Новини з податкової: До уваги платників податків! Затверджено нові узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб

До уваги платників податків! Затверджено нові узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб

Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 03.04.208 №400 (далі – Наказ №400) відповідно до п.52.6 ст.52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) та Порядку надання узагальнюючих податкових консультацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.09.2017 року №811, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.10.2017 за №1266/31134, затверджено узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб, а саме:

Узагальнюючу податкову консультацію щодо необхідності звернення до суду для визнання заборгованості безнадійною відповідно до п.п.«а» п.п.14.1.11 п.14.1 ст.14 ПКУ;

Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування положень п.139.3 ст.139 ПКУ стосовно порядку врахування перевищення резерву над розміром встановленого ліміту;

Узагальнюючу податкову консультацію щодо необхідності здійснення коригування фінансового результату до оподаткування у зв'язку із використанням резерву при здійсненні прощення фінансовою установою заборгованості боржника;

Узагальнюючу податкову консультацію щодо належного повідомлення боржника – фізичної особи про анулювання (прощення) боргу.

Слід зазначити, що податкові консультації повинні застосовуватись у частині, що не суперечать вищевказаним узагальнюючим податковим консультаціям.

***

Звертаємо увагу роботодавців! Заповнюйте звіти по ЄСВ правильно!

Фахівці Подільськаї ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадують страхувальникам про необхідність дотримання норм наказу Міністерства фінансів України від 14.04.15 № 435 "Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " при заповненні звіту по єдиному соціальному внеску.

Звертаємо увагу на заповнення Таблиці 5 та Таблиці 6 Додатку 4 «Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов 'язкове державне соціальне страхування» в частині надання достовірної інформації ознак трудових відносин з застрахованими особами за всіма видами нарахувань.

Некоректне заповнення вказаних таблиць Звіту може стати як причиною перевірки контролюючими органами, так і негативно вплинути на зарахування періоду роботи до страхового стажу ваших працівників.

***

Як платнику податків оскаржити рішення контролюючого органу

Подільська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області повідомляє, що у разі виникнення ситуації, коли платники податків не погоджуються із сумами нарахованих їм податкових зобов'язань та звертаються до суду із скаргами. Натомість Податковий кодекс України містить норму, яка дозволяє платникам проводити процедуру оскарження в адміністративному порядку. Але звертаємо увагу, що подаються такі скарги протягом 10 календарних днів, які настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу. При цьому скарга має подаватися до контролюючого органу вищого рівня, тобто до ДФС України.

Така скарга розглядається і по ній приймається рішення, яке в подальшому, за необхідності, може бути оскаржене в судовому порядку. Терміни звернення до органу суду встановлено статтею 102 Подакового кодексу України та становлять 1095 днів. Слід пам'ятати, що рішення суду в подальшому не може оскаржуватися в адміністративному порядку. Також звертаємо увагу, що, відповідно до статті 56 Подакового кодексу, не підлягають оскарженню (ні адміністративному, ні судовому) грошові зобов'язання, визначені платником самостійно.

***

Податкові надходження від платників Подільської ОДПІ за перший квартал 2018 року склали майже 270 мільйонів гривень

Упродовж першого кварталу 2018 року платники податків, які перебувають на обліку в Подільській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області до зведеного бюджету сплатили 269 млн грн. податків.

До Державного бюджету платники перерахували 91,8 млн. грн., а до місцевого бюджету надходження склали – 177,2 млн грн. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року податковий внесок бізнес-середовища збільшився на 27,7 млн грн., або на 18,6 відсотків.

Основні суми податкових надходжень державного бюджету склали: податок на доходи фізичних осіб – 31,3 млн. грн., податок на додану вартість – 42,4 млн грн., військовий збір - 8,1 млн грн., податок на прибуток – 8,0 млн грн.

Найбільшу питому вагу у надходженнях до місцевих бюджетів складають: податок на доходи з фізичних осіб – 93,2 млн грн., плата за землю – 50,5 млн грн., єдиний податок – 28,1 млн грн., акциз з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 1,8 млн грн..

Варто також зазначити, що протягом першого кварталу цього року платниками Подільської ОДПІ сплачено до бюджету 111,6 млн грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що більше на 14,4 млн.грн. порівняно з першим кварталом 2017 року.

Сектор організації роботи

Подільської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Календар новин

<< < Жовтень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31