Центр обслуговування платників Котовської ОДПІ надав більше 4 тисяч адміністративних послуг

Центр обслуговування платників Котовської ОДПІ надав

більше 4 тисяч адміністративних послуг

Про це розповів заступник начальника Котовської ОДПІ - куратор ЦОП Сергій Бурдейний.

Все більше платників податків користуються послугами Центра обслуговування платників Котовської ОДПІ та отримують якісні консультативні, інформаційні послуги.

Серед найбільш затребуваних залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків – 1867 та послуга внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 202 послуги.

Не менш популярними є послуги з видачі документів про взяття на облік платника податків – 160 послуг, видачі довідки про зняття з обліку платника податків – 214 послуг, видачі свідоцтва платника єдиного податку – 368 послуг, реєстрація книги обліку розрахункових операцій – 154 послуги та інші.

***

Електронне адміністрування ПДВ

З 1 січня буде запроваджена система електронного адміністрування податку на додану вартість. Кабінет Міністрів України своєю постановою від 16.10.2014 року №569 затвердив Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість , який визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використання зазначених рахунків.

Порядок набирає чинності з 1 січня 2015 року, а його основні положення такі:

- електронний рахунок відкривається платнику ПДВ Державною казначейською службою автоматично на безоплатній основі. Далі казначейство надсилає інформацію про відкриття електронного рахунку Державній фіскальній службі України, яка в свою чергу повідомляє платнику податків його реквізити;

- платникам податків, які застосовують спеціальний режим оподаткування відповідно до ст.209 Податкового кодексу України, відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку за результатами діяльності, передбаченою зазначеною статтею, та іншої діяльності;

- електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку надсилає Казначейству;

- датою початку здійснення платником податку опера¬цій з використанням електронного рахунка є дата реєст¬рації його платником податку (для платників податку, зареєстрованих до 1 січня 2015 р., — 1 січня 2015 року);.

- казначейство подає ДФС в розрізі платників податку інформацію щодо сум поповнення електронних рахун¬ків та залишків на таких рахунках, а платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан сво¬го електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі;

- казначейство на підставі реєстрів, отриманих від ДФС, перераховуватиме до бюджету та/або на спеціаль¬ний рахунок суми податку, зазначені в податкових деклараціях з ПДВ, з електронного рахунка платника по¬датку;

- якщо платник подасть уточнюючий розрахунок, сплата податкових зобов'язань та сплата передбачених законодавством штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку до відповідного бюджету з поточно¬го рахунка.

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» – до 5 робочих днів

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз'яснення у категорії 401.02).

***

Щодо звітності про використання РРО

Відповідно до абзацу 1 пункту 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон) «Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку».

Тобто, суб'єкти господарювання, які у своїй діяльності використовують РРО та повинні подавати до органів ДФС по дротових та бездротових каналах зв'язку звітність про використання РРО, не подають звіт про використання РРО (КОРО) за формою 3ВР-1.

***

На яку дату продавцем товарів/послуг складається податкова накладна?

Податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.

Відповідна норма визначена п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями. Також, з цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.19).

Товари (в тому числі валютні цінності) на які встановлені обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України

Перелік товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 436 (зі змінами), а саме:

1) перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України; 2) перелік товарів, зовнішньоекономічні операції з якими підлягають ліцензуванню; 3) перелік лісоматеріалів та пиломатеріалів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України; 4) перелік товарів, які є об'єктами застосування заходів нагляду або регіонального нагляду за імпортом в Україну; 5) перелік культурних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України; 6) перелік дослідних сортів рослин, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України; 7) перелік товарів, які підлягають обов'язковій сертифікації під час переміщення через митний кордон України; 8) перелік продуктів лову та харчової продукції з них українського походження, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України; 9) перелік товарів військового призначення та подвійного використання, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України; 10) перелік валютних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України; 11) перелік товарів, на які встановлено обмеження під час проведення зовнішньоекономічних операцій з реекспорту;

12) перелік товарів, які під час переміщення через митний кордон України підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів.

Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами ДФС на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам ДФС передбачено законами України.

Обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню затверджені постановою Правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» відповідно до з яким фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

Календар новин

<< < Червень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30