Березень 2016

Понеділок, 21 Березень 2016

Увага! Котовська об’єднана державна податкова інспекція нагадує!

Увага! Котовська об'єднана державна податкова інспекція нагадує!

З 01 січня 2016 року розпочалась та триває кампанія «Декларування 2016 року».

Декларування доходів та сплата податків-конституційний обов'язок кожного громадянина та ознака цивілізованого суспільства.

Останнім днем подання декларації є 3 травня 2016 року .

Останнім днем сплати сум податку на доходи фізичних осіб, зазначених в поданих громадянами податкових деклараціях є 29 липня 2016 року.

Обов'язковому декларуванню підлягають:

- дохід від здачі майна в оренду;

- дохід у вигляді спадщини, подарунків;

- інвестиційний прибуток;

- іноземні доходи;

- дохід у вигляді заробітної плати, отриманий від двох або більше податкових агентів (роботодавців);

- дохід від операцій продажу (обміну) рухомого і нерухомого майна;

- інші доходи.

Крім того, Ви маєте право подати декларацію для отримання податкової знижки. Для отримання податкової знижки за наслідками 2015 року необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2016 року.

Для подання декларації завітайте до Центру обслуговування платників Котовської ОДПІ, який знаходиться за адресою м.Котовськ, вул. Калініна,126.

***

«Електронний кабінет платника» розпочав свою роботу

У тестовому режимі розпочав свою роботу модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника». Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Оновлений сервіс працює на базі реальних даних до завершення робіт, пов'язаних з роботою старого кабінету. Протягом цього часу платники можуть взяти активну участь у його тестуванні, а також надіслати пропозиції щодо роботи та наповнення сервісу на електронну адресу This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Звертаємо увагу, що функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.

Відтепер модернізований сервіс включає дві функціональні частини:

- відкрита (загальнодоступна);

- приватна (особистий кабінет).

Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Через відкриту частину платник має можливість:

- скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);

- отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов'язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

- отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);

- ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України;

- скористатися іншою корисною інформацією.

Робота з електронним сервісом у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

У приватній частині після ідентифікації особи надається можливість:

- скористатися індивідуальним податковим календарем;

- переглянути та перевірити свої облікові дані;

- створити запит для отримання інформації;

- подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість, заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;

- направити листа до органу ДФС;

- переглянути стан розрахунків з бюджетом;

- зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;

- скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).

Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»).

Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.

***

Отримання довідки про підтвердження статусу податкового резидента України

Отримання довідки про підтвердження статусу податкового резидента України можна отримати в Центрі обслуговування платників. Довідка видається протягом 10 робочих днів з моменту звернення та діє в межах календарного року.

Котовська ОДПІ нагадує, що юридичні та фізичні особи, що отримують доходи за межами України та підпадають під дію міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування можуть подати до органу фіскальної служби заяву про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі або заяву про відшкодування уже сплачених податків на території зарубіжної держави за формами, затвердженими компетентним органом цієї зарубіжної держави.

Заяви подаються з перекладом на українську мову, крім заяв, оформлених російською мовою, до контролюючого органу за місцезнаходженням юридичної особи або місцем проживання фізичної особи.

Заява щодо отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України може бути подана особисто заявником, уповноваженою на це особою або надіслана поштою.

***

В який термін можна подати заяву про перехід на сплату єдиного податку?

Котовська ОДПІ повідомляє, що відповідно до норм Податкового кодексу України за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

***

У лютому поточного року котовськими страхувальниками сплачено понад 7 мільйонів ЄСВ

За статистичними даними відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області, надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за лютий 2016 року склали 7,4 млн. грн. Виконання індикативних показників, доведених наказом ГУ ДФС в Одеській області забезпечено на 83,1%. Сума ЄСВ, перерахована до бюджету за другий місяць поточного року менша проти аналогічного періоду 2015 року на 8,5 млг.гривень.

Це пояснююється, насамперед, тим, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" від 24 грудня 2015 року № 909-VIII, який вніс кардинальні зміни в адміністрування ЄСВ, суттєво зменшивши навантаження на фонд зарплат.

Так, для роботодавців знижено середню ставку нарахованого до сплати єдиного соціального внеску із 41% (в середньому) до 22% (для всіх). Окрім того, скасовано відрахування ЄСВ для робітників, яке складало 3,6 %.

Отож, зекономлені внаслідок такої реформи кошти роботодавці можуть спрямувати на підвищення зарплат найманим працівникам, а у бюджет, у якості часткової компенсації за втрачене ЄСВ, надійде податок на доходи фізичних осіб.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області 

Read more

Четвер, 17 Березень 2016

IНФОРМАЦIЯ Котовської районної ради про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, яких буде залучено до проведення незалежної оцінки майна

IНФОРМАЦIЯ

Котовської районної ради про оголошення конкурсу з відбору суб'єктів оціночної діяльності, яких буде залучено до проведення незалежної оцінки майна.

Назва об'єкта оцінки Адреса Власник

Нежитлове приміщення № ХХІІІ;№XVII Адмінбудівлі літ «А» М. Котовськ вул 50 років Жовтня 105

Котовська районна рада

Ціль проведення незалежної оцінки: визначення вартості обєктів з метою укладання договору оренди.

Для участі в конкурсі суб'єкт оціночної діяльності подає на розгляд Конкурсної комісії такі матеріали:

- Заява про участь у конкурсі;

Відомості про учасника конкурсу:

а) для учасників, які є юридичними особами:

- довідку органу статистики про включення до ЄДРПОУ;

- довідку фінансової установи щодо наявності розрахункового рахунку;

- перелік оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звітів про оцінку майна;

- письмову згоду оцінювачів, яких додатково буде залучено суб'єктом оціночної діяльності до виконання робіт з оцінки майна.

б) для учасників, які є фізичними особами:

- свідоцтво про реєстрацію фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності;

- довідку про взяття на облік платника податку;

- довідку фінансової установи щодо наявності розрахункового рахунку.

Конкурсна пропозиція претендента подається у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання послуг (робіт), калькуляції витрат на виконання робіт, терміну виконання робіт, переліку документів, необхідних для виконання звіту з експертної оцінки.

Пропозиції щодо умов терміну виконання робіт необхідно зазначити в єдиній одиниці виміру - календарних днях.

Конкурсна комісія розглядатиме пропозиції учасників конкурсу з урахуванням оцінки:

- наданої калькуляції витрат на виконання послуг (робіт);

- терміну виконання

- умов оплати

- кваліфікації та досвіду роботи оцінювачів, які працюють у штаті учасника конкурсу.

Звіт з експертної оцінки виконується виключно оцінювачами, які працюють у штаті учасника конкурсу.

Документи приймаються Комісією протягом 10 робочих днів з дня публікації оголошення. Конкурсна документація надається у конвертах з написом "На конкурс суб'єктів оціночної діяльності", запечатаних печаткою учасника конкурсу з описом підтвердних документів, що містяться в конверті.

Конкурс відбудеться через 5 календарних днів після опублікування цього оголошення за адресою: м. Котовськ вул 50 років Жовтня 105, телефон для довідок: (04862) 2-12-11

17.03.2016р

Read more

Вівторок, 15 Березень 2016

НОВИНИ З ПОДАТКОВОЇ Увага: «Гаряча лінія»! 17 березня 2016 року з 10.00 до 11.00

Увага: «Гаряча лінія»!

17 березня 2016 року з 10.00 до 11.00 буде проведено сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» з заступником начальника управління - начальником відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Котовської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області Гладким Сергієм Анатолійовичем на тему: «Сплата податку на нерухомість фізичними особами за 2015 рік».

Контактний телефон: (04862) 2-05-81

***

Користувались іпотечним житловим кредитом - отримайте податкову знижку

Громадяни, які у минулому році користувалися іпотечним житловим кредитом в національній або іноземній валютах, мають право включити до податкової знижки частину суми фактично сплачених протягом звітного податкового року процентів за користування цим кредитом.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, з метою нарахування податкової знижки регулюється ст.175 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для отримання податкової знижки за наслідками 2015 року необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2016 року.

***

До уваги котовчан, отримавших у 2015 році дохід у вигляді спадщини чи подарунка

Громадянам, які у 2015 році отримували доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Так, відповідно до ст. 174 Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, 5%, а також 15% або 20%.

За нульовою ставкою оподатковується, зокрема, вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Ставка 5% застосовується для будь-якого майна для спадкоємців, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку становить 15 або 20%.

Громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, котрий оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов'язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Всім іншим громадянам, які отримали у 2015 році спадщину чи подарунок, необхідно задекларувати такі доходи до 1 травня 2016 року.

***

Антикорупційний сервіс «Пульс»

Інтерактивний сервіс «Пульс» - інструмент двостороннього зв'язку із громадянами та суб'єктами господарювання, який дає можливість запобігати правопорушенням з боку працівників ДФС.

За номером телефону: (044)284-00-07 громадяни та суб'єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкових інспекцій та митниць, про можливі корупційні дії з їхнього боку, оперативно вирішити суперечливі питання, які виникають у процесі адміністрування податків, або під час митного оформлення.

Сервіс «Пульс» працює цілодобово в режимі Call-back.

Заявники протягом 1-3 робочих днів отримують інформацію щодо результатів розгляду звернень та вжитих заходів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін розгляду може бути подовжено до 15 днів.

Зауваження та пропозиції щодо роботи сервісу «Пульс» Ви можете надати в електронному вигляді на адресу: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

***

До уваги платників акцизного податку з реалізації пального

Згідно із змінами до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), внесеними Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», з 01.03.2016 запроваджуються система електронного адміністрування реалізації пального (далі - СЕАРП) та Єдиний реєстр акцизних накладних.

Під реалізацією пального розуміються будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію),поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (підпункт 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація платника акцизного податку з реалізації пального (далі - платник акцизного податку) здійснюється на підставі подання особою заяви, форма якої затверджується Міністерством фінансів України. ДФС веде Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального (далі - Реєстр платників).

Порядок реєстрації платників акцизного податку визначено підпунктом 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу та розділом II Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

Платник акцизного податку може направити до ДФС засобами електронного зв'язку в електронному вигляді запит для отримання витягу із Реєстру платників за формою І(Е)1302501 (далі - Запит).

Не пізніше наступного робочого дня після отримання Запиту ДФС направляє особі засобами електронного зв'язку в електронному вигляді витяг із Реєстру платників. Витяг є дійсним до внесення відповідних змін до Реєстру платників.

Дані Реєстру платників доступні в оновленому «Електронному кабінеті платника» (відкрита та закрита частини).

ДФС після внесення осіб до Реєстру платників протягом одного робочого дня надсилає Казначейству дані для відкриття електронних рахунків платникам акцизного податку. Електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично без укладання договору та на безоплатній основі.

Казначейство відповідно до вимог статті 69 Кодексу надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника акцизного податку не пізніше операційного дня, що настає за днем відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника акцизного податку про реквізити його електронного рахунка у вигляді електронного повідомлення.

***

З початку року фахівцями Котовської податкової інспекції надано майже 1000 адміністративних послуг

З початку 2016 року Центром обслуговування платників Котовської ОДПІ надано 952 адміністративні послуги.

Найбільш запитуваними послугами серед громадян та суб'єктів господарювання є:

- видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків (607);

- реєстрація платника єдиного податку (83);

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій (72).

- надання витягу з реєстру платників єдиного податку (64);

До Центру обслуговування платників Котовської ОДПІ можна звернутися з питань отримання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг, приймання звітності тощо.

З переліком адміністративних послуг можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС України (http://sfs.gov.ua/). Для зручності платників на сайті розміщені електронні форми заяв, необхідні для отримання таких послуг.

***

З початку поточного року котовські платники податків направили до бюджетів усіх рівнів понад 37 млн. гривень

Це майже на 11,4 млн. гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Протягом січня-лютого 2016 року до Зведеного бюджету України котовські платники податків направили 37,1 млн. гривень, в т.ч. до Загального фонду Державного бюджету - 9,7 млн. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року показник надходжень зріс на 17,1 % або на 1,4 млн. гривень.

У розрізі основних податків надходження до Загального фонду Державного бюджету склали:

- податку на доходи фізичних осіб надійшло 5,5 млн.грн.;

- податку на додану вартість надійшло 2,5 млн.грн.;

- військового збору – 1,2 млн.грн.;

До місцевих бюджетів надійшло 27,4 млн. гривень. Це на 59,7 % або на 10,3 млн.грн. перевищує надходження січня-лютого 2015 року.

Найбільша частка надходжень до місцевих бюджетів належить податку на доходи фізичних осіб, якого у січні-лютому поточного року було зібрано майже 16 млн.гривень. Суб'єкти господарювання на спрощеній системі оподаткування сплатили майже 2,0 млн.грн. єдиного податку, а власники земельних ділянок – 7,0 млн.грн. плати за землю та акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів -1,2 млн.грн. .

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Середа, 09 Березень 2016

Про затвердження Програми соціально-економічного розвитку Котовського району на 2016 рік16.03.16

 

Україна

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

КОТОВСЬКА РАЙОННА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

Про затвердження Програми соціально-економічного

розвитку Котовського району на 2016 рік

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму соціально-економічного розвитку Котовського району на 2016 рік (далі – Програма), що додається.

2. Районній державній адміністрації:

2.1. Забезпечити виконання завдань і пріоритетних напрямків розвитку району у 2015 році;

2.2. Розробити план заходів із виконання Програми соціально- економічного розвитку Котовського району на 2016 рік;

2.3. У двотижневий строк після затвердження районною радою показників Програми довести їх до виконавців;

2.4. Розмістити Програму на веб-сайті Котовської районної державної адміністрації.

3. Постійним комісіям районної ради у порядку контролю виконання Програми і за результатами розгляду вносити відповідні пропозиції.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради.

Голова Котовської

районної ради                                                                                    В.П. Синько

16 березня 2016 року

№ -VII

Додаток

до рішення районної ради

від 16 березня2016 року

№ - VII

Програма соціально-економічного розвитку Котовського району

на 2016 рік

м. Котовськ

ВСТУП

Проект Програми соціально - економічного розвитку Котовського району на 2016 рік (далі-Програма) розроблений відділом економічного розвитку, інфраструктури і торгівлі районної державної адміністрації за участю структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади та з урахуванням пропозиції підприємств та господарств району. Проект програми розроблений на основі вимог статті 17 Закону України „Про місцеві державні адміністрації" та Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного та соціального розвитку України», положень Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385, та завдань Плану заходів на 2015-2017 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2015№ 821.

З метою забезпечення реалізації стратегічних пріоритетів розвитку району Програму розроблено з урахуванням основних положень Стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області на період до 2020 року та Плану заходів щодо реалізації Стратегії на 2016-2017 роки.

В проекті Програми наведено аналіз соціально-економічної ситуації, що склалася протягом 2015 року, визначені нагальні проблеми району та завдання економічного і соціального розвитку району на 2016 рік. Проект програми базується на прогнозах, які враховують стан розвитку провідних галузей господарства району та переліку районних програм, реалізація яких здійснюватиметься у 2016 році.

Фінансове забезпечення Програми закладено в місцевих бюджетах на 2016 рік з урахуванням основних заходів, передбачених у відповідних районних програмах, за фінансової підтримки з державного, обласного бюджетів та інвестиційних ресурсів.

І. ТЕНДЕНЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО

РОЗВИТКУ КОТОВСЬКОГО РАЙОНУ У 2015 РОЦІ

1.1 Транспорт та звязок

За станом на 1 січня 2016 р. на території району автобусна мережа складається з 24 маршрутів. Загальна кількість суб'єктів господарювання, здійснюючих пасажирські перевезення в районі - 6, з них всі фізичні особи-підприємці, які обслуговують 10 маршрутів.

З метою забезпечення мешканців сіл автобусним сполученням у вересні та жовтні 2015 року були оголошені конкурси на визначення перевізників на приміські автобусні маршрути загального користування, що не виходять за межі Котовського району. Заявки на участь у конкурсах не надходили.

За 11 місяців 2015 року послугами автомобільного транспорту скористалися 233,7 тис. пасажирів, що на 20,4 % менше відповідного періоду 2014 року.

У 2015 році збережена мережа відділень поштового зв'язку. Мережа центру поштового зв'язку № 7 у Котовському районі складається з 19 відділень: 16 стаціонарних ВПЗ та 3 пересувних ВПЗ.

На території району телекомунікаційні послуги надає Цех телекомунікаційних послуг № 15 Одеської філії ПАТ „Укртелеком". Забезпечує зв'язок – 25 телефонних підстанцій, які розташовані в селах Котовського району.

1.2 Промисловість

Динаміка розвитку промисловості

Темп приросту (зниження) промислового виробництва у 2015 році, %

Темп промислової продукції -3,6

Хімічна промисловість -3,6

Кисень рідкий -28,8

Азот рідкий +283,0

Кисень газ -15,1

Аргон газ +8,6

1.3 Сільське господарство

Виробництво продукції сільського господарства

Показники 2012 2013 2014 2015 (очікуване)

По усіх категоріях

виробництво, млн.грн. 230 337,6 312,4 230,8

темп росту (зниження), % 75,5 146,8 92,5 73,8

По с/г підприємствах

виробництво, млн.грн. 97,1 188 176 126

темп росту (зниження), % 66,5 193,6 93,6 71,6

По населенню

виробництво, млн.грн. 133 149,6 136,4 104,8

темп росту (зниження), % 83,8 112,5 109,6 76,8

Стабільні темпи промислового виробництва які були в районі у 2014 році на жаль не збереглися у промисловості у звітному періоді. Обсяги промислового виробництва по району за 2015 рік в порівнянні з 2014 роком зменшилися на 3,6 % і становять 8522,9 тис.грн. Вплив економічно-фінансової кризи, зменшення попиту споживачами промислової продукції призвело до зменшення збуту продукції.

На території Котовського району діють два промислових підприємства: ПАТ «Південтехгаз» та ТОВ «Південремверстат».Обсяги виробництва ТОВ „Південремверстат" незначні, чисельність працюючих менше 50 осіб, тому підприємство віднесено до колу статистично малих підприємств.

Рослинницька галузь є домінуючою у економіці Котовського району.

Станом на 1 січня 2016 року налічується 73 агроформувань з них 45 фермерських господарств (за статистичними даними).

Функціонує 2 підприємства, які займаються зберіганням зерна.

За попередніми підсумками 2015 року аграріями району очікується отримати валову продукцію сільського господарства у всіх категоріях господарств на суму 230,8 млн.грн., що на 81,6 млн.грн. або на 26,2 % менше ніж у 2014 році.

Збирання зернових та зернобобових культур (включаючи кукурудзу)

Для аграріїв 2015 рік виявився досить непростим з огляду на ускладнення економічної ситуації та складні погодні умови. У 2015 р. валовий збір ранніх зернових та зернобобових культур по району склав 74,1 тис.тонн, що на 13,3 тис.тонн менше ніж у 2014 р. при урожайності 30,1 ц/га, в 2014 р. – 37,4 ц/га.

За попередніми підсумками 2015 року господарствами всіх категорій зернових та зернобобових культур (включаючи кукурудзу) скошено та обмолочено 37 тис. га, намолочено 100,2 тис. тонн при середній урожайності 27,1ц/га. Загальний валовий збір можна порівняти із сезонами 2010 та 2011 років, коли вал зернових і зернобобових культур складав 95,4 та 107,3 тис. тонн відповідно.

озимої пшениці - 47,5 тис.тонн, 32,0 ц/га;

озимого ячменю - 21,6 тис.тонн, 29,7 ц/га;

ярого ячменю – 4,4 тис.тонн, 21,2 ц/га;

кукурудзи – 26,1 тис.тонн, 21,1 ц/га.

Найкращі результати по урожайності озимої пшениці отримали: ТОВ „Старокульнянське" – 43,5 ц/га, СВК „Дружба народів" – 53,4 ц/га, ТОВ „Чубівське зерно" – 41,1 ц/га.

Найкращі результати по урожайності озимого ячменю отримали: ТОВ „Едем" – 45,1 ц/га, ТОВ „Світоч" – 44,3 ц/га, СВК „Дружба народів" – 43,7 ц/га.

Найкращі результати по урожайності кукурудзи на зерно отримали: ТОВ „Котовське зерно" – 29,9 ц/га, ТОВ „Світоч" – 29,7 ц/га, ТОВ „Едем" – 28,0 ц/га.

Соняшнику зібрано на площі 10,437 тис. га, що на 1,1 тис.га більше ніж у 2014 році. Але валовий збір склав – 20,3 тис.тонн, що на рівні 2014 року, що пов'язано з зниженням середньої урожайності соняшнику на 3,9 ц/га, урожайність 2015 року – 17,9 ц/га.

Найкращі результати по урожайності соняшника отримали: ФГ „Юпітер С" – 33,1 ц/га, ТОВ „Старокульнянське" – 32,0 ц/га, ТОВ „Едем" – 32,0 ц/га.

Кукурудзи на зерно зібрано на площі 12,4 тис. га, намолочено 26,133 тис.тонн, при урожайності 21,1 ц/га.

Кукурудзи на силос убрано 119 га, засиловано 313 тонн, при урожайності 26 ц/га.

Під урожай 2016 р. в районі посіяно озимих культур на площі 21121 га, у тому числі озимої пшениці 12966 га, озимого ячменю – 8141 га, озимого жита – 14000 га, ріпаку на зерно – на площі 310 га. Зорано зябу на площі 38,7 тис.га.

В районі займається садівництвом три господарства: ФГ „Агромпромсад", ПП „Ніколас", ТОВ „Тимірязівське".

В 2015 році господарствами району придбано 47 одиниць сільськогосподарської техніки на суму – 11139,5 тис.грн.

В районі тваринництвом на 01.01.2016 року займається 6 господарств, ліцей та населення району.

.

Очікувані показники: загальні обсяги виробництва м'яса (реалізації худоби та птиці на забій у живій вазі) за попередніми підсумками 2015 року зменшились на 0,3 тис.тонн або на 12,6% і складає 2,2 тис.тонн, надій молока зменшився на 1,3 тис.тонн або на 7,0 % і складае – 17,9 тис.тонн. У сільськогосподарських підприємствах проти 2014 року покращились показники продуктивності тварин. Середній надій молока від однієї корови зріс на 972 кг або на 35,8% і склав – 3682 кг. Господарствами району надоєно молока на 18,6% або на 84 тонни більше ніж у 2014 році.

На 1 січня 2016 року порівняно з початком 2015 року в усіх категоріях господарств чисельність поголів'я великої рогатої худоби збільшилась на 0,7 % або на 55 гол. і становить – 7386 гол., у тому числі корів більше на 45 гол або на 1,1% і становить – 3947 гол. Вирощуванням великої рогатої худоби в районі займається 5-ть сільгосппідприємств. Збільшення поголів'я великої рогатої худоби спостерігалось у ДПДГ „Новоселівське"- (+ 19 гол.), СВК „Дружба народів" – (+ 47 гол.), СТОВ „Куяльник" – (+ 4 гол.) та ФГ „Агропромсад"- (+ 3 гол.).

Поголів'я свиней в усіх категоріях господарств зменшилось на 7,2% (-585 гол.) і становить 7540 гол., стадо овець та кіз стало менше на 11,1% (-403 гол.) і становить 3209 гол. На 01.01.2016 р. займається вирощуванням свиней 4 господарства, а вівчарством одне господарство. У 2015 році ДПДГ „Новоселівське" майже реалізувало всіх свиней, залишок на 01.01.2016 – 4 гол. (-651 гол), СТОВ „Старокульнянське" реалізувало все стадо овець (-386 гол.).

1.4 Внутрішня торгівля

Динаміка обороту роздрібної торгівлі, млн. грн.

Станом на 01.01.2016 року на території Котовського району налічується 103 об'єктів торгівлі, що на рівні минулого року, 10 об'єктів ресторанного господарства (-1 од.) та 1 об'єкт побутового обслуговування. В торговій мережі відбувалися зміни орендарів та власників.

По Котовському району в системі СТ „Мрія" налічується 32 магазини і 5 підприємств громадського харчування (кафе). Проведено ремонти по 9 об'єктах на суму 145,5 тис.грн. (ремонт фасадів, заміна вікон на металопластикові, ремонт даху, електропроводки, побудовано камін).

Роздрібний товарооборот торгової мережі за січень – вересень 2015 р. склав 21749,5 тис.грн., що на 1167,2 тис.грн. або 5,1 % менше, ніж за 9 місяців 2014 року.

На жаль, як і в попередні роки не відбувається реальних змін на краще в побутовому обслуговуванні населення району. В районі побутові послуги сільському населенню надаються в с. Новоселівка (перукарня).

1.5. Будівництво

На території Котовського району зареєстровані два підприємства, які займаються будівництвом житлових та не житлових будівель: ТОВ „Українсько-болгарська будівельна компанія" та ТОВ „Агро – 2". Протягом 2014 року будівельні роботи підприємствами не здійснювались.

У 2015 р. в сільській місцевості введено в експлуатацію один житловий будинок загальною площею 88 м2.

З метою залучення молоді в соціально-економічний розвиток села, збільшення в районі обсягів індивідуального житлового будівництва, забезпечення його доступності населенню, тривала реалізація Програми надання державно-пільгового кредиту населенню Котовського району "Власний дім" на 2011-2015 рр.

За час реалізації районної програми за останні 4 роки (2012-2015 рр.) з районного бюджету виділено 40 тис. грн. (по 10 тис. грн. щорічно), які перераховано до комунального підприємства „Одеський обласній фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі" (далі- Фонд) для підтримки індивідуального житлового будівництва у Котовському районі. Через Фонд з залученням усіх джерел фінансування було надано довгострокових пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам Котовського району на загальну суму 542,0 тис. грн., з них:

2012 рік – 221,0 тис. грн.

2013 рік – 44,0 тис. грн.

2014 рік – 150,0 тис . грн.

2015 рік - 127,0 тис.грн.

За вказаний період часу кредити отримали 17 сімей (чол.) району.

Для вирішення найбільш нагальних проблемних питань наш район у 2015 році отримав з обласного бюджету кошти в сумі 2548,1 тис. грн

За ці кошти:

- погашена кредиторська заборгованість в сумі 1300 тис.грн. за будівництво підвідного газопроводу до с.Качурівка Котовського району;

- проведений капітальний ремонт водогону східної частини с.Новоселівка Котовського району – 349,3 тис.грн.;

- капітальний ремонт сільського водогону с.Гонората Котовського району – 274,1 тис.грн.;

- капітальний ремонт ЗОШ 1-Ш ступенів в с.Липецьке Котовського району – 252,3 тис.грн.;

- капітальний ремонт даху навчально - виховного комплексу №2 сел.Борщі Котовського району – 372,4 тис.грн.

З районного бюджету розвитку виділено 1926,5 тис.грн., в тому числі на погашення кредиторської заборгованості за 2014 рік в сумі 394,1 тис.грн. Кошти освоєні на наступні об'єкти:

-капітальний ремонт системи димовидалення, рециркуляції води і електропостачання котельної школи с.Нестоїта – 67,1 тис.грн (погашення кредиторської заборгованості за 2014 рік);

-капітальний ремонт котельної ЗОШ 1-П ступенів в с. Гонората – 188,7 тис.грн (погашення кредиторської заборгованості за 2014 рік);

-капітальний ремонт НВК №2 – заміна вікон в сел. Борщі – 99,1 тис.грн (погашення кредиторської заборгованості за 2014 рік);

-капітальний ремонт котельні, тепломережі і системи опалення школи в с.Качурівка – 39,2 тис. грн. (погашення кредиторської заборгованості за 2014 рік);

-капітальний ремонт даху навчально-виховного комплексу №2 в сел..Борщі – 164,7 тис.грн.;

-капітальний ремонт Нестоїтської ЗОШ 1-Ш ступенів – заміна вікон (енергозберігаючі заходи) – 344,8 тис.грн.;

-капітальний ремонт навчально-виховного комплексу в с.Мардарівка – 759,2 тис.грн.;

-благоустрій навчально-виховного комплексу в с.Мардарівка – 197,1 тис.грн.;

-капітальний ремонт сільського водогону в с.Гонората – 66,6 тис.грн.;

1.6 Житлово-комунальне господарство

Господарську діяльність із централізованого водопостачання та водовідведення здійснює КП „Борщівський водоканал" та КП „Струмок" с.Новоселівка.

Позитивним фактором у сфері житлово-комунального господарства району є оплата житлово-комунальних послуг. За оперативними даними рівень сплати за спожиті житлово-комунальні послуги на 01.01.2016 р. склав – 100 %. Заборгованість відсутня.

В районі газифіковано 19 населених пунктів, що складає 31,1 % від загальної чисельності населених пунктів району.

З метою підвищення ефективності теплопостачання та збереження бюджетних коштів відремонтована котельня Гоноратської ЗОШ І-ІІ ст., здійснено капітальний ремонт даху Борщівського НВК І-ІІІ ст., проведено заміну вікон на склопакети у Нестоїтській, Липецькій, Мардарівській школах.

З метою забезпечення населення району водою в с.Новоселівка проведено капітальний ремонт водопровідної мережі протяжонністю 2,1 км. Ведуться роботи по капітальному ремонту водогону в с.Гонората. Погашено кредиторську заборгованість в сумі 1300 тис. грн. за будівництво газопроводу до с.Качурівка. Проведено капітальний ремонт навчально-виховного комплексу в с.Мардарівка, проведено реконструкцію частини школи під дитячий садок на 40 місць. Завершено ремонтні роботи щодо відкриття другої групи в Бочманівському ДНЗ.

1.6. Інвестиції

Капітальні інвестиції, млн.грн.

За січень – вересень 2015 року підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 54,3 млн.грн. капітальних інвестицій, що на 45,3% більше ніж у відповідному періоді 2014 року (37,4 млн.грн.). На одного мешканця району припадає 1951,1 грн. капітальних інвестицій. Найвагомішу частку капітальних інвестицій становлять кредити банків – 31,7 млн.грн. (58,4%) та власні кошти підприємств – 22,4 млн.грн. (41,2%). На будівництво житлових будівель було використано 178 тис.грн. капітальних інвестицій, які стовідстовково освоєні на будівництво індивідуальних житлових будинків.

Прямі іноземні інвестиції, тис.дол.США

На 1 січня 2015 року загальна сума прямих іноземних інвестицій з країн до району становила 205,8 тис.дол.США. Серед країн світу першим і єдиним лідером прямого іноземного інвестування в економіку району була Молдова 205,8 млн.дол.США (100,0% від загального обсягу прямих інвестицій). Прямі інвестиції у розрахунку на 1 особу населеня становлять 7,6 дол.США. При цьому, слід відмітити, як позитивний факт, що вилучення іноземних інвестицій з району протягом звітного періоду не здійснювалося.

.

1.7. Зовнішня торгівля.

За попередніми підсумками 2015 року, обсяги експорту товарів та послуг становлять 5,9 тис.дол.США, з них 100 відсотків становить експорт послуг – 5,9 тис.дол.США (Трансагропром). Поставок імпорту в район не було. Сальдо зовнішньої торгівлі позитивне.

1.8. Підприємництво

Протягом 2015 року спотрегіається зменшення кількості юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

На 1 січня 2016 року на обліку в органах державної реєстрації знаходяться 253 юридичні особи та 619 фізичних осіб-підприємців. Зреєстровано 39 підприємців, припинили підприємницьку діяльність – 62 фізичні особи-підприємця.

Одним з факторів збільшення кількості припинень фізичних осіб-підприємців є спрощення процедури реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за заявницьким принципом відповідно до чинного законодавства в частині скасування двоетапної процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням та за судовим рішенням, що не пов'язане з банкрутством фізичної особи-підприємця.

Кількість малих підприємств становить 90 од. У розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення функціонує 33 малих підприємств.

У рамках виконання Закону України „Про адміністративні послуги" надання адміністративних послуг мешканцям району здійснюється через Центр надання аміністративних послуг Котовської міської ради. Впродовж 2015 року Центр надання адміністративних послуг працював над організацією надання адміністративних та дозвільних послуг, спрощенням дозвільних процедур та вдосконаленням своєї роботи відповідно до вимог чинного законодавства.

У 2015 році центром надання адміністративних послуг Котовської міської ради надано 3784 адміністративних послуг сільському населенню Котовського району, що в 6 разів більше ніж у 2014 році. Надано 14 - документів дозвільного характеру.

1.9. Демографічна ситуація

Чисельність наявного населення на кінець року, тис.осіб

На даний час демографічна ситуація в районі залишається незадовільною, смертність перевищує народжуваність.

За 11 місяців 2015 року померло 492 людина (у 2014 р. – 488 люд.), а народилося 309 дітей (у 2014р. – 320 дітей). Внаслідок природного скорочення населення кількість жителів Котовського району зменшилась на 183 осіб.

У звітному періоді 2015р. зафіксовано міграційне скорочення на 96 особи.

Загальне скорочення чисельності населення за 11 місяців 2015 року становить 279 особи.

У результаті загального скорочення кількість наявного населення району за оцінкою на 1 грудня 2015 р. становила 27055 осіб.

1.10. Ринок праці та доходи населення

Чисельність безробітного населення на обліку центру зайнятості на початок року, осіб

За даними Котовського міськрайонного центру зайнятості протягом 2015 року на обліку перебувало 2124 чол.сільських жителів, з них мали статус безробітного 1848 чол.

Середньооблікова кількість штатних працівників у січні – вересні 2015 року 1980 осіб, що на 272 працівника або на 12,0% менше ніж у аналогічному періоді 2014 року. З них в промисловості працює 72 чол.

Рівень зайнятості населення становить 26,9 %.

Середньомісячна заробітна плата працівників району у січні-вересні 2015 року становить 2492 грн., що на 19,5 % більше відносно відповідного періоду 2014 року та на 80% більше мінімальної заробітної плати (1378 грн.). Середня заробітна плата працівників промисловості в районі становить 3487,0 грн.

За оперативними даними рівень середньомісячної заробітної плати працівників Котовського району у листопаді 2015 р. становить 2556 грн. Темп росту рівня середньомісячної заробітної плати у листопаді 2015 р. до відповідного місяця 2014 року складає 110 %.

Станом на 01.01.2016 р. відділом праці здійснено 24 перевірки у сфері легалізації заробітної плати та зайнятості населення, виявлено 2 випадки порушень. Загальна сума легалізованої заробітної плати з початку року складає 22,0 тис.грн.

Місцевими органами виконавчої влади інтенсивно проводиться робота щодо недопущення появи боргів із виплати заробітної плати.

Заборгованість з виплати заробітної плати працівникам району відсутня.

1.11. Соціальний захист населення

Станом на 01.01.2016 року в районі мешкає 7146 пенсіонерів, що на 259 пенсіонерів менше ніж на початок 2015 року (7405 чол.).

Середній розмір пенсії по району за 2015 рік становить 1375,98 грн. та збільшився до 2014 року на 82,93 грн. або на 6,4%.

У 2015 році субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 2872 домогосподарсвам, загальна сума призначених субсидій становила 2867,8 тис.грн. Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство становив 998,5 грн. (по області – 170,5 грн.).

Крім того, 2626 домогосподарствам було призначено субсидій для відшкодування витрат на придбання твердого палива та газове опалення на суму 23167,1 тис.грн.

Заборгованість по виплаті субсидій по району відсутня.

.

ІІ. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ

РОЗВИТКУ РАЙОНУ НА 2016 РІК

ПОДАТКОВО-БЮДЖЕТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Умови функціонування:

Недостатня фінансова спроможність місцевих бюджетів для повного забезпечення фінансування захищених статей видатків по бюджетних установах.

Недостатній обсяг бюджетного фінансування на надання пільг громадянам, передбачених законодавством.

Мета: посилення ролі та підвищення бюджетної і фінансової самостійності місцевих бюджетів; ефективне управління бюджетними ресурсами та досягнення стратегічних цілей соціально-економічного розвитку району.

Основні завдання:

підвищення рівня взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення збільшення надходжень до місцевих бюджетів та забезпечення фінансової спроможності територіальних громад;

сприяння фінансовій підтримці об'єднаних територіальних громад, в разі проведенняя процедури об'днання, з метою забезпечення їх ефективного функціонування;

скорочення податкового боргу суб'єктів господарювання до бюджетів усіх рівнів;

проведення оптимізації використання бюджетних коштів.

Критерії досягнення:

забезпечення виконання планових надходжень податків та інших обов'язкових платежів до зведеного та місцевих бюджетів району;

цільове використання бюджетних коштів, забезпечення першочергового фінансування захищених статей видатків бюджету.

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА

Умови функціонування:

недосконалість нормативно-правової бази з надання адміністративних послуг;

обмеженість доступу суб'єктів підприємницької діяльності до фінансових ресурсів, у тому числі через високі відсоткові ставки на отримання кредитних ресурсів;

відсутність районного фонду підтримки підприємництва.

Мета: дерегуляція підприємницької діяльності, сприяння у наданні фінансово-кредитної, інвестиційної та інноваційної підтримки малого і середнього підприємництва, розвитку дієвої інфраструктури підтримки бізнесу.

Основні завдання:

реалізація заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Котовському районі на 2016-2018 роки;

забезпечення надання адміністративних послуг сільському населенню Котовського району через центр надання адміністративних послуг Котовської міської ради;

здійснення заходів з дерегуляції підприємницької діяльності;

надання фінансово-кредитної підтримки суб'єктам малого і середнього підприємництва для започаткування і ведення власної справи через Регіональний фонд підтримки підприємництва в Одеській області;

надання інформаційно-консультативної, ресурсної та освітньої підтримки малого та середнього підприємництва.

Критерії досягнення:

підвищення якості надання адміністративних послуг;

питома вага обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) малими підприємствами у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг) становитиме 51,0%;

кількість малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення залишиться на рівні 2015 року - 34 одиниць;

кількість фізичних осіб-підприємців становитиме 620 осіб;

чисельність найманих працівників на малих підприємствах залишиться на рівні 2015 року – 490 осіб.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Умови функціонування:

нестабільність валютного курсу та збереження високої вартості кредитного ресурсу;

нерозвиненість механізмів державно-приватного партнерства.

Мета: створення конкурентоспроможного та позитивного іміджу Котовського району, високого рівня інвестиційної привабливості району з метою збереження вкладених та залучення додаткових вітчізняних та іноземних інвестицій.

Основні завдання:

постійний моніторинг та аналіз проектів, програм, які виділяють гранти;

мобілізація всіх існуючих ресурсів для залучення як вітчизняних, так і іноземних інвестицій в економіку району;

сприяння реалізації інвестиційних проектів у рамках державно-приватного партнерства;

співфінансування проектних пропозицій в рамках проектів міжнародної допомоги, передбачити в районному бюджетні на 2016 рік - 600,0 тис.грн.;

участь у бізнес-форумах, семінарах, круглих столах та іміджевих заходах з питань інвестиційної політики за участю представників закордонних ділових кіл;

постійна актуалізація та оновлення переліку інвестиційних проектів, які реалізуються та плануються до реалізації на території району.

Критерії досягнення:

зростання позитивного інвестиційного іміджу Котовського району.

налагодження нових ділових контактів з потенційними інвесторами

залучення інвестиційних ресурсів, грантів у пріоритетні галузі економіки району

за рахунок усіх джерел фінансування планується освоїти 70,0 млн. грн. капітальних інвестицій;

спрямування основної частки капітальних інвестицій на розширення, реконструкцію, технічне та технологічне переозброєння діючих сільгосппідприємств Котовського району;

сприяння реалізації інвестиційних проектів на базі ТОВ „Південремверстат" та з будівництва сонячної електростанції на території Борщівської сільської ради.

РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ, СФЕРИ ПОСЛУГ

Умови функціонування:

зниження купівельної спроможності населення, що, у свою чергу, негативно впливає на фінансово-господарську діяльність торговельних мереж району;

відсутність системного підходу до провадження торговельної діяльності, зокрема в обліковому відображенні операцій;

високий рівень залежності вітчизняної економіки від вартості основних енергоносіїв;

недосконалість методів державного регулювання внутрішньої торгівлі та сфери послуг;

недосконалість системи статистичного обліку показників цінової ситуації.

Мета: недопущення зниження рівня життя населення та забезпечення його потреби у високоякісних товарах та послугах, стримування інфляційних процесів та доступність основних споживчих товарів широким верствам населення.

Основні завдання:

постійне відстеження та аналіз показників сфери внутрішньої торгівлі і послуг та цінової ситуації на основні продовольчі товари;

реалізація на районному рівні повноважень щодо державної цінової політики;

сприяння у вирішенні проблемних питань функціонування підприємств сфери торгівлі та послуг;

розширення мережі підприємств роздрібної торгівлі на 2 од.;

створення умов для продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками;

проведення ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції, в яких братимуть активну участь виробники сільськогосподарської продукції району.

Критерії досягнення:

обсяг обороту роздрібної торгівлі прогнозується до 27 млн. грн., що на 3% більше 2015 року;

питома вага обороту роздрібної торгівлі Котовського району в загальному обороті роздрібної торгівлі Одеської області становитиме 0,05%;

До кінця 2016 року планується розширення діючих торговельних мереж району шляхом відновлення роботи магазинів:

• Магазин с.Борщі

• Магазин с.Климентове

• Магазин с.Липецьке

РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ ТОВАРАМИ І ПОСЛУГАМИ

Умови функціонування:

низька конкурентоспроможність значної частини української промислової продукції, що зумовлена високою залежністю від енергоносіїв, сировини, машин та устаткування;

недостатність фінансової, організаційної та інформаційної державної підтримки експорту;

низький рівень співробітництва з країнами, що розвиваються.

Мета: стабілізація та розвиток цілісного співробітництва з державами та регіонами світу, міжнародними торговельними структурами для створення сприятливих умов розвитку зовнішньоекономічної діяльності.

Основні завдання:

пошук нових перспективних ринків збуту продукції районного виробництва;

реалізація спільних міжнародних проектів та програм;

активізація співпраці у рамках угоди про асоціацію між Україною та ЄС;

участь у ярмарково-виставкових заходів, націлених на просування районного продукту на міжнародні ринки;

проведення комплексного аналізу експортного потенціалу району.

Критерії досягнення:

за умов планомірної стабілізації вітчизняної економіки експорт товарів та послуг збільшится на 1,6%;

підвищення рівня обізнаності міжнародних ділових кіл про виробників Котовського району.

ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Умови функціонування:

виникнення дефіциту потужності, як наслідок запровадження графіків аварійних відключень енергопостачання;

забезпечення реалізації загальнодержавної стратегії скорочення споживання природного газу та зменшення енергетичної залежності держави від його імпорту.

Мета: раціональне та економне використання паливно-енергетичних ресурсів у всіх сферах життєдіяльності, зменшення загальних витрат на споживання паливно-енергетичних ресурсів, підвищення ефективності їх використання.

Основні завдання:

реалізація заходів Районної програми з енергоефективності та енергозбереження Котовського району Одеської області на 2014-2016 роки;

забезпечення енергозбереження в усіх сферах господарювання;

розміщення інформаційних та аналітичних матеріалів у друкованих засобах масової інформації, Інтернеті (веб-сторінці) для стимулювання населення до здійснення енергоощадних заходів;

проведення підприємствами комунальної сфери інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо ефективного використання енергетичних ресурсів і питної води.

Критерії досягнення:

продовження модернізації електричних підстанцій;

встановлення електричних та теплоакумуляційних котлів для скорочення споживання природного газу як в закладах соціальної сфери, так і населенням;

реалізація заходів з енергозбереження установ соціальної сфери та житлових будинків (заміна віконних блоків на металопластикові, впровадження енергозберігаючих ламп, ремонт та утеплення покрівель, ін.).

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Умови функціонування:

недостатність наповнення інформаційної бази державного земельного кадастру;

необхідність дотримання вимог законодавства щодо оформлення прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, в тому числі прав на їх оренду, відповідно до положень Земельного кодексу України на конкурентних засадах (земельних торгах) у формі аукціону.

Мета: раціональне використання та охорона земельних ресурсів, реалізація державної політики щодо забезпечення сталого розвитку землекористування, рівності права власності на землю територіальних громад та держави, захисту прав власників та користувачів земельних ділянок, а також створення більш сприятливих умов для залучення інвестицій у пріоритетні галузі економіки району.

Основні завдання:

моніторинг земельних ділянок під реалізацію інвестиційних проектів;

земельні торги у формі аукціону з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення державної власності.

Критерії досягнення:

реалізація заходів Районної програми подальшого реформування земельних відносин в Котовському районі на 2012-2017 рр.;

укладання договорів на оренду землі;

врегулювання земельних відносин при передачі землі у власність, користування спадщину, даруванні, куплі-продажу.

ТРАНСПОРТ, ТРАНСПОРТНА ІНФРАСТРУКТУРА

Умови функціонування:

недосконалість нормативно-правової бази та складність процедур надання в концесію об'єктів права державної власності;

відсутність законодавчого врегулювання правового статусу штучно створених земель (намитих, насипаних, створених із застосуванням інших гідротехнічних технологій) і їх відведення;

громіздка процедура передачі державним підприємствам об'єктів нерухомого майна.

Мета: забезпечення безпеки дорожнього руху, удосконалення автобусного сполучення, покращення автобусного обслуговування.

Основні завдання:

капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення;

поточний ремонт комунальних доріг;

оптимізація автобусної мережі;

проведення конкурсу з визначення перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування;

оновлення автобусного парку.

Критерії досягнення:

збільшення обсягів перевезень (відправлень) пасажирів усіма видами транспорту на 1,5%;

укладання договорів з переможцями конкурсу з визначення перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування;

за рахунок державних коштів ремонт автомобільних доріг загального користування;

поточний ремонт доріг комунальної власності в населенних пунктах 18 сільських рад.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Умови функціонування:

високий ступінь зносу основних фондів;

високі відсоткові ставки комерційних банків, особливо на довгостроковий період;

висока енергоємність виробництва та обмеження споживання енергоресурсів;

підвищення цін на енергоносії, частка яких у структурі собівартості продукції надто висока, особливо у хімічній та металургійній галузях виробництва;

зниження попиту на продукцію вітчизняних та іноземних товаровиробників на внутрішньому ринку.

Мета: забезпечення функціонування діючих промислових підприємств, сприяння переходу на європейські стандарти якості продукції вітчизняного промислового виробництва, зростанню її конкурентоспроможності з імпортними товарами та пошуку нових ринків збуту, як на території країни, так і за її межами.

Основні завдання:

Для органів влади:

надання всебічної підтримки підприємствам, що мають стратегічне значення для економіки району та формують економічний потенціал району;

з метою регулювання споживання енергоресурсів сприяння вирішенню проблемних питань, що впливають на забезпечення технологічних процесів підприємств;

проведення нарад, зустрічей, консультацій щодо оптимізації впливу складної економічної ситуації на фінансово-господарську діяльність підприємств;

сприяння реалізації перспективних напрямів розвитку підприємств;

Для суб'єктів господарювання:

запровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій, перехід на альтернативні види палива;

розширення присутності продукції районних виробників на внутрішньому та зовнішньому ринках з адаптацією до європейських та світових стандартів.

Критерії досягнення:

забезпечення приросту обсягів виробництва промислової продукції не менш ніж на 1,1%;

збільшення обсягів реалізованої промислової продукції на 1,1 % та її частки у загальному обсязі по області на рівні - 0,03%;

збереження існуючих робочих місць (73 р.м.);

зростання заробітної плати працівників промисловості на 7-8%;

завершення реалізації інвестиційних проектів щодо розширення діючих виробництв та запровадження сучасних технологій;

забезпечення участі районних виробників у всеукраїнських, регіональних та міжнародних виставково-ярмаркових заходах, форумах, ділових зустрічах, презентаціях продукції промислових підприємств.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

Умови функціонування:

зниження родючості земель, необхідність впровадження енерго- та вологозберігаючих технологій;

залежність результатів сільськогосподарського виробництва від природно-кліматичних умов;

відсутність в районі птахофабрики;

нестабільність цін на продукцію сільського господарства;

недосконале функціонування інфраструктури аграрного ринку;

Мета: забезпечення ефективного функціонування сільськогосподарської галузі шляхом дотримання обґрунтованих сівозмін, зменшення залежності від вирощування монокультур, забезпечення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Основні завдання:

раціональне використання природних ресурсів, особливо земель сільськогосподарського призначення, удосконалення структури посівних площ та впровадження у виробництво елементів науково обґрунтованої системи землеробства передової техніки та технологій вирощування сільськогосподарських культур;

сприяти збільшенню чисельності поголів'я великої рогатої худоби, свиней, забезпечивши сприятливі умови для залучення інвестицій у розвиток тваринницької галузі;

підвищення рівня життя сільського населення.

Критерії досягнення:

забезпечення виробництва валової продукції сільського господарства (у цінах 2010 року) на суму не менше 250,5 млн. грн.;

покращення продуктивності тварин (збільшення удою молока на одну корову);

РИНОК ПРАЦІ

Умови функціонування:

скорочення кількості зайнятих та збільшення чисельності безробітних;

невідповідність попиту на робочу силу її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі та недостатній рівень кваліфікації осіб, які шукають роботу;

«тіньова» зайнятість;

низький рівень доходів населення та мотивації до праці;

міграція робочої сили (щорічно зростає кількість вибивших мігрантів працездатного віку, які працюють за межами району – 390 осіб).

Мета: недопущення зростання безробіття, підвищення економічної активності населення, сприяння продуктивній зайнятості шляхом здійснення заходів з державного регулювання ринку праці, збереження кадрового потенціалу підприємств.

Основні завдання:

реалізація заходів Програми зайнятості населення Котовського району на період до 2017 року;

організація громадських і тимчасових робіт для безробітних;

організація професійного навчання безробітних та надання профорієнтаційних послуг;

сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.

Критерії досягнення:

кількість штатних працівників скоротиться до 1960 осіб, рівень зайнятості – до 26,7 %;

кількість безробітних на кінець 2016 року – 470 осіб;

рівень зареєстрованого безробіття очікується на рівні 2015 року і становитиме 2,9%.

ГРОШОВІ ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

Умови функціонування:

зниження реальних доходів населення;

значне скорочення чисельності штатних працівників.

Мета: виведення зайнятості населення із «тіні», забезпечення зростання доходів громадян, у тому числі підвищення рівня заробітної плати, недопущення появи заборгованості з виплати заробітної плати.

Основні завдання:

активізація діяльності місцевих комісій з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, робота із підприємствами у розрізі галузей економіки;

постійна та скоординована робота територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та органів державної виконавчої влади в напрямках:

- недопущення фактів виплати заробітної плати у «конвертах»;

- контроль за своєчасною виплатою заробітної плати і не нижче за встановленого законодавством мінімального рівня;

- контроль за дотриманням умов колективних договорів та генеральних угод в частині оплати праці, недопущення необґрунтованого зменшення заробітної плати;

погашення податного боргу, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду України та запобігання випадків неплатоспроможності.

Критерії досягнення:

зростання середньомісячної заробітної плати на 6,0%;

недопущення появи заборгованості з виплати заробітної плати.

Додаток І

Основні прогнозні показники

економічного і соціального розвитку Котовського району на 2016 рік

Показник 2015 рік

очікуване 2016 рік прогноз 2016 р. до

2015 р., %

Темп росту (зниження) виробництва промислової продукції, відсотків 96,4 101,1 х

Обсяг реалізованої промислової продукції, млн.грн. 8,5 8,6 101,1

Валова продукція сільського господарства у всіх

категоріях господарств у цінах 2010 року, всього млн.грн. 230,8* 250,5 108,5

у т.ч. рослинництва 165,3* 181,8 109,9

тваринництва 65,5* 68,7 104,9

Сальдо торговельного балансу, млн..дол.США 0,07* 0,07 100,0

Обсяг експорту (товарів та послуг) – всього, тис.дол.США 5,9 6,0 101,6

Обсяг експорту товарів – всього, тис.дол.США - - х

Обсяг експорту послуг – всього, тис.дол.США 5,9 6,0 101,6

Обсяг імпорту (товарів та послуг) – всього, тис.дол.США - - х

Обсяг імпорту товарів – всього, тис.дол.США - - х

Обсяг імпорту послуг – всього, тис.дол.США - - х

Обсяг прямих іноземних інвестицій – всього, тис.дол.США 205,8 205,8 100,0

Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування у фактичних цінах, млн. грн. 65,0* 70,0 107,7

Обсяг виконаних будівельних робіт у фактичних цінах, млн.грн. - - х

Введення в експлуатацію загальної площі житла за рахунок усіх джерел фінансування, кв.м 88 90 х

Оборот роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообороту як юридичних , так і фізичних осіб) – у фактичних цінах, млн.грн. 26,2* 27,0 103,0

Середньомісячна заробітна плата робітників і службовців:

номінальна, гривень 2556* 2641 103,3

Чисельність населення у віці 15-70 років, зайнятого економічною діяльністю, тис.чол. 4035* 4005 99,2

Рівень зайнятості населення у віці 15-70 років у відсотках до населення відповідної вікової групи, відсотків 26,9* 26,7 х

Рівень безробіття, визначений за методологією МОП, відсотків до економічно активного населення у віці від 15 до70 років, відсотків 2,9 2,9 х

*- очікуваний результат

Додаток ІІ

ПЕРЕЛІК

об'єктів, фінансування яких планується у 2016 році

(тис.грн)

№ п/п Назва об'єкту Обласний бюджет Районний бюджет

1. Капремонт будинку в с.Стара Кульна Котовського району Одеської області 664,0

2. Капітальний ремонт водогону західної частини с.Новоселівка Котовського району Одеської області 439,0

3. Капітальний ремонт водопровідних мереж та споруд на них в с. Станіславка Котовського району Одеської області 600,0

4. Капітальний ремонт водопровідної мережі в с. Климентове Котовського району Одеської області 499,0 85,0

5. Капітальний ремонт сільського водогону в с. Нестоїта Котовського району Одеської області 300,0

6. Капітальний ремонт водопровідної мережі в с.Нестоїта Котовського району Одеської області 300,0

7. Будівництво водогону с.Дібровка Котовського району Одеської області 100,0

Всього

2802,0

185,0

Read more

Про пленарне засідання сьомої сесії Котовської районної ради VІІ скликання

УКРАЇНА

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

КОТОВСЬКА РАЙОННА РАДА

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Про пленарне засідання сьомої сесії

Котовської районної ради VІІ скликання

На підставі статті 46 та частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Провести пленарне засідання сьомої сесії Котовської районної ради VІІ скликання 16 березня 2016 року об 10.00 годині в приміщенні актового залу Котовської районної ради, що за адресою: м. Котовськ, вул. 50 років Жовтня, 105.

2. Рекомендувати для розгляду на сьомій сесії районної ради питання:

- Про Звіт голови районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного розвитку Котовського району за 2015 рік та делегованих районною радою повноважень.

- Про звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету Котовського району за 2015 рік.

- Про внесення змін і доповнень до рішення Котовської районної ради від 23 грудня 2015 року № 35-VІI «Про районний бюджет Котовського району на 2016 рік».

- Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Котовського району на 2016 рік.

– Інші питання.

3.Запросити на пленарне засідання районної ради депутатів Одеської обласної ради, голову районної державної адміністрації, заступника голови, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівників районних установ, служб, сільських голів та представників ЗМІ.

Голова Котовської

районної ради                                                                                                            В.П. Синько

4 березня 2016 року

№ 9/16

ОРІЄНТОВНИЙ ПОРЯДОК ДЕННИЙ

сьомої сесії Котовської районної ради

16 березня 2016 року

1. Про Звіт голови районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного розвитку Котовського району за 2015 рік та делегованих районною радою повноважень.

Доповідає: Доценко Едуард Леонідович – голова Котовської районної державної адміністрації

2. Про звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету Котовського району за 2015 рік.

Доповідає: Погоріла Ірина Анатоліївна – начальник фінансового управління Котовської районної державної адміністрації

3. Про внесення змін і доповнень до рішення Котовської районної ради від 23 грудня 2015 року № 35-VІI «Про районний бюджет Котовського району на 2016 рік».

Доповідає: Погоріла Ірина Анатоліївна – начальник фінансового управління Котовської районної державної адміністрації

4. Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Котовського району на 2016 рік.

Доповідає: Понепалюк Ірина Михайлівна – начальник відділу економічного розвитку, інфраструктури і торгівлі Котовської районної державної адміністрації

5. Про затвердження Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016 рік.

Доповідає: Яцко Ольга Михайлівна – заступник начальника управління соціального захисту Котовської районної державної адміністрації

6. Про створення об'єднаного трудового архіву Котовського району.

Доповідає: Карауш Олександр Валерійович – заступник голови Котовської районної ради

7. Про надання дозвілу на укладання договіру-аренди адміністрацією КЗ «Котовська центральна районна лікарня».

Доповідає: Карауш Олександр Валерійович – заступник голови Котовської районної ради

8. Про затвердження розпоряджень голови районної ради, прийнятих в міжсесійний період.

Доповідає: Карауш Олександр Валерійович – заступник голови Котовської районної ради

9. Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 1,9040 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Великофонтанської сільської ради.

Доповідає: Рябий Володимир Олегович – В.О. начальника управління Держгеокадастру у Котовському районі Одеської області

10. Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 6,7553 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Качурівської сільської ради.

Доповідає: Рябий Володимир Олегович – В.О. начальника управління Держгеокадастру у Котовському районі Одеської області

11. Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 3,9167 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Качурівської сільської ради.

Доповідає: Рябий Володимир Олегович – В.О. начальника управління Держгеокадастру у Котовському районі Одеської області

12. Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 4,4026 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Качурівської сільської ради.

Доповідає: Рябий Володимир Олегович – В.О. начальника управління Держгеокадастру у Котовському районі Одеської області

13. Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 2,4620 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Липецької сільської ради.

Доповідає: Рябий Володимир Олегович – В.О. начальника управління Держгеокадастру у Котовському районі Одеської області

14. Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 3,8182 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Гоноратська сільської ради.

Доповідає: Рябий Володимир Олегович – В.О. начальника управління Держгеокадастру у Котовському районі Одеської області

Read more

Вівторок, 01 Березень 2016

На потреби армії платниками Котовської ОДПІ сплачено понад 620 тисяч гривень військового збору

На потреби армії платниками Котовської ОДПІ сплачено понад 620 тисяч гривень військового збору

За перший місяць поточного року платники податків, які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ до Державного бюджету мобілізували 620,7 тис.грн. військового збору, що на 15,9 тис.грн. більше ніж у січні минулого року.

З 01 січня 2016 року введено в дію нову форму декларації, затверджену наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859.

Сума військового збору, що підлягає сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року вказується у рядку 24.1 розділу IV нової декларації, а сума податку на доходи фізичних осіб - у рядку 23.1 цього ж розділу декларації.

***

Котовськими платниками акцизного податку сплачено 682 тисячі гривень

У січні 2016 року до місцевого бюджету надійшло 681,6 тис.грн. акцизного податку.

На обліку в Котовській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області знаходиться 111 платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів ( алкогольні напої, тютюнові вироби та паливо) . З них 91 платник - у м. Котовськ та Котовському районі, 20 платників - у Красноокнянському районі.

Акцизний податок- це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Податковим кодексом України як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Порядок обчислення акцизного порядку регулюється розділом IV Податкового кодексу України.

***

У яких випадках повертатимуть помилково сплачений ЄСВ

Мінфін затвердив Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів від 16.01.2016 р. № 6.

Порядком визначено процедуру зарахування в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повернення платникам, на яких згідно із Законом про ЄСВ покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску.

Повернення коштів здійснюється у разі:

1) надмірної чи помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719;

2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;

3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

4) помилкової сплати податкових зобов'язань із податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій і пені, передбачених Податковим кодексом України, на рахунок 3719.

***

Щодо порядку сплати податку на нерухомість

Відповідно до п.266.1.1.ПКУ статті 266 платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб згідно з пунктом 266.1.2.:

а) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (відповідно до п. 266.2.1.ПКУ статті 266).

Не є об'єктом оподаткування: а) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв'язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

д) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину;

е) об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

и) об'єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об'єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в розрахунку за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості на 2015 рік.

Ставка податку – для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб-0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати,встановленої законом.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

-об'єкт/об'єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об'єкта/об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

-об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів нежитлової нерухомості, встановлюються в залежності від майна, яке є об'єктом оподаткування.

Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до цього підпункту.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті, та відповідної ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної відповідно до підпунктів "а" або "б" підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті, та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об'єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об'єктів, зменшеної відповідно до підпункту "в" підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті, та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об'єктів житлової нерухомості;

ґ) за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а"-"г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

-об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

-розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

-права на користування пільгою із сплати податку;

-розміру ставки податку;

-нарахованої суми податку.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Стосовно ставок податку на нерухомість, встановлених місцевими органами влади, звертайтесь до Котовської податкової інспекції в кабінет №6 або по телефону- 2-05-81

***

З початку року платники Котовської ОДПІ сплатили до бюджету понад 1 мільйон гривень єдиного податку

Платники податків Котовської ОДПІ, які застосовують спрощену систему оподаткування, протягом січня 2016 року сплатили до бюджету 1,3 млн.грн. єдиного податку.

Зокрема, фізичні особи – підприємці у січні 2016 року спрямували до бюджету 0,7 млн. грн. єдиного податку, Порівняно з січнем минулого року надходження залишились на тому ж рівні.

Юридичні особи – «спрощенці» у січні сплатили до бюджету 100 тис. грн. єдиного податку.

Платниками четвертої групи у звітному періоді сплачено до місцевого бюджету 500 тис. грн. єдиного податку.

Пресс-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Read more

Календар новин

<< < Березень 2016 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31