Новини з податкової: «Легальний Акциз» долучилися до протидії незаконному обігу підакцизної продукції

Новини з податкової:

«Легальний Акциз» долучилися до протидії незаконному обігу підакцизної продукції

За словами начальника Головного управління ДФС в Одеській області Глеба Мілютіна мобільний додаток «Легальний Акциз», запроваджений в Одеській області, набирає популярності серед громадян.

Мобільний додаток через Play Market та App Store вже завантажили близько 1200 користувачів. Цей електронний сервіс покликаний в сучасний спосіб протидіяти незаконному обігу підакцизної продукції.

«За перші два тижні роботи через мобільний додаток до Головного управління ДФС в Одеській області та Головного управління Національної поліції в Одеській області направлено 73 повідомлення, в яких громадяни, поскаржилися на реалізацію алкогольної та тютюнової продукції без марок акцизного податку, без дозвільних документів (ліцензій), невидачу фіскального чеку та продаж підакцизної продукції неповнолітнім», - зазначив керівник Головного управління ДФС в Одеській області.

Найбільшу кількість скарг (61) надіслали одесити. Також про факти порушень повідомили мешканці Балтського, Лиманського, Овідіопольського та Біляївського районів області.

Наразі Головним управлінням ДФС в Одеській області розпочато перевірки за фактами, викладеними у скаргах, - переважно щодо реалізації продукції без марок акцизного податку та невидачі фіскального чеку.

***

До уваги підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування!

Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує платникам загальної системи оподаткування про обов'язок сплатити єдиний внесок, нарахований за 2017 рік. Термін сплати минув 9 лютого 2018 року.

Звертаємо увагу, що мінімальна сума єдиного внеску в 2018 році , яку необхідно сплатити фізичним особам - підприємцям що перебувають на загальній системі оподаткування, становить 9828,72 грн. (819,06 грн. х 12 міс.).

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне пере¬рахування) єдиного внеску, згідно з п. 2 частини 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум.

За неподання, несвоєчасне подання, по¬дання не за встановленою формою звіт¬ності, передбаченої Законом про ЄСВ, контролюючим органом здійснюється на¬кладення штрафу в розмірі 10 неоподатко¬вуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне по¬дання або подання не за встановленою формою (п. 7 частини 11 ст. 25 цього За¬кону).

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було засто¬совано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів гро¬мадян за кожне таке неподання, несвоєчас¬не подання або подання не за встановле¬ною формою звітності, передбаченої за¬значеним Законом.

Нагадуємо, що з 2018 року підприємці загальної системи оподаткування зобов'язані сплачувати єдиний внесок щоквартально.

Отже, за 1 квартал 2018 року слід сплатити єдиний внесок за себе до 20 квітня.

Мінімальна сума єдиного внеску за 1 квартал 2018 року, яку необхідно сплатити фізичним особам - підприємцям, що перебувають на загальній системі оподаткування, становить 2457,18 грн. (819,06 грн. х 3 міс.).

***

Податкова застава

Право податкової застави виникає: у разі несплати у строки, встановлені Податковим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; у разі несплати у строки, встановлені Податковим кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.

У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому Податковим кодексом.

Право податкової застави не поширюється на майно, на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов'язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов'язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.

Право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

***

Перші підсумки «Кампанії декларування-2018»

По Подільській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області громадяни задекларували 38 млн грн. доходу, отриманого у минулому році.

Подільська об'єднана державна податкова інспекція нагадує, що з 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. У ході проведення кампанії – з 1 січня по 30 квітня – громадяни зобов'язані виконати свій конституційний обов'язок, задекларувавши доходи, які не були оподатковані у минулому році.

За оперативними даними станом на 01.04.2018 громадянами подано 2427 податкових декларацій про майновий стан і доходи.

Задекларовано до сплати 2,6 млн. грн., сума військового збору, задекларована платниками податків самостійно до сплати, становить – 372,1 тис. грн.

Кількість громадян, які задекларували право на податкову знижку становить 165 осіб. Їм буде повернуто 292 тис. грн..

Запрошуємо усіх жителів міста та району до Центру обслуговування платників Подільської ОДПІ за адресою: м.Подільськ, вул. Мельніченка,126, для ознайомлення з основними випадками подання декларації у 2018 році, правилами застосування податкової знижки, порядком оформлення декларації та отримання практичної допомоги при заповненні декларації.

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Календар новин

<< < Жовтень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31