Місцеві бюджети отримали майже 8 мільйонів гривень єдиного податку 1

Місцеві бюджети отримали майже 8 мільйонів гривень єдиного податку

За 11 місяців 2015 року платники податків Котовської ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів 7,5 млн грн. єдиного податку. Це майже на 400 тис.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. По м.Котовськ надійшло 4,7 млн грн. єдиного податку , Котовському району – 1,2 млн грн., Красноокнянському району – 1,6 млн грн.

Від фізичних осіб – підприємців, які використовують спрощену систему оподаткування місцеві скарбниці отримали більше 6 млн. грн. єдиного податку. Від юридичних осіб надійшло 1,5 млн грн. цього податку.

Нагадаємо, що з 28 липня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 "Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245. Зазначеним документом внесено зміни до форми податкової декларації платника єдиного податку. Вперше нову форму декларації платникам єдиного податку необхідно подати за результатами діяльності ІV кварталу 2015 року.

***

З початку року страхувальники Котовської ОДПІ сплатили майже 216 мільйонів гривень єдиного внеску

За словами заступника начальника Котовської ОДПІ Сергія Бурдейного, платники , які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ, за січень - листопад 2015 року сплатили 215,7 млн. грн. єдиного соціального внеску. Зокрема, по м.Котовськ надійшло 159 млн грн., Котовському району -28 млн грн., Красноокнянському району – 28,7 млн грн. Доведений індикативний показник виконаний на 110% , перевиконання складає 19,3 млн грн. Порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року теж спостерігається позитивна динаміка, надходження збільшились на 16 млн грн.

Приріст у сплаті єдиного соціального внеску Сергій Бурдейний пов'язує, зокрема, з усвідомленням платників щодо необхідності сплати єдиного соціального внеску, оскільки, сплачуючи свої зобов'язання з єдиного соціального внеску суб'єкти господарювання забезпечують своєчасну виплату пенсій пенсіонерам та надають своїм працівникам належні соціальні гарантії – захист на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, захист від нещасних випадків та професійних захворювань.

При цьому, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, пов'язаного із зміною розміру мінімальної заробітної плати та розміру максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, фіскальним органом не застосовуються.

***

Не забудьте замінити свої РРО до 01 січня 2016 року

Котовська ОДПІ нагадує, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z–звіти), встановлений перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, минає.

Отже, суб'єктам господарювання до 01.01.2016 необхідно вивести з експлуатації реєстратори розрахункових операцій, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

***

Про подання декларації про майновий стан та доходи новоствореною ФОП

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (далі – податкова декларація).

Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємця.

Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Отже, якщо новостворена фізична особа – підприємець перейшла на спрощену системи оподаткування у місяці або кварталі, в якому здійснена процедура державної реєстрації як суб'єкта господарювання, то вона подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

***

Про умови, за яких фізична особа - підприємець платник єдиного податку може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп

Державна фіскальна служба України нагадує, що за умови дотримання фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому Податковим кодексом України, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Такий порядок встановлено підпунктом 298.1.5 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України.

***

Конституційне право громадян на звернення

Звернення громадян до органів держави з питань забезпечення законності є їх конституційним правом. Останнє закріплюється у статті 40 Конституції України, яка наголошує, що усім громадянам гарантовано право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових осіб цих органів, які зобов'язані розглянути звернення і надати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Усі звернення громадян розглядаються в фіскальних органах уповноваженими посадовими особами під час особистого прийому громадян, який проводиться згідно з затвердженим графіком. Якщо розв'язати порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, то вони розглядаються в тому самому порядку, що й при письмовому зверненні. Про результати розгляду громадянинові повідомляється письмово або усно, за його бажанням, про що робиться відмітка в журналі.

Звернення може бути подане особисто як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне) чи надіслане по пошті чи надано в електронному вигляді. Громадянин може подати звернення також через уповноважену на це іншу особу, якщо ці повноваження, оформлені відповідно до чинного законодавства.

У зверненні мають бути вказані прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання громадянина та викладено суть порушеного питання. Письмове звернення має бути надруковано або написано від руки розбірливо і чітко, підписано заявником (групою заявників) із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями в термін не пізніш як через десять днів від дня його надходження. Копія такого звернення залишається у впровадженні того органу чи установи, до яких звернувся заявник.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Термін розгляду пропозицій, заяв та скарг обчислюється з дня, наступного за днем, з якого починається строк (таким днем є день їх надходження та реєстрації ), по день направлення заявнику відповіді на його звернення. Якщо останній день терміну розгляду звернення припадає на неробочий день, то за останній день терміну вважається перший після нього робочий день

Звернення розглядаються і вирішуються в термін не більше одного місяця від дня їх надходження враховуючи вихідні, святкові та неробочі дні, а ті, які не потребують додаткового вивчення та проведення перевірки за ними, - невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання.

***

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31