Чи сплачується військовий збір з доходу від продажу громадянином власного нерухомого майна?

Чи сплачується військовий збір з доходу від продажу громадянином власного нерухомого майна?

Об'єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний ( річний) оподатковуваний дохід фізичної особи – резидента, до якого включається частина доходу від операцій з майном, розмір якого визначається згідно з положеннями статті 172 Податкового кодексу (далі – ПКУ).

Відповідно до ст.172 ПКУ звільняється від оподаткування дохід, отриманий платником податку з продажу чи обміну не частіше одного разу протягом звітного року власного нерухомого майна (будинку, квартири, дачі, кімнати), включаючи земельні ділянки, на яких розташовані такі об'єкти, за умови перебування такого майна у власності платника понад три роки. Умови перебування у власності понад три роки не поширюються на майно, отримане таким платником у спадщину. Дохід від продажу господарсько – побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або дачним будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначаються.

Отже, не є об'єктом оподаткування військовим збором сума доходу, отримана фізичною особою – резидентом від операцій з продажу нерухомого майна відповідно до статті 172 ПКУ.

Підприємець, який торгує в магазині на території ринку, не може бути спрощенцем першої групи

Згідно з п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.2005 №209, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.07.2005 за №942/11222, торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об'єкти ресторанного господарства.

Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.

***

Вступайте в Новий рік без старих боргів!

На кінець поточного року загальна заборгованість суб'єктів підприємницької діяльності по Котовській ОДПІ складає 2,1 мільйон гривень. Так до Державного бюджету заборгованість сягає більше 1 мільйона гривень, до місцевих бюджетів 0,7 млн грн. Серед платників податків, як юридичних, так і фізичних осіб, спостерігається тенденція - сплачувати податкові зобов'язання не в повному обсязі.

Окремі підприємці мають суму заборгованості – до 1000 грн. І причина її - відсутність не грошей, а порядності й відповідальності у виконанні обов'язку зі сплати податків. Причому недисциплінованість платника б'є по самому ж платнику, адже несвоєчасна сплата податків, відповідно до чинного законодавства, тягне за собою нарахування фінансових та штрафних санкцій. На сьогодні за боржниками налічується сума штрафних санкцій 578 тисяч гривень».

Проте борги віддавати ніколи не пізно. Фахівці Котовської ОДПІ закликають платників податків погасити свої борги. Адже своєчасна сплата податків – це вчасні пенсії, стипендії, соціальні виплати, на які з нетерпінням хтось чекає та потребує саме зараз.

***

ОСББ можуть приймати вступні, членські і цільові внески через касу з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів

Котовська ОДПІ повідомляє, що касові операції, які не пов'язані з проведенням розрахунків при продажу товарів (наданні послуг) в розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у тому числі сплата вступних, членських і цільових внесків, об'єднання багатоквартирних будинків (ОСББ) можуть здійснювати у касах підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів.

У разі ж здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ОСББ мають проводити такі операції із застосуванням РРО на загальних підставах.

Дана норма визначена Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР та Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 № 637 і роз'яснена листом ДФС України від 27.10.15 № 22787/6/99-99-22-07-03-15.

***

З початку року платниками Котовської ОДПІ сплачено акцизного податку майже 7 мільйонів гривень

Протягом січня-листопада п.р. до місцевих бюджетів від сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів перераховано 6,6 млн грн., це на 362 тис. грн. більше прогнозного показника. Так по м. Котовськ надійшло 6 млн грн., по Котовському району- 84 тис. грн., Краснокнянському району - 466 тис. грн.

У листопаді п.р. платники перерахували до місцевих бюджетів 0,7 млн грн. акцизного податку Нагадуємо, базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.

Платники податку з підакцизних товарів, продукції, вироблених на митній території України та імпортери алкогольних напоїв та тютюнових виробів подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

***

Платники Котовської ОДПІ цьогоріч перерахували для армії понад 9 мільйонів гривень військового збору

За одинадцять місяців цього року від платників податків, які перебувають на обліку в Котовській ОДПІ до Державного бюджету надійшло 9,1 млн. грн. цього платежу, це на 1 млн грн. більше прогнозного показника. Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних витрат, або інших виплат, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику в зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Нагадуємо, що ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування. Щодо особливостей адміністрування військового збору, то з усіма необхідними роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, або отримати консультації від фахівців ЦОП Котовської ОДПІ.

Прес-служба Котовської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

Календар новин

<< < Травень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31